22 Haziran 2013 Cumartesi

Çevirgel Duası

çevirgel duasi
çevirgel duası
Tesirli Çevirgel Duası

Not: Seni Çevirgel Duası aramaya sevk eden sebep, sevdiğine tekrar kavuşma isteği ise, bu yazıyı sonuna kadar okumalısın. Çünkü yazıyı dikkatli bir şekilde okuyup bitirdikten ve yazıya yapılan yorumları okuduktan sonra, dönmesini istediğin kişiyi yeniden kazanmak için bilmen gereken her şeyi öğreneceksin. Yapman gereken tek şey, yazının uzunluğuna bakmadan sonuna kadar okumak. Şimdiden, çevirmek istediğin kişiyi yeniden sarmanın hayallerini kurabilirsin. Çünkü kısa süre sonra gerçek olacak inşaallah. Başlayalım:

Çevirgel Duası ya da Döngel Duası gibi dualar, ilk duyunca beni şaşkına çeviren dualardı. Bu da ne demiştim ilkin. Eski sevgiliyi, erkek arkadaşı, kız arkadaşı ya da eşi çevirip getirmek için başvurulan bu tür duaların içeriğine bakınca da şaşkınlığım daha çok arttı.

Arapçam da Osmanlıcam da iyi olduğu için Çevirgel Duası ya da Döngel Duası diye bilinen metinlerin orijinallerini bulup okudum, hem hüzünlendim hem de gülmekten kırıldım. Bu ifadelerime bakıp da duaya karşı olduğum sonucunu çıkarmayın lütfen. Nedenini anlatınca anlayacağınızı umuyorum.

Hüzünlendim çünkü samimiyetten uzak bu tür duaların Allah’a arz edilerek bu dualardan rant elde edilmesi girişimi beni çok üzdü.

Çevirgel Duası ya da Döngel Duası diye bilinen bu metinlerin, sıradan birer dua olduğunu; fakat bu duaların insanımıza sihirli ve büyülü birer muska şeklinde takdim edilmesi beni sarstı. Hem cehaletimize ağladım hem cehaletimizden istifade eden insanımızın açıkgözlülüğüne. 


Aynı zamanda güldüm; çünkü aklı başında bir insanın bu tür dualara itibar etmemesi gerektiğini, şayet Allah’a dua edecekse kendi içinden kopup gelen samimiyetin tılsımını kullanarak çok daha içten ve yürekten yakarışlarla Rabbi ile baş başa kalabileceğini ve Allah’ına meramını anlatmak için başkalarının anlaşılmaz kelimelerine muhtaç olmadığını bilmesi gerektiğini düşündüm. Düşündüm güldüm, düşündüm ağladım.

Evet, aklı başında bir Müslüman, en dar zamanında bile kendisini yaratan Yüce Kudret’e elini ve yüreğini açarak ayrıldığı; fakat ayrılığı yüreğine işlediği insanın geri dönmesi için samimi ve içli dualarla yakarışlarda bulunabilir. Çünkü o Müslüman, başkasını aracı edinmeden kendi ıstıraplarını ve yakarışlarını işiten bir Rabbi olduğunun bilincindedir. Duanız olmasa idi ne öneminiz vardı, anlamındaki ayetin farkında olan biri, başkasının değil kendi yüreğinin çığlıklarıyla dua eder.


Çevirgel Duası Nedir?


Çevirgel Duası, eski Türkçe ile yazılmış 14. veya 15. asrın dilini, üslubunu yansıtan sıradan bir dua. İçindeki emir kipi eki olan “gil” de bunun kanıtıdır. Bakın Süleyman Çelebi’nin güzel eseri olan Mevlid-i Şerif’te de “gil” emir kipinin kullanıldığını görebiliriz. Zaten duanın aslı da ismini bu “gil” kipinden alır. Yani Çevirgel değil de Çevirgil Duası.

