1 Nisan 2013 Pazartesi

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü

Eski Sevgilim
Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü Doğru mu?
 
Ufak bir hatırlatma ile başlayalım: Yazının sonunda sizi bir sürpriz bekliyor olacak. Belki de bu sürpriz sayesinde eski sevgilinizi tekrar kazanabileceksiniz. Bu açıdan eski sevgiliyi geri getirme büyüsü adlı bu yazıyı sonuna kadar dikkatli bir biçimde okumanızı tavsiye ederim.
 
Değerli okurlarım, bugün size Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü’nden bahsetmek istiyorum.
 
Epeyce zamandır danışanlarıma ilişkilerle ilgili sorularda yardım etmeye çalışıyorum ve sevgilisini tekrar kazanabilmek için akla hayale gelmeyecek yöntemlere başvuran kişilerle karşılaşıyorum.
Geçen gün danışanlarımdan biri yine "Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Büyüsü" diye bir “büyü” getirdi. Bu büyüyü tatbik edebilmek için bakır bir levhanın üzerine arap alfabesiyle bazı harfler kazıyıp bu levhayı yaktıktan sonra, eski sevgilisi de bakır levhanın yandığı gibi yanacakmış.

Aşkın, insanları ne hallere düşürdüğünü gösteren güzel bir örnek. Ve aşkın mantıkla el ele yürümesinin neredeyse imkânsız olduğuna güzel bir kanıt.

Fakat, karşımdaki insan, bu büyünün gerçekten işe yarayacağını zannettiği için, onu kırmadan ve hayal kırıklığına uğratmadan bu büyünün etkili olamayacağını anlatabilmek için tam bir saat uğraştım, dil döktüm, adeta akla karayı seçtim.

Bu anlattığım olay, esasında hayatta herkesin başına gelen olaylardan biri. Hani bazen şairin dediği gibi “kader, gelen bora halinde zorlu” olur da sığınacak bir liman ararız ya. Sorunu en kestirme yoldan çözüme kavuşturacak bir “sihirli değnek” aramaya koyuluruz ya. İşte tam da o sıkıntılı durumlarda, mantık ilkelerine aykırı bir sürü çözüm yolu geliverir aklımıza. “Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü” de bu yollardan biri işte.


Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü Arayanlar, Haklı Aslında


Kolay mı eski sevgilinin aşkını kalbinde taşıyarak yaşamak? Bu acının az da olsa hafiflemesi için büyü tarifleri aramak, aslında o kadar da yadırganacak bir durum değil. Hele, nice dindar kişinin, çağdaş insanlarla; medyumların önünde beraber bağdaş kurduğunu hesaba katarsak, sevgilisinin acısıyla yanan bir aşığın bu durumu, onlara nispeten devede kulak bile değildir.

Ama şunu da açık yüreklilikle söylemekten çekinmemeliyiz ki, aşk büyüsünün şu ana kadar tuttuğunu kanıtlayacak tek bir somut örnekle karşılaşmadım. Ben karşılaşmadığım gibi karşılaşanla da karşılaşmadım. Bu büyünün etkili olduğuna dair hiçbir veri yok elimizde. Zaten mantık da olmaması gerektiğini söylüyor.

Oysa durum zannedildiği kadar kötü olmadığı gibi, büyüye başvurmayı gerektirecek kadar da çaresiz değil. Düşünsenize eski sevgilimizi daha önce kendimize âşık etmedik mi? Herhalde bunu aşk büyüsüyle falan yapmadık değil mi? Eski sevgilimizi kendimize âşık etmek için ne büyücüye ne de falcıya gitmiştik. Bunu tekrar yapmak çok mu zor? Asla!


Çünkü bir kez yapılan bir şeyi bir daha yapmak çok daha kolaydır. Hatta bir kez yapılanı bir daha yapamamak, eşyanın tabiatına aykırıdır. Çünkü birinci seferde tecrübe kazanılmıştır. Haliyle, bu tecrübe, onun kalbini bir daha kazanma yolunu size kolaylaştıracaktır.

Onun nelerden hazzaldığını, neleri sevmediğini, hobilerini ve fobilerini artık çok iyi biliyorsunuz. Bu bilgi sizin zayıf yanlarınızı güçlü kılar. Bu bilgiden hareketle onu tekrar sarabilirsiniz.

Eski sevgilisine hasret çeken, onu özleyen ve onunla tekrar birlikte olmak isteyip de oldukça umutsuz olan tek insanın kendiniz olduğunu düşünmüyorsunuz değil mi?

Ayrılık da sevdaya dâhil olduğu gibi herkes anlaşarak da ayrılmaz. Hatta çoğu zaman ayrılık isteğini dile getiren yalnızca taraflardan biridir. Bu ayrılık hangi şekilde olursa olsun, ister hummalı bir kavga neticesinde, ister sakin bir veda sonucunda olsun, ayrılık çoğu zaman, taraflardan birinin hiçbir zaman sindiremediği bir durumdur.
 

Şu da bir gerçek ki ayrılığı kabullenenlerin bir kısmı gururlarına yediremediklerinden, bazısı da durumu umutsuz bulduklarından ayrılırlar. Fakat bir de ısrarcı olup bir kez daha denemek isteyenler vardır ki bunlar her daim kazançlı olanlardır. Tabi burada ısrarlı olmak yeterli değildir elbette. Mühim olan doğru adımları doğru zamanda ve sağlam biçimde atmaktır.

Bu bağlamda insanın ilkin kendinden emin olması gerekir. Hani şair: “Sen ilkyazı önce kendinde oluştur. Ve sonra büyüt hiç solmayanı.” der ya. İşte aynen şairin söylediği gibi ilkin, ilkyazı kendimizde oluşturup kendimize güvenmeli ve soğukkanlı olmalıyız. 

Bu konuda bazı tekniklere ihtiyacımız olacak elbette. Ve bu teknikler, en az kendine güven kadar önemli ve hayati bir yere sahiptir. Şayet bu taktikleri bilmeden işe koyulup deneme yanılma yolunu takip ederseniz muhtemelen sevgilinizle ebediyen vedalaşırsınız. Çünkü deneme yanılma yöntemini bu kadar hayati bir konuda uygulamak, insana ancak felaket kapılarını açar. Ne kadar ısrar ederseniz edin ve ne kadar ümitvar olursanız olun, bazı taktikleri bilmeden başarıya ulaşma şansınız çok zayıf.