Mesela duadan şu kısımlara bakın:

Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca'nın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgil, gayrilerinden gönlünü ayırgil.

Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgil. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil.


Gördüğünüz gibi sıradan, alelade bir dua. Duanın şu kısımlarına baksanıza, tam bir narsizm ve megalomani örneği: Eğer uyur ise uyandır. Allah aşkına, senin inandığın Allah, senin çıkarın için başkasını uykusundan eden bir Yaratıcı mı? Sonra “benim aşkımdan bikarar kılıvergil, ne demek? Yani ey Allah’ım, bu kulun benim aşkımdan deli divane olsun, benim her yaptığım ona güzel görünsün, her hakaretim iltifat olarak gözüksün, demeye getiriyor duayı yazan zat-ı muhterem.

Ben yine de Çevirgel Duası’nın tamamını okuyunca duanın kendisine ve bu duayı yazan kişinin samimiyetine değil; bunu bir rant haline getirenlerin samimiyetsizliklerine köpürüyorum. Karl Marks, dinin afyon olduğunu dile getirirken bu din istismarcılarını ne de güzel anlatmıştı. (Marks’ın dünya görüşüne katılmam; ama söylediği bu söz çok doğru).

Gelin gerçek Müslüman olup bu tür sakat mantıklı dualardan vazgeçerek “İnsan için çalıştığından başkası yoktur.” ayetine kulak verelim. Sadece dua etmekle bir yere gelemeyeceğimizi, duanın etkili olması için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini bilelim. 


Bir kişi tüm zamanını tembel bir şekilde geçirip zayi ederek sadece dua ile işlerinin yola koyulacağını, düzeleceğini düşünebilir mi? Böyle olsaydı çalışanların ve emek harcayarak bir yerlere gelmek isteyenlerin, bütün zamanlarını dua etmeye ayırıp pinekleyecekleri ve dünyaya bir zenginlik katmadan göçüp gidecekleri gibi vahim bir sonuç çıkardı ortaya. Bu sonucun da Allah'ın hoşuna gitmeyeceği açıktır.

Bakın, aşağıdaki videoda Nihat Hatipoğlu, benim söylediklerime benzer bir şekilde Çevirgel Duası adıyla anılan duanın aslı esası olmadığını değişik bir üslupla dile getiriyor. (Videonun özellikle 30. dakikasına dikkat edin.) Biz, tüm bu gerçeklere rağmen umudumuzu sadece Çevirgel Duası'na bağlarsak havanda su dövmekten öteye gidemez ve eski sevgilimizi, arkadaşımızı ya da eşimizi geri çevirme konusunda da avucumuzu yalamış oluruz maalesef.
Çevirgel Duası, Tek Başına İşe Yaramaz!


Değerli okurlarım, özelde Çevirgel Duası için genelde ise tüm dualar için bilmemiz gereken bir noktayı dile getirmem lazım:

Bir kere dua ikiye ayrılır: Birincisi herkesin bildiği kavli dua. Yani sözlerimizle dile getirip Allah’a dileklerimizi sunduğumuz dua. Allah’ım ne olur eski sevgilim bana tekrar dönsün, şeklinde ettiğimiz dua. 

İkincisi ve en önemlisi ise fiili(eylemsel) duadır. Fiili(eylemsel) dua, bir kişinin olmasını istediği şey için çaba ve emek harcaması anlamına gelir ve son söylediğim ayet de buna vurgu yapar. Mesela bir mimarın, yapacağı ve kafasında tasarladığı bina için plan çizmesi, fiili bir dua olduğu gibi üniversite sınavına çalışan bir öğrencinin ders çalışması da fiili bir duadır.