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü Yerine Ne Yapılmalı


Her konuda olduğu gibi bu konuda da bilgi güçtür ve bu bilgiyi değişik şekillerde bulabilirsiniz; ama bilgiyi hala, en sağlam ve güvenilir şekilde kitaplarda bulabilirsiniz. Kitaplar içinde de kişisel gelişim kitapları, eski sevgiliyi geri getirme büyüsünden çok daha etkili olacaktır. Çünkü kişisel gelişim kitapları başlı başına, insanı harekete geçiren bir büyü özelliğine sahip. Ama kişisel gelişim kitaplarıyla kendinizi geliştirmeniz biraz zamanınızı alabilir. 

Fakat size bu konuda da hem kısa sürede amacınıza ulaşmanız hem de bu işi en güzel şekilde kotarmanız için bir kitap tavsiyesinde bulunacağım. Tavsiye edeceğim kitap, profesyonelce hazırlanmış ve içinde eski sevgiliyi geri getirmekle ilgili büyü kadar etkili yöntemler barındıran mükemmel bir eser.

Bahsettiğim kitap, “Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları”.  Bu kitapta, bu işin uzmanları tarafından hazırlanan harika teknikler ve eski sevgiliyi geri getirmekle ilgili "büyü"ler bulabilirsiniz. Eski sevgilinizi geri getirmek adına her şeyi bulabileceğiniz bu eseri gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Sözünü ettiğim bu kitaba BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu kitabı okumanız demek, eski sevgilinizi geri getirmenin hemen hemen bütün yollarını öğrenmeniz anlamına gelir zaten. Bana kalırsa bu kitapta anlatılan yöntemlerden sadece biri bile, 1 değil 10 eski sevgiliyi geri getirmeye yeter de artar. Evet, anlatılan onlarca yöntemden biri bile size yeter; ama yazarlar cömert davranarak tüm "büyü"lü bilgilerini kitaplarına aktarmışlar. Okuyunca insana inanılmaz keyif veren ve mükemmel anlar yaşatan bu kitabı okumadan önce şunu bilmelisiniz ki hayatınız kesinlikle değişecek.

Bu eser, bir e-kitap olduğu için hemen indirip okumaya başlayabilirsiniz. Probleminize kesinlikle çok değişik çözüm yelpazesi sunacak bu kitabı adım adım takip edip uygularsanız, bilginin gerçekten güç anlamına geldiğini siz de bizzat görüp deneyimleyeceksiniz. Lütfen önyargılı davranmayarak, öyle şey mi olur, demeyerek kendiniz için, açılan sayfayı dikkatlice okuyun ve mucizeye şahit olun.
 
Ayrıca diğer kişisel gelişim kitaplarına da bakabilirsiniz. Diğer kişisel gelişim kitapları da insanın ufkunu açarak önünü daha net görmesini sağlıyor. 

Ama bana soracak olursanız ben başta anlattığım kitabı tavsiye ederim; çünkü sadece eski sevgiliyi geri getirme konusuna odaklandığı için yarayı tam teşhis ederek ne yapmanız gerektiğini çok net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Bu değerli kitabın güzel sayfasını baştan sona kadar dikkatli bir şekilde okuyarak bu kitabın büyü ya da duaya hiç gerek kalmadan işini mükemmel bir şekilde yaptığını görebilirsiniz. Artık büyü ya da duadan çok daha mükemmel ve etkili teknikler sunan bu eser sayesinde eski sevgiliyi geri getirme büyüsü aramaktan ve yapmaktan kurtularak sevgilinizi tekrar kollarınıza almanın mutluluğuna varabilirsiniz.

Bu yazıyı sonuna kadar sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi, dediğim kitabı incelerseniz, hayatınızda pozitif anlamda çok büyük bir değişiklik yaşayacağınızı görecek ve eski sevgiliyi geri getirme büyüsü ya da duası aramaktan vazgeçeceksiniz. Çok iddialı bir cümle kurduğumun farkındayım; çünkü karşımda çok iddialı teknikler var. Kitabı okuduğunuzda bunu siz de göreceksiniz.

Eski sevgili ile alakalı bir parçaya ne dersiniz?
Bu yazıyla ya da kitaplarla ilgili yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

Şu yazıma da bakmalısınız: Çevirgel Duası


İlgili kelimeler: Kıssadan Hisse, Sevgilimizi Geri Kazanma, Eski Sevgilim, Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü, Eski Sevgiliyi Geri Getirme Duası

42 yorum:

 1. Sevgili meltemcim,

  ben 25 yasinda istanbulda yasiyorum ve yaklasik 2 hafta evel nisanlimdan ayrildim. bir sinir aninda yüzügü attim. simdi bana güvenmiyor artik. Malesef sizin kitabi daha yeni kesf ettim. Gectigimiz iki haftada ayrildiktan sonra panik yapip tabiki yapilabilecek bütün hatalari yaptim. Aradim, yazdim, efden püfden konulari bahane edip yakinligini aradim. Elde ettigim sadece sogukluk ve nisanlimin beni geri tepmesi. Anlasilan ciddi bir güven sarsintisi yasadi.... Kitabinizi aldim - basda biraz pahali geldiysede makalelerinizi begendigim icin kitabi aldim.

  Simdi gün itibariyle önerilerinizi uygulamaya gecmek istiyorum. Ama nisanlim bana "sana güvenemiyorum artik seninle evlenemem diyor." Sizce artik hersey gec mi yoksa hala sansim varmidir?

  lütfen bana yardim edin cok caresizim...

  YanıtlaSil
 2. Değerli kardeşim, öncelikle bir konuyu netleştirmek istiyorum. Bu kitabın yazarı ben değilim. Ben, sadece kitaptaki bilgilerin çok değerli olduğunu saptayan bir yazar olarak, eski sevgilisinden ayrılan ve tekrar kavuşmak isteyen insanlara yardımcı olmak için, kitabı tavsiye ediyorum. Çünkü bu kitaptaki taktiklerin işe yaradığını değişik vesilelerle keşfettim. Hem kendi hayatımda hem de sevgilisinden ayrılan birçok insanın hayatında fark yarattığını ve ciddi anlamda olumlu katkı sağladığını fark ettim. Madem böyle değerli bilgilerin olduğu bir kaynak eser var; ben de bu eseri insanlara tanıtarak onları "aşk acısından kurtulup eski sevgililerine yeniden kavuşmaları" için desteklemeye çalışıyorum. Özetle, bu kitabı ben yazmadım; ama kitap hakikaten orijinal.

  Soruna gelelim: "Hala şansım var mı?" diyorsun. Evet, bir şarkı sözünde geçtiği gibi "Güneşin doğduğu her ufukta, umuda gidecek bir yol bulunur." Ben, hangi şartlar içinde ayrılmış olursanız olun, kesinlikle hala bir umut olduğunu düşünüyorum. Sana tavsiyem, acele etme, sindire sindire kitabı birkaç kez oku. Ayrıca "Zihin Kontrol Yöntemleri" ile "İkinci Şans Mektubu"nu da iyice özümse. Kitapta, sevgilisinden ayrılan herkes için mutlaka bir çözüm yolu bulabileceği birkaç teknik var. Gerisi sana kalmış. Seni her şekilde desteklemeye hazırım. Dualarım seninle, sağlıcakla kal değerli kardeşim.

  YanıtlaSil
 3. Meltem hanim ben eksik bi'sey mi indirdim acaba 3 adet dosya var sadece ama icinde ergenlerin kullandigi arkadasima mesaj atacaktim sana gonderdim gibi klise yontemler var bu yukarida ki yorumlari okuyunca yanlis birsey indirmis oldugumu dusunuyorum :/ bana geri donus yaparsaniz cok memnun olurum. Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Bigumi, öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim. Yanlış kitap indirdiğini zannetmiyorum. Çünkü kitabın indirildiği site, oldukça güvenilir. Bence, kitabı (3'ünü de) baştan sona kadar dikkatle ve irdeleyerek okumalısın. Kitap, ancak, üzerinde düşünerek okuyunca, aktarılan bilgilerin ne kadar değerli olduğu anlaşılıyor. Evet, doğru söylemekte fayda var, kitapta oldukça klişe ve harc-ı alem ifadeler ve taktikler de var. Fakat kitabın geneline bakınca, bir yığın güzel taktikle iyi hazırlanmış olduğunu görebiliriz. Kaldı ki bizim, klişe dediğimiz teknikler, umulmadık taşın baş yarması gibi çoğu zaman "iş bitiren" teknikler olabiliyor. Son bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, kitabın yazarı ben olmadığım için takıldığınız soruları kitap yazarına da sorabilirsiniz. Yorum yazmaktan üşendiğim için değil, yanlış anlaşılmak istemem. Kitap yazarının bu konuda daha donanımlı olmasından dolayı söylüyorum bunu. Umarım, aktarılan bilgiler işinize yarar. Sağlıcakla kalın...

   Sil
 4. Merhaba meltem hanim benim bi problemim var yaziniza tesadufen denk geldim cok hosuma gitti fakat benim durumum biraz farklı benim uc aylık bir iliskim vardi ilk basta hersey cok guzel sonra bi anda hersey bozuldu ve benden once birlikte oldugu 3 yıl iliski yasadigi kizla tekrar gorustigunu ogrendim ve biz ayrildik simdi onunla görüşüyor mu bilmiyorum fakat ben tekrar bana aşık olmasini cok istiyorum bi türlü kızamıorum ona bana yardımcı olur musunuz? ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel kardeşim, yazı içerisinde sözünü ettiğim kitabın birçok konuda seni aydınlatacağını düşünüyorum. Hakikaten, içerisinde güzel taktikler barındıran değerli bir kitap. Yeni gelişmelere dair bilgilendirirsen sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
 5. Merhaba meltem hanım, 1 buçuk yıllık çok güzel bir ilişkimiz vardı.Ailelerimiz bile biliyordu ve onaylıyorlardı.Erkek arkadaşım okulundan mezun oldu iş bulamadığı için sıkıntılı bir dönem geçiriyordu benim küçük kaprislerim onu bunalttı ama asla bırakacağını tahmin edemezdim bu ilişkiye başlamak için beni ikna etmek için çok emek vermişti .Şimdi 2 ay oldu ayrılalı sadece bir defa aradım açmadı telefonu bir kez de mesaj attım cevap vermedi .Beni deli gibi seven adam nasıl gider inanamıyorum onu çok seviyorum.Bu kitapta neler var bilmiyorum çünkü o bana cevap vermiyor nasıl iletşim kurup onun arka bahçesinden içeri sızacağım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, durumuna gerçekten üzüldüm. Allah, tekrar kavuşmayı nasip etsin inşallah. Bize küçük gibi görünen kaprisler, bazen erkekleri bunaltabiliyor gerçekten. Ama ayrılığın asıl sebebinin bu olduğunu zannetmiyorum (bana öyle gelmedi); başka bir neden olabilir. Bu kitapta neler var, diye sormuşsun. Onunla yeniden iletişim kurmanı ve arka bahçesine sızmanı sağlayacak bazı teknikler var. Ama bunları uygulama becerisi, tamamen sana kalmış. Beni, gelişmeler konusunda bilgilendirirsen sevinirim.Sağlıcakla...