Bu öğrenci ders çalışarak şunu söylüyor Allah’a: Allah’ım ben bu sınavı kazanmak için çabalıyorum, benim çabalarımı boşa çıkarma. Her öğrencinin beden dili çalışarak buna benzer ifadeler söylemiyor mu sizce?
Ya da bir çiftçi ekin ekerek ve ter dökerek Allah’a: “Ben Senin rahmet hazinen olan toprağı ekip biçerek senden rızık istiyorum; toprağın kapısı Sana ulaşmam için bir aracıdır.” demiyor mu?

Peki, fiili(eylemsel) duayı yapan bu insanların duaları mı daha geçerli ve makbul olur; yoksa sadece diliyle dua eden bir kişinin kavli duası mı? Elbette ki fiili dua daha etkilidir; ama duaların en etkilisi her iki duanın bir arada yapılmasıdır. İki kanadı olmayan bir kuş uçamayacağı gibi bu iki duaya sarılmayan bir dilek ve dua da kabule karin olamaz.

Şimdi Çevirgel Duası ile geldiğim noktaya ve vermeye çalıştığım mesaja tekrar vurgu yapmaya çalışayım: Çevirgel Duası gibi dualar tek başına işe yaramaz. Geri getirmeye çalıştığınız kişinin size tekrar dönmesi için fiili(eylemsel) duaya başvurmanız gerekiyor.

Peki burada fiili(eylemsel) dua nedir? Bir çiftçinin veya öğrencinin eylemsel duasını anladık da biz, istediğimiz kişinin dönmesi için hangi fiili duayı kullanacağız?


Tabi ki, siz de bir öğrenci gibi çalışarak, okuyarak, kendinizi geliştirerek, dönmesini istediğiniz kişiye karşı cazibenizi ve çekim gücünüzü arttırarak fiili duayı yapmış olacaksınız. Bu konuda kişisel gelişim kitapları, uzun vadede çok güzel bir fiili duadır. Ben uzun süre bekleyemem derseniz size tam da bu konu için hazırlanmış ve gayet güzel dizayn edilmiş, adeta yüzlerce kitaptan süzülüp damıtılarak okuyucuya sunulmuş bir kitap tavsiye edebilirim.

Ben, bu kitabı okuyunca, okuduğum onlarca kişisel gelişim kitabından çok farklı olduğunu ve sadece eski sevgiliyi evirip çevirip getirmeye odaklandığı için gayet kullanışlı olduğunu fark ettim. 

Bu kitap, Çevirgel Duası gibi bir arayışa son verip terk eden sevgiliyi geri getirmenin ne kadar kolay olduğunu size tüm ince noktalarıyla gösterecektir. Eski sevgiliyi geri getirme konusuna odaklanıp bu konuda haklı bir şöhrete kavuşan bu e-kitaba; 


BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Burada şunu da söylemek istiyorum: Hayatınızın en önemli sayfalarını çevireceğinizi düşünerek açılan sayfayı dikkatle ve sabırla okumanızı öneriyorum. Yavaş yavaş ve algılayarak okursanız bu kitabın ne kadar değerli olduğunu anlama fırsatını yakalarsınız.

Övgüyle söz ettiğim bu kitabı okuduğunuzda neden bu kadar methettiğimi anlayacaksınız. Çünkü birçok okurumun bu etkili kitap sayesinde hem eski sevgililerini çok kısa bir sürede yeniden kendilerine aşık ettiklerine hem de Çevirgel, Döngel gibi dua ve büyülerden ömür boyunca kurtulduklarına (böyle etkili teknikler barındıran bir kitap varken büyüye gerek olmadığını söylediklerine) şahit oldum. 

Yazımı bitirmeden önce önemli bir konu üzerinde durmak istiyorum son olarak. Biliyorsunuz, bilgi paylaştıkça artar. Bizim de en büyük sorunlarımızdan biri, bildiğimiz şeyleri başkalarına aktarmaktan çekinmemiz. Bunun en somut örneği, günde yüz bin kişinin okuduğu bir yazıya gelen 3-5 yorumdur. Maalesef, insanımız "İnsanların en hayırlısı, insanlara yardımcı olandır." anlamındaki Peygamber buyruğunu çok önemsemiyor. Şayet, aşağıdaki yorum kısmına kendi yorumunuzu yazarak deneyiminizi paylaşırsanız insanlara bir katkı sağlamış olursunuz. Belki de sizden önce yazılan bir yorum, hayatınızı değiştirecektir. Mümkün değil mi?

Çevirgel Duası (Döngel Duası) ile çok ilgisi olmasa da güzel bir duaya ne dersin?
Sevdiğini Geri Getirme Duası da ilgini çekebilir.

İlgili Kelimeler: Çevirgel Duası, Eski Sevgilim, Döngel Duası, Eski Sevgiliyi Geri Getirme Duası, Sevdiğini Geri Getirme Duası

33 yorum:

 1. 15 aylık erkek arkadaşımla kıskançlık yüzünden kavga edip ayrıldık sıkıldığını sevemediğini söyledi. ayrı şehirlerdeyiz beni facebook hesabından engelledi mesajlarıma cevap vermiyor arıyorum açmıyor bu kitap benim içinde yararlı olacak mı ???

  YanıtlaSil
 2. Değerli arkadaşım, kitabın içindeki teknikler hakikaten etkili; ama sabır ve kararlılıkla uygulayabilenler için. Eğer, erkek arkadaşını gerçekten seviyor ve geri dönmesini istiyorsan (1); ayrıca taktikleri uygulama konusunda da kendine güveniyorsan (2) kitabın işe yarayacağını düşünüyorum. Ama bu iki şartın yerine gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Karar senin. Başarılı olman ümidiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biz ayrılalı 2 hafta oldu 1 hafta boyunca hata yaptım aradım çok ve tabi açmadı cvp vermedi hiç. sora başka kızlarla konuştuğunu öğrendim aramadım hiç. ve şuan mutluyum huzurluyum artık bidaha geri dönüşü olmaz havalarında takılıyormuş tabi ben hala dönmesini istiyorum ve bekliyorum sanırım umudum yok artık çünkü özlese bile gurur ve inat yüzünden aramaz. napıcam bilmiyorum..

   Sil
  2. Dostum, emin ol kitabın reklamını yapmak istemiyorum; ama bu sorunların birçok çözüm yollarını bulabilirsin bu rehberde. Neler yaşadığına dair tekrar mesaj yazarsan sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
  3. ilişkimiz boyunca herşey çok güzeldi birlikte yapıyoduk herşeyi tatile gitmemiz fln herkes bizi görünce imrenerek bakardı herkese her zaman derdi ki ben ondan ayrılmam. Allahtan belamı istemiş olurum ayrılırsam derdi. fakat son zamanlarda bana çok ilgisiz ve soğuk davranmaya başlamıştı. artık beni hiç merak etmiyordu sormuyordu. ayrıldık konuşmak için defalarca aradım açmadı gelmedi. bigün geldi istemiyorum kmseyi dedi ve gtti. şuan başka kızlara mesaj atıyor konuşuyormuş biliorum alkolü çok tüketiyormuş ama beni dha hiç aramadı özlemedi. özetle herşey bu işte..

   Sil
  4. Seni unutmaya çalıştığı kesin; ama bunu neden yaptığını anlamak zor. Muhtemelen senin bilmediğin bir "durum" vardır ortada. Ne olduğunu kestirmek mümkün değil benim için. Aklına herhangi bir neden gelmiyor mu?