   Sil
  2. mrh meltem hanım bu konuda bana ancak sız yardıcı olabılecenızi duşunurekden sıze yazıyorum öncelıkle kendımden bıraz bahsedım 24 yaşında ist da yaşıyan fazla yakışıklı olmayan biriyım aynı zamanda bir inşaat işçisiziyim liseyi zar zor bıtırdım maddı sıkıntılardan sebep ama kendımı gayet ıyı geliştırmış dışarıdan bakıldıgında sankı 2 -3 unuversıte bitirmiş potansıyelde bılgı bırıkım kulturel ve guncel bırıyım tabı kunu kendı yararıma kullanamasını cok ıyı becerıyorum ilişki konusunda da gayet başarılı bırıyım kı bunun başarı dışanda bır şey olduna inanıyorum cunku bu gune kadar hayatıma gıren ınsan sayısını ınankı bende bılmıyorum kımı şans dıyor farklı farklı yorumlar var ama bu tarz degışlere pekde ıtıbar etmıyorum bundan yaklaşık olarak 5 ay önce bırıyle tanıştım onunla tanıştıgım sure zarfında zaten hayatımda 8 kişi vardı şaka yapmıyorum :) 8 kız arkadaşım vardı normal arkadaş degıl kız arkadaş ve platonıt telefonda konuştuklarım harıç ama neslican lada aynı yontemle tav ettım ve o kadar guven aşıladım kı sözle degıl hıssıyatla neslıcan 2 gun evıme davet edecek kadar kı başarılıda oldum ama hesaba katmadıgım bışey vardı neslıcan benı cok sevıyordu bende onu cok sevıyordum neslıcan aaramızda bır mızah farkı vardı o gercekden itibarlı ust duzey bır hayatı vardı benımde ama benımkı sadece hayalıydı sonuş ıtıbarıyle bir işçiydım ve kızı akandırmıştım bunu kaldıramadım aldım karşıma her şeyı noktasına kadar dıle getırıp izah ettım bana sarılarak ve benı cok sevıp affettıgını soyledı tabı o esnada dunyalar benımmoldu artık hayatımda sadece neslıcan vardı herkezı cıkardım kırmadan kımsenın ahını almadan hepsını gonlunu razı ederek son verdım herşeye sankı kendımı neslıcana adarcasına sadece o na odaklandım tek kıblem oydu ama sonra yolunda gıtmeyen bışeyler oldum konum ıtıbarıyle neslıcandan cok alt sevıyede oldugum için bunu bana hıssettırmeden yada analamama megıl vermeden olamacacagını soyleyıp bıtırdı o gun elımden gelenı yaptım kararından ama başaramadım hayatımda başşaramadıgım tek şey oydu benı cok sevdıgını bıldıgım halde caresızlikler içinde hıökırıklara bogula bogula gıttı sanırsam ailesı ve cevresı sebebıyle benden o gunden sonra sadece 2 defa konuşup ıkna etmeye calışsamda malesef başarısız oldum o da cok ıstıyorr ama egosunu kırıpda kalıbından cıkmıyor sonrada fazla hatta hıç rahatsız etmedım bugun 26 . gun onsuz ve hayatta tek temennı ettgım şey o ınsanla hayat kurmak şimdi sızın o tavsıye ettınız kıtap bu konuda bana yardımcı olabılırmı bana önculuk edebılırmı bu konuda başarılı olabılırmıyım gercek anlamda bılmek ıstıyorum ılgınıze şimdiden cok teşekkur ederım tavsıyelerınızı sabırsızlıkla beklıyorum ....

   Sil
  3. Merhaba Necdet, evvela değerli yorumun için teşekkür ederim. Yazdıklarını birkaç okuyup üzerinde birkaç dakika düşündüm. Doğrusu, durumun bayağı karmaşık. Bir kere, epeyce etkili biri olduğunu düşünüyorum. Gerçi çok fazla yakışıklı olmadığını dile getirmişsin; ama yakışıklılığın çok da etkili olmadığını; asıl mühim olanın karizmatik olmakta yattığını çok iyi biliyoruz. Anladığım kadarıyla bu da sende yeterince var. Soruya gelecek olursak, Neslican diye tanıttığın kızın, seni deliler gibi sevdiğini düşünüyorum. En azından anlattıklarından hareketle bu kanıya vardım. Tabi yanılıyor olabilirim de. Sadece bir çıkarım bu. Tahminimce, onun alinde olmayan bazı etkenler, senden ayrılmasına yol açmış olabilir.

   Diğer soruna gelecek olursak, bu kitap hakikaten etkili mi? Evet, oldukça etkili; fakat nihayetinde burada aktarılan bilgiler, birer büyü değil. Yani anlatılan teknikleri hayata geçirecek olan sensin ve her şey sana bağlı. Özetle, bu taktikler etkili; ama kullanmasını bilene. Gelişmelerle ilgili bilgi aktarırsan sevinirim. Sağlıcakla Necdet Bey...

   Sil
  4. Kitap sizcede çok pahalı değilmi 72 lira çok fazla parası olmayan birisi faydalanamasınmı yani..

   Sil
  5. Bence de biraz pahalı gerçekten; ama kitabın yazarı böyle uygun gördüğü için yapacak bir şey yok. Fakat içindeki bilgiler ve teknikler hayat kurtaracak cinsten olduğu için buna değer diye düşünüyorum. Sağlıcakla...

   Sil
 6. mrh meltem hanım benim sorunum bu anlattılarınızdan daha cok öte bişey yada ben öyle zannedıyorum uzatmadan konuya gırecem kendımle ılgılı bıraz bılgı ve yaşadıgım olayı anlatım ben normalde bir inşaat işçisiyim yani farklı tabırıyle ( amele:) ) ama bilgi birikim ve kultur olarak dışardan sankı ust duzey ve 1-2 unuversite bıtırmış bır yapıya ve birikime sahıbım ve yaşım 24 liseyi zar zor bıtırdım maddı sıkıtılardan dolayı ailemde inşaat cı oldugu için farklı sektorlere yonelmem mumkun olamadı bu ragmen ilişki konusunda profesyonel denıecek kadar ıyıyım bır kaç kışısel geliştirme kıtabı aldım okuma geregi bıle duymadım cunku anlattıkları zaten bende dogaclama vardı yanı daha önce uyguladıgım şeylerı bana anlatıyordu hatta bende olanın 4de 1i bıle yoktular benım derdım ise şu bundan yaklaşık olarak 5 ay önce bır kızla tanıştım onunla tanışırken zaten hayatımda 8 tane kız arkadaşım vardı ama o çok farkılıydı tabı onunlada ilişkiye başladım ve 2 gunumuzde evıme gelecek kadar guven verdım sözlu degıl ama hıssettırerek , dedıgım gıbı profesyonel bu konuda kıtaba falan gereksım duymadan her arkadaşımıda ıstedıgm zaten pskolojık taktıklerımle gönderıp gerı getırebılıyordum ama neslıcan cok farklıydı özel sektorde ust duzey bır yonetıcıydı bende kendımı ona mımar olarak tanıttırıp oyle tav etmiştim ama hesaba katmadıgım bışey vardı o benı cok sevmıştı bende onu gercek anlamda aşık oldum bu durum benı ılk defa kahrediyordu onu karşıma aldım herşeyı aslına uygun gercek bır bıçımde anlattım mımar falan olmadıgımı ve bır işçi oldugumu falan hepsını dıle getırdım ve bunların hıç önemlı olmadıgını ve affettıgı soyleyım baynuma sıkıca sarıldı ve ilişkimiz 1 ay boyunca cok guzel gıttı tabi u arada hayatında diger herkezi çıkardım ve ona soz verdım ama sonradan birşeyler ters gitti ve benden sogumaya başladı sanırsam cevresi ve ailesine uygun bır mevkıde olmadıgımdan dolayı benı cok sevdıgını bıldıgım halde ayrılmayı uygun gördu o an ıtıbarıyle elımden gelenı yaptım ama nafıle yanımdan gıttı ve bir daha bır araya gelmedım 2 defa aradım aglamaklı ama caresızlege karşı boyun egmiş kendı egosuna soz geremedıgınden benı kırmadan red ettı sızce bu durumda o tavsıye ettıgınız kıtap bana öncu olurmu ve benı bo konuda başarıya göturur mu... ilginize şimdiden cok teşekkur derim cvp nızı beklıyorum göruşmek dılegıyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, yukarıdaki yorumla soruna cevap vermeye çalıştım. Tekrar etmekte fayda var: Bu kitapta anlatılanların "sihirli değnek" olduğu düşüncesine kapılmanı istemem. Ama eski sevgiliyi geri getirmek adına bilmen gereken her şeyi bulabileceğin çok güzel bir kaynak olduğu gerçeğini de göz ardı edemem. Her şey, senin elinde değerli dostum. Sağlıcakla kal...

   Sil
 7. Merhaba meltem hanım ben biraz son ilişkimden bahsetmek istiyorum , lise yıllarında bi bayanla tanıştım telefon numarasını buldum konuşmaya başladık falan filan , işte ilk buluşmamızda arkadaşlar sayesinde oldu tanıştık felan 6 yada 7 tane bayanın arasına girdim bi erkek olarak tek başıma nerden baksanız 1 saate yakın hiç konuşmadan bakıştıgımızı hatırlıyorum ve o bakışmalar sevgili olmaya kadar vardı , sevgili olmadan önce yanlış kişiye aşık oldun demişti salaksın demişti ben sevgili olunca yapamıyorum sıkılıyorum demişti ve ben bunun üzerine bi teklif yapmadım öyle istiyor diye . aradan 5-6 gün geçti konuşmaya devam ediyoruz baya yakınlaştık sevgili gibi . Bana ben hala bi teklif almadım biz neyiz dedi . bende mecburen teklif etmek zorunda kaldım ve sevgili olduk . Beni kendine öyle bi bağladı ki öpmeye dokunmaya kıyamaz hale gelmiştim 19 yaşında ilk kez birine bu kadar bağlandım gerçekten aşık olmuştum . 18 günlük bi ilişkimiz oldu ve bir sabah bana ayrılalım mesajı geldi sıkıldım diye , ayrılmadan bi önceki akşam seni hiç bırakmıcam herşeyden çok seviyorum diyen birisinden sabahına bunu duymak çok garip geldi , ben diğerleri gibi sen bilirsin demedim üstüne gittim vazgeçmedim ve en son mesajlarıma cevap verdi gittim buluştuk bi kafede , ben seni hala seviyorum telefonumda bile huzur olarak kayıtlısın ama sevgili olamayız arkadaş kalmayı kabul ediyosan kalalım dedi . Bende mecburum işte kabul ettim derken biz tekrar eskisi gibi olmaya başladık bir sevgili gibi yakınlaştık sarılmalar vs . çok seviyorum bitanem gibi sözler o kız bana öyle yaptıkça ben dahada çok umutlandım inandım sevgisine . ve yine bir sabah soğuk bi konuşmaalar derken bende sordum ne değişti diye . Artık seni sevmiyorum dedi ilk kez sevmiyorum dedi bana karşı , neyse 2-3 gün mesaj atmadık birbirimize felan ben dayanamadım attım yine konuşmaya basladık felan arkadaş kalmaya karar verdik , ama aşk bu ne yaparsan yap arkadaş kalsanda o duygular değişmeyecegini biliyodum ben , benimkisi karşılıksız sevgiymiş ? peki benim sevgim karşılıksız bi sevgiyse bana neden seviyorum dediğini hala anlamış değilim . hergün başka bi kız gördüm karşımda her gün değişen bi kişilik bunun sebebi nedir meltem hanım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli Dostum, ben, sevgilinden hiçbir şey anlamadım. Bütün samimiyetimle söylüyorum: Hiçbir şey anlamadım. Belli ki sen de anlamamışsın. Bu tür ilişkilerde karşı tarafta psikolojik sorunlar olabilir. Veya onun sende fark ettiği bir özellik, onu senden soğutuyor olabilir. Bana soracak olursan çok üstüne gitme, arkadaş olarak kalın. Ne olacak sanki, adı arkadaşlık olan bir sevgililik olsun aranızdaki ilişkinin adı. Sağlıcakla...

   Sil
 8. Merhaba meltem hanım bende terkedildim ve sevgilim beni şuan hiç sevmediğini söylüyor ve asla birdaha birlikte olamayacigimizi cok hatalar yaptım ama onu çok seviyorum sizce hala bir umut var mı bana yok gibi geliyor onu gerçekten çok seviyorum o benim ilk aşkım bu konu üzerine psikolojik destek alıyorum ne yapacağımı bilmiyorum ;(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba değerli kardeşim, psikolojik destek almana sevindim. Ufak bir tavsiye, bloğumda yer alan diğer yazıları da oku, faydası olacağını düşünüyorum. Sağlıcakla...

   Sil
 9. Banada yardim edin lutfen 9senedir cikiyoduk ailesi sahiplenmzdi hep bn vardim yaninda o tokatta bn istdaydm askere gitti kibasini bile bn yaktim para yok diye askeriyede temelli kaldi gitti cok degistii bnim uzulneme dayanamazdi simdi alay ederek ya kizimm li falan konusur oldu ilk defa barusalimm dedimhep o derdi yine ayni olacagizz sen benii cok sıkıcaksn flnn biz yiprandik dedi ama cok vurdumduymaz olms takmiyoo alay eder gibi guluyo artikk olcak bisi yok git evlen dyo aglamaktann harab oldmm nolur yardm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili okurum, yorumunu yayımlarken cevap vermeyi unutmuşum, özür dilerim. Sıkıntın hala devam ediyorsa tekrar yazmanı rica edeceğim. Bundan sonraki yorumlara cevap verirken biraz daha özen ve gayret göstereceğim inşallah. Sağlıcakla...