   Sil
  5. biz üniversite öğrencisiyiz ben ailemden uzak yaşıorum o ailesiyle yani üzerinde sürekli bi baskı var diyebilirim. bazen bana hesap vermesi onu bunaltmışta olabilir başta böyle degildi ama son zmnlarda iyice bozuldu yani hesap vermesi sorumluluk sahibi gbi davranması adama ağır geldi. ben ona kızıp bi söz söylemiştim sen anca işin düşünce iyisin gibi bişey söylemiştim bunun üstüne ayrıldık. yani başta onun ayrılma sebebi benim bu sözü söylemiş olmamdı. ama zaman geçince sıkıldım bunaldım demeye başladı. açıklamasını yaptım gerçktende ilişkini kötü gittiği onun bna kötü davrandgnı fln anlatmaya çalıştım ama dinlemedi ve şuan durum ortada. bi, hafta öncesne kadar arar sorardım ama artık aramıyorum oda aramıyor beni. ortak arkadaşlarımıza sormuyo bile nerde nasıl oldugumu fln tabi ben soruyorum:(

   Sil
  6. Anladığım kadarıyla biraz zaman lazım size. Bir yerlerde bir yanlış yapıldığı kesin. Umarım, ilişkiniz yeniden rayına oturur. Sağlıcakla...

   Sil
 3. merhaba bende bir yardım istiyorum sizden:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Büşra Hanım, nasıl yardımcı olabilirim? Yapabileceğim bir şeyse memnuniyetle...

   Sil
 4. Merhaba. Eski sevgilimle iki yildir ayriyz ve hic gorusmedik konusmadikk umutsuz bi vaka yani bu kitaptali teknikler ise yarar mi benm icin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba değerli okurum, bu kitaptaki yöntemlerin "umutsuz vaka" olarak tanımlanan birçok ilişkide "can simidi" olduğuna şahit oldum. Gelen yorumlar da bunun kanıtı oldu benim için. Ancak herkes için bunun böyle olmadığını itiraf etmek zorundayım; çünkü bazı insanlar, anlatılan yöntemleri yerli yerinde kullanamadıkları için çok fazla işlevsel olmuyor kitapta anlatılanlar.

   Kısacası, anlatılanları uygulama potansiyeli ve sabrı olanların çoğunda (ne yalan söyleyeyim hepsinde değil, çoğunda) işe yaradığı yönünde geri bildirim aldım. Sağlıcakla...

   Sil
 5. Merhaba. Ben sevdiğim insanla neredeyse bir aydir ayriyim. Onu çok seviyorum. O ayrildi ve biliyorum ki dönmek istese bile dönmez. Beni bütün hesaplardan sildi engelledi sizce kitap ise yarar mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, Allah mutluluğuna gölge düşürmesin. İnşallah yeniden birlikte olur, güzel bir ömür geçirirsiniz. Kitabın işe yaraması konusunda şunu söyleyebilirim: Eğer dönebileceği yönünde ufacık bir umut kırıntısı bile varsa, kitabın faydasını görebilirsin. Yok, hiçbir ümit ışığı yok, diyorsan, bu durumda kitabın etkili olacağını düşünmüyorum doğrusu.

   Gelişmelerle ilgili beni bilgilendirirsen sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Ben yaklasik bir bucuk yil once esimden ayrildim ne yaptimsa olmadi barismadik..sonra hic beklemedigim bir anda eskibir arkadasim beni buldu konusmaya basladik ve onu cok sevdim onunda bbeni sevdigini saniyordum sonra bir anda bu iliskiyi yurutemicem dedi ve bitirdi bir hafta kadar sonra konusmaya basladik bu kez atkadas olarak devam ettik ve iki hafta once artik kesin olarak bitirdi ve tlf vs hic konusmuyor :(

   Sil
  3. Değerli okurum, sitedeki diğer yazıları okuyarak kendine, sevgilini geri kazanmak konusunda bir yol haritası oluşturabileceğin gibi önerdiğim kitaba göz atarak da bunu yapmaya çalışabilirsin. Allah gönlünün muradını versin, sağlıcakla...