   Sil
 10. Merhaba benimde sizin yorumunuza ihtiyacım var ne olur sonuna kadar sabırla okuyup düşünürseniz yazdıklarım için sevinirim şimdiden allah razi olsun hacet ve dilek duaları arama sonucu tesadüf ulaştım size..genelde oldugu gibi benimde sevdiğim biri var hala çok sevdiğim ama bir ayı aşkın suredir ayrı olduğum biri ismi fatih


  uzun bir özetle şöyle anlatmaya çalışayım size durumumu bi arayışı içindeyken başladığım bi işyerinde tanıştım onunla önce çok iyi anlaşan birer arkadaş olduk birlikte zaman geçirmeye başladık derken onun yaralı oolduğunu kendini enkaz ettiğini gördüm çok sakaciydi halbuki acisi sakalarinin arkasına sakliyormus meğer biri sevmiş sevdigi kızda ayni işyerinde ve ondan üst kademede olan biri birkaç defa kıza açılmış ama kız istememiş ki okiz zamanla benimde arkadasim oldu iyi biediyorum
  ama fatihle asla olası bi durum söz konusu değildi ki fatih on yıl hep uzaktan sevmiş mecburi hayatındevam ederken asla evlenmem başkasıyla fikriyle birlikte yasamaya başlamış neyse.

  gel git zamanla biz daha sik zaman geciriyorduk üzüntülerine ortak hatta onu oenkazdan çıkaran kişi olmuştum sonrası ben ona aşık olmuştum farkında olmadan ve onacimistim daha önce bu bir engeldi onun için zaten başlı basina ama başladık çıkmaya gittiği yere kadar deyip ikinci yilimiz dolmuş beni sevdiğini söylüyordu artik herseyim oldun benim diyordu evliliği düşünmeye baslamistik beraber bu senin eserin bebem derdi kendinle gurur duy çok cabaladin çok emek verdin cok savastin sonunda gardimi düşürdün derdi bundan bir ayı aşkınzaman once ailesiyle tanıştırma fikrini söyledi bana
  tamam dedim annesi gibi büyük ablasına anlatmış ablası ben geldigimde bi guler yüz göstersin seni çekip cevirsin başkabisey istemem demis öyle söylemişti ablalariyla tanışma günü ayarı yapicak bulusturacakti bizi osira bir tartışma yaşadık ve ben ona bitsin dedim ama bitiremeyecegimi onsuz olamayacagimi biliyo diyede rahattim hani ama o inanmış buna aksam ablasına o is bitti demis ablaları da akrabalardan bi kız var onu görmeye gidicez demiş oda naparsaniz yapın tamam demiş bunu söylediği akşamın sabahına biz buluştuk yine ikimizde aglamalar a başladık neyse ablalarini aradı surdayiz şuraya gelin sizle tanistiracagim biri var diye bunlar geldi uç abla tanıştık evlenmek istiyoruz buz dedi fatih aman allahım dedi dedi ama ablası akşamki olayı anlattı ben ne diycem akrabalara sen ne yaptığını bilmiyorsun bizim onayimiz yok bi oylesin bi boylesin haklilardi da allah için neyse biz kararliyiz dedik sonra babadan kalma evi var fatihin ama iki ablası hissedar başladılar fatihi tehtit etmeye evi satariz beşe bölünür bizi omur boyu unut biz yokuz falan derken oaksam kararlı ayrilan biz sabahında bi mesaj bitti bu isin oluru yok DİE yapma fatih etme fatih yalvardim dinlemedi bu sefer ben başladım sensiz yaşayamam olurum alırım bu cani mesajlarına konuşalım DİE geldi yanıma beni görünce tamam bitirmeyelim ben seni sevdim be bebem dedi aksam eve gitti sabah yine bitti olmuyo sonunda ben kafayıyedim tabi ppiskolojik tedavi görmeye başladım cagirdim gelmedi işyerine gelirim tehditleri ettim ki oradaki çoğu kişi biliyordu iliskimizi işyerine gidip rezil edicem korkusuyla geldi ama yaninda benimde sevdiğim bi abiyle benim elimde jilet cantamda bıçak gözünün önünde oldurecektim kendimi o kadar yitirmistim aklımı derken neden bitiyor biz iyiydik savaşalım tekrar konuşalım gerekirse ayaklarina kapanayim ablanlarin dedim oldu olmadı derken ertesi gün bi mesaj daha ben seni sevmiyorum denedim olmadı sevgimi acıma duygusumu bilmiyorum falan yazıyı ki maddi manevi hic desteğini görmedim

  YanıtlaSil
 11. allah şahit iki yıl meğer arkadaş hastanede resimlerimi çekip göndermiş ona bak bu kızı ne hallere düşürdün demiş oda resimleri ablasına göstermiş ablası da seviyonmu aciyonmu boyle yuva kurulmaz demiş biz zaten istemiyoruz yani ablalariyla konusuyo onların akliyla bitti dio benle konusuyo bitmesin dio boyle boyle sonunda bitti dedi ne olacaksa olsun sonu bitti numarami engelledi sadece msj yazabiliyordum ve çok şey yazdım kendime geldigimde kendime yakistiramayacagim kadar kotu neyse ki özür mesajı yazdım ona hakettigin için değil bana yakismadigi için yaptığım yazdığım herşey için özür diledim cvp yok yazmadan duramadim devam ettim yazmaya ama onu unutamadigimi alışamadığı mi her yerdeonun olusunu falan cvp yok msji engellemiyordu ama tabi bu ssırada ablasının bulduğu kızla bulusturdular onu bi cay içtiler elektrik alamadım deyip kapattırmış konuyu ortak arkadaslarimizdan duyduğum dayanamadım birgün is çıkışı servisten indiği yere gidip bekledim onu beni görünce şaşırdı ismimi söyledi ne kazandin eline ne geçti dedim ne kazanicam bittim dedi bana baktı
  sende bitmissin be bebem erimiş tükenmiş sinsin dedi eser senin dedim ben seni enkazdan çıkardım ama sen beni enkaz ettin dedim daha bi çok kelime gitmek istedi iftara ggidicem ablam bekliyo dedi zorla tuttum hayır gitniyceksin falan yediden on bucuga kadar konuştuk ben konuştum osustu haklisin beceremedim zor ama affet beni hakkini helal et güzellikle bitirelim bitsin gitsin geçer neler geçmedi buda geçer alisicaksin zamanla falan filan çok acımasız çok kaddardi oaksam beni görmek istediğinde ben buralardayim engeli kaldiririm atlatana kadar arada görüşürüz dedi ve gitti altı gün önce toplam ayrılma sureci bir ayi geçti simdi ben hala onu cok seviyorum beni sevmemiş ihtimali düşüncesine kapilsamda cokkk seviyorum beş vakit namaza başladım onu son gorusumden sonra şimdide günde uç tane hacet ve dilek duası ediyorum bir aydır ama yok ne ses ne soluk ne bir mesaj ne bir tlfn yine msjlarima cvp vermiyo zaten uç

  YanıtlaSil
 12. zaten uç dört gündür bende yazmiyorum yanlismi yapıyorum diretmekte ama kalbim dinlemiyor aklımda ondan başka bisey yok adi dilimden düşmüyor evden cikmiyorum hastanede dışında yiyemiyorum icemiyorum hergun biraz daha eriyip tukeniyorum napicam bilmiyorum tek bildiğim ogeri gelsin arasın bensiz yapamasin herşeyi unutmaya hazır sadece onu bekliyorum artik umudumu kaybediyorum asla gelmiycek seni sevmemiş senle zaman geçirmiş hepsi bu diyen arkadaşlarımın söylemleri kulagimi tirmaliyo ama ben buna inanmak istemiyorum onu istiyorum onunla yuvami kurmak evimin erkeği cocuklarmizin babası olsun istiyorum çok seymi istiyorum simdi siz deyin bana ben ne edeyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okuyucum, belli ki çok çile çekmiş; feleğin çemberinden geçmişsin. Yazdıklarından hareketle birkaç öneride bulunabilirim:

   Birincisi, Fatih'in başkasının (özellikle ailesinin) etkisinde çok fazla kalan "dıştan denetimli" bir insan olduğu sonucunu çıkardım ki bu durum, sağlıklı bir ilişki için çok da elverişli bir durum değil. Fakat anladığım kadarıyla Fatih gayet iyi niyetli ve merhamet dolu biri.

   Onun durumuna dair şunu da söylemeliyim ki ablalarıyla ilk tanıştığınız gün ablaları (önceki gün Fatih'in onlara anlattıklarının da etkisiyle) senden çok fazla hoşlanmamışlar ve bu hoşnutsuzluk sebebiyle de kardeşlerinin daha iyi birine layık olduğunu düşünmüşler. Muhtemelen Fatih, onlara seninle ilgili başka olumsuz şeyler de (mesela bıçak, jilet olayı) anlatmış olmalı. Dolayısıyla onların tepkisi de haksız bir sayılmaz.

   Bir diğer nokta: Değerli dostum, biraz daha itidalli davranarak ve kendine hakim olarak sevgilini tekrar kazanabilirsin. Bence Fatih seni seviyor; ama olumsuz taraflarının etkisinde kalarak, kendi ailesinin yadırgamasından çekinerek senden uzak durmaya çalışıyor. Bana kalırsa her şey sende bitiyor.

   Önerim şu: Sitede yer alan yazıların çoğunu okuyarak bir eylem planı oluşturmalısın.

   Bundan sonraki yorumlarınıza biraz geç de olsa yine cevap vermeye çalışacağım. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Yorumunuz beni çok mutlu etti ki hele fatih sizi seviyor onu geri kazanabilirsiniz soyleminiz için allah razi olsun inanın bunu duymaya o kadar ihtiyacım vardı kiallah ne muradiniz varsa versin sitede yer alan yorumlara kadar okudum nerdeyse ama kafam durmuş gibi inanın hiçbirşey düşünemiyorum ne olur yardımcı olun bana mesala nasıl bir eylemle başlayabilir bu sırada kitabi almaya çalıştım ama beceremedim internet konusunda pek becerikli olduğum söylenemez bunun için bir arkadasimdan yardim isteyecegim ama diğer konuda sizden yardim istiyorum lutfrnnnn ne olur. Eylem baslangicim ne olmalı nasıl beni görmek bile istemiyor

   Sil
  3. Bide ben bu akşam ablalarindan birine su mesajları yazdım sizle paylaşmak istedim bunu da

   Sil
  4. Selamun aleykum öncelikle hayırlı Ramazanlar her ne kadar su mübarek ramazani şerifi bana zehir etmeye sebep olsanizda..diyeceksiniz ki bu kadın salakmidir hala niye yazıyor bana inanın bende bilmiyorum sebebini belki içimi rahatlatmak belki de bana karşı beni dinleme tanımaya çalışıp bir sans hakkini çok gördüğünüz içindir inanın bilmiyorum..ve sizden rica ediyorum bu defa bu yazdiklarimi fatihe anlatmayin bilmesin cvpta istemiyorum hatta mümkünse yazmayın ki yazmanizida beklemiyorum zaten. Argo kelimeler etmiş olabilir ama kayıp büyük aci derin olunca her kul gibi benimde sinirlenmem kendimi kaybetmem çok gorulmemeliydi ki neler cekiyorum nelere sebep oldunuz Canimin parçasını benden kopararak tahmin edemezsiniz

   Sil
  5. Yok biz yokuz yok istemiyoruz yok evi satariz yok bu açık yok evlenip ayrılmış yok argo konuşuyor yok aciyormusun seviyormusun belli değil fatihin bana aciyacak durumu soz konusu olmadı iyi yildir ne cebine baktım ne üstüne başına nede tipine Rabbim şahit sadece bana bakan gözlerini yanımda huzurlu olusunu huzur verisini herşeyi paylasabilmemizi iyi günde olduğu gibi kotu gundede birbirimizin desteği olusumuzu sevdim hayatımda ilk defa Canimin parçası gibi sevdim bir adamı allahım adiyla başladım senli dualarima Rabbim başkalarından esirgeyip bagaslasin seni bana diye dualarima katarak sevdim bedelini çok ağar olsa da sukurler olsun bir an pişman olmadım onu Sevdiğime onu boyle kararsızlığa dusurunse sizin tepkiniz oldu tabi fatihin bana sunduğu sebepler bunlardi sizlerde kendinizce haklisiniz bunuda inkar edemem ama fatihin gelip size bi başka kıza bakin deyip birde beni tanıştırma faslı onun hatasiydi siz gelene kadar haberim olmadı obile onu sevmeme engel olmadı