   Sil
 6. Merhaba .bu duanı kaç defa okumak gerekir kaç gün okumalıyım ..ben Azerbaycandan yazıyorum . Lütfen bana cevab verin

  YanıtlaSil
 7. Merhaba günde kaç defa okumalıyım ve kaç gün okumlıyım ..Bana cevab verirseniz beni çok mutlu edersiniz ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, çevirgel duasının 7 hafta boyunca her cuma günü 7'şer defa okunması gerekir, denilir; yani toplamda 49 defa okunan bir dua olduğu biliniyor. Ancak yazıyı dikkatli okursanız bu tür duaların birer hurafe olduğunu dile getirdiğimi fark edersiniz. Azerbaycan'a selam, sağlıcakla...

   Sil
 8. sitenizi yeni keşfettim, öncelikle sabırla ve iyi niyetlilikle verdiğiniz olumlu cevaplar için size teşekkür ederim :) benim durumuma gelirsek 2 yıl önce tanıştık ve onun çağırmasına rağmen 3 ay görüşmedim gitmek istediği yere onu rededip arkadaşlarımla gittim benim tipim değil diyerek arkadaşlarıma sert çıktım 3 - 4 buluşmamızda hep öylesine geçti derken derken şeytan tüyü varmış derler ya benide çekti çıktık 3 ay kadar . sonra iyiyken birden işleri bozuldu araba aldı ve benden ayrıldı . 1ay konuşmadık sonra mesajla konuşmaya başladık böyle böyle derken bnmle konuştu işte çevresindeki yakın kızlar kötüymüş sana değer veriyorum 1-1buçuk yıl evlnmeyi düşünmüyorum sen bnden ne istyrsun dedi bnde sadece dua ediyorum dedim,telefonum kapalı olduğunda iş yerimi bile aradı merak ettim iyiimisn diye ama çevresinde çok insan var alkol ortamı falan boş vakti kalmıyor,hatta hala söyler eskiden sen buluşmuyordun diye, işin özü bu arkadaşlar benim panik atak rahatszlgmda var ,benimle evlenmesini isterim tabiki ,banada bir akıl verirmisiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okuyucum, evvela "panik atak"ına değinmek isterim: Kullandığın ilaçları ihmal etme lütfen. Çevremde çok sevdiğim bazı insanların panik atağı var, ne sıkıntılar yaşadıklarını yakinen biliyorum.

   Şimdi de anlattıklarından yola çıkarak aklıma gelen iki tavsiyemi söyleyeyim: Mümkünse sitede yer alan ve eski sevgili ile ilintili olan bütün yazıları oku, en azından 10-15 tanesini oku. Böylelikle olaya biraz daha geniş perspektiften bakabileceğini umuyorum.

   Bunun ardından da mümkünse bir randevu ayarla ve ileriye dönük tüm planlarını açık kalplilikle ona anlat. Anladığım kadarıyla sevgilin biraz dışa dönük ve (alkolden dolayı olsa gerek) biraz duyarsız. Senin panik atağınla onun dışa dönüklüğü ve duyarsızlığı pek uyuşmuyor gibi; ama yine de ilişkinin geleceği olabilir.

   Son önerim: İyi düşün doğru karar ver ve pişman olma. Sağlıcakla...

   Sil
 9. Kitap gerçekten işe yarıyor mu? Güvenemiyorum artık hiç kimseye hiç bişeye inanmıyorum intihar ettim 2 defa...bu ayrılığa dayanamıyorum sadece öldüm mü kaldım mı diye 1 defa aradı :'( bana kızacaksınız hatta belki yorumu yayınlamaycaksınuz ama ölümün eşiğine gelmiş bir insan olarak diyorum umarım para kazanmak için yazılmış bişiy değildir umarım...kitabı alıp umut bağlayıp sonunda hüsrana uğramak istemiyorum ama adım adım her gün ölüyorum işe yarar mı gerçekten yarar mı ne olur söyleyin :'(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, çok zor durumda olduğunuzun farkındayım. Ne olur beni yanlış anlamayın ama şunu söylemek zorundayım: Kitabın işe yarayıp yaramadığını benden öğrenmek yerine yapılan yorumlardan öğrenirseniz daha isabetli olur. Sağlıcakla...