   Sil
  6. Ondan ayrılmayı göze alamazdim çünkü canimda bir parçaydı ama ne ettimse olmadi ..size ne kadar ne anlattı bilmem ama sunu bilinki onu benim kadar seven olmayacak asla bendeki yerini de bende kimse alamayacak şuan yanımda olanların bile yüzümü güldürmeye gücü yetmiyor onsuzlukta ben onu gerçekten sevdim o olduğu için sevdim benim olduğuna inandığım an rabbimden sonra ona taparcasina baglandim simdi yazarken ellerim titriyo evet çokta özlüyorum bir gulusune neler feda ederim anlayamazsiniz anlatmayı beceremem ki sevgimi bile anlatamadim kimselere duyuramadim sesimi ne yaptiysam kimseye onsuz hergun biraz daha tukeniyorum allahım affetsin hala sakinleştiriciler le ayakta duruyorum öyle yada boyle kardesinize nasıl bi kul hakli yuklettiniz nasıl bi kadının göz yaşlarının ahina sebep oldunuz bilim istedim belki evet benimde gunahlarim çoktur her insan gibi ama çok şükür hic boyle bieseye sebep olmadım bilerek asla ah almadim şükürler olsun ki sakin demeyin ah ediyorum beddua ediyorum asla asla kiyamam ona oyine benim duam

   Sil
  7. Sadece şahit allah var her an akan gozyaslarima allah ah alanın ahini kimsenin yanina bırakmaz sopası yoktur onun dilerimki bana ettiğiniz haksizliginligin bana ramazani bayramı zehir edisinizin aydir hayatımı gozyasina sakinlestiricilere mahkum edisiniz birgün çıkmasın hicbirinizden allaha emanet olun hayırlı sahurlariniz olsun inşallah hoscakalin

   Sil
  8. Değerli okuyucum tekrar merhaba, ablalarına gönderdiğin mesajlar iyi sayılır; ama ablaları bu mesajları illa ki Fatih'e okutacaklardır. İnşallah bir kısmını okuyup diğer kısmını okumayarak hile yoluna başvurmazlar. Çünkü anladığım kadarıyla seni Fatih'ten tamamen ayırmak (daha doğrusu kendi akıllarınca Fatih'i senden kurtarmak) niyetindeler.

   İlk önerim: Bundan böyle onlara mesaj falan gönderme.

   Dostum, bundan böyle daha güçlü olmalısın. Biliyorum bu yaşadıkların çok acı ve acı bir tecrübeyle başlaman seni bir hayli hırpalamış; ancak bundan böyle daha dirayetli olmalısın ve Fatih de bunu görmeli. Tabi bunu yaparken gözünün içine sokmadan yapman lazım bu işi.

   Ayrıca muhtemelen doktor tavsiyesiyle kullandığın ilaçlardı da azaltarak yoluna devam etmelisin. Tahminimce antidepresan kullanıyorsun ve biliyorum ki antidepresanlar, bir doktor denetiminde bazen 6 ay bazen 1 yıl; hatta bazen 5-6 yıl bile kullanılabiliyor. Ancak kendini kontrol altına alırsan ve sükunete kavuşursan çok fazla ilaç kullanmana gerek kalmaz.

   İkinci önerim: Fatih'i fazla düşünme ve kendi hayatına odaklan. Kendine çeki düzen ver ve toparlan. Fatih bunu görünce zaten ne kadar değerli bir varlığı kaybettiğini anlayıp tekrar birlikte olmak isteyecektir.

   Üçüncü önerim: O dönmese bile kendini fazla üzme; çünkü bu kadar halis niyetli bir kızın karşısına Allah, onun değerini anlayacak birilerini çıkarır şüphesiz. Yani şairin ifadesiyle: "Sen ilkyazı önce kendinde oluştur."

   Ki, ilkyazı önce kendinde oluşturmakla başlar her şey; sonrası Allah Kerim.

   Sağlıcakla...

   Sil
  9. Çok çok tskr ederim inanın onun geri donmeme ihtimalini bile düşünmek istemiyorum onu dusunmedigim an bile yok bunu basaramiyorum ondan başkasını ise asla istemiyorum hayatımda ilkdefa birini boyle ccok seviyor ve rabbimden diliyorum ki başkalarından esirgeyip bana bagaslasin ve allahım arsin sahibi allahım omurluk ona giden yolu göstersin inşallah bana boyle onu bekliyorum kudreti büyük Rabbim inşallah hakkımda hhayırlı kılsın fatihi inanın onsuz susuz kalmis balıktan farkim yok allah sizden razi olsun

   Sil
  10. Allah senden de razı olsun güzel kardeşim, bundan böyle de yardımcı olabileceğim herhangi bir husus olursa elimden geleni yapmaya çalışırım. İlerleyen günlerde yaşanacak gelişmelerle ilgili beni de bilgilendirirsen çok mutlu olurum. Allah gönlünün muradını versin. Sağlıcakla...

   Sil
 13. Size yazmıştım ama hala yayinlanmamis

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, işlerimin yoğunluğu dolayısıyla hemen cevap veremiyorum; ama fırsat bulur bulmaz yazmaya çalışıyorum. Genellikle en geç 2-3 gün içinde dönmeye çalışıyorum, hakkınızı helal edin. Yukarıdaki yorumunuzun altına, dilimin döndüğünce cevap yazıyorum. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Mutlaka sizi haberdar edicem bir gelişme olduğu an allah razi olsun sizden bol bol dua edin benim için inşallah fatih dönsün diye sizde allaha emanet olun

   Sil
 14. Şimdiden cokkk tskr ederim allah razi olsun hakkınızı helal edin iyiki tesadüfler var bu sayede size ulasabildim

  YanıtlaSil
 15. Meltem hanim mrb yazinizi cok begendim zevkle okudum kitabi almayi dusunuyorum fakat kafamdaki sorularida yok edemiyorum benim durumumu size arz etmek isterim 2 yillik bir iliskim vardi erkek arkadasim suan asker 1 aydir benden kaynaklanan bir sebeple ayrildi artik istemiyorum bitti diyor geri doneceginden pek umudum olmasada bu kitabi alip okuyacagim sizce yardimci olabilir mi bana 3ayi var askerliginin bitmesine hic bir sekilde ona ulasamiyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette ki kitabın faydası olacaktır; ama öncelikle ona ulaşabilme konusunda kesin bir bilgiye sahip olmalısın. Daha doğrusu ona ulaşabileceğinden emin olmalısın; çünkü son aşamada onunla iletişime geçmek zorundasın. Sağlıcakla...

   Sil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.