   Sil
 10. Merab a. Bnde ayrıldım sevgilimden denedim diye terk etti beni ve onu çok seviyorum hergun ağlayıp dua ediyorum dönmesini onunla mutlu bi yuva kurmayı çok istiyorum ne olur banada dua edin ve yardım edin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okuyucum, kusura bakma; bazı nedenlerden dolayı birkaç haftadır siteyle ilgilenemedim. Eğer hala yardıma ihtiyacın varsa ve elimden gelen bir durum ise lütfen bana derdini yaz, yardımcı olmaya çalışayım. Sağlıcakla...

   Sil
 11. Bnm 3 bucuk yillk bi iliskim vardi. Nisanlydk ve 2 ay sonra dugunumz vardi. Ailseyle sorunlarmz vardi tabj basndan beri. Ama nisanlm hep bnm yanmdaydi. Yani bnim tarafmda. Derken ufak tefek bisyler oluyo ve ailesi secimni yap diyo ya o ya biz. Cocukda birakmcm seni falan diyo bna iste. Bign paat diye bitiyo gdyo. Telfnnu kapattryo hcbsklde ulasilamiyo haber yk. Bu nedir ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emin olun bu tip insanları anlamak çok zor. Hele ki böyle birine gönül verilmişse yandığının resmidir. Böyle bir insana gönül vermek "ömür törpüsü"dür doğrusu. İnşallah en kısa zamanda ilişkiniz düzelir veya vefalı ve dengeli biriyle yeni ve temiz bir ilişkiye yelken açarsınız. Hayırlısı diyelim, sağlıcakla...

   Sil
 12. 8 aylık biri ilişkimiz vardı sevgilim asker gitceğini öğrendi soğuk davranmaya başladı sonra normale döndü. Birkaç güne kadar hiç bişeyimiz yoktu dün kesinlikle bitti artık heycanlanmıyorum senden dedi ben onu çok seviyorum bana kendi yolunu çiz benden sevgilide kocada olmaz dedi napcam ben yardım lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülcan Hanım merhaba. Askerliğin zorlu bir süreç olduğunu ve askere gitme aşamasında olan erkeklerin hakikaten büyük değişimler ve dönüşümler yaşadığını biliyoruz. Bu sebeple sevgilinizin üzerine fazla gitmeyip az biraz kendi haline bırakın, derim. Bu sancılı ve sıkıntılı süreci atlatıp kendine çeki düzen verdikten ve toparlandıktan sonra tekrar başlayabilirsiniz. Emin olun, bu duruma alıştıktan sonra sizi tekrar arzulayacaktır. Eğer ilişki içerisinde başka ciddi sıkıntılar yoksa tabi.

   Bu arada durumunuz iyiyse yukarıda tavsiye ettiğim kaynağın da size bir hayli fayda sağlayacağını ve önünüzü daha net görmenizi sağlayacağını belirtmek isterim.

   Şu noktayı yinelemekte fayda var: Onu çok fazla sık boğaz etmeyin, fazla üstüne gitmeyin ve kendinizden bıktırmayın. Sağlıcakla kalın...

   Sil
  2. Tek sorun onunsoğuduğunu söylemesi yada soğumuş olması çok korkuyorum unutacak geri dönmeyecek diye :(

   Sil
  3. İnşallah korktuğunuz başınıza gelmez.

   Sil
 13. Aramıyorum msj atmıyorum hiç bir şekilde iletişime geçmiyorum ama korkuyorum dönmicek diye

  YanıtlaSil
 14. Bu yöntemler birçok kişide işe yaradı. Umarım sizde de etkili olur ve eski sevgilinize yeniden kavuşup mutlu olursunuz. Sağlıcakla...

  YanıtlaSil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.