22 Temmuz 2013 Pazartesi

Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları

bir erkeği kendine aşık etmenin yolları
bir erkeği kendine aşık etmenin yolları

Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin En Etkili Yolları

Not: Aşağıdaki sorulardan herhangi birinin yanıtını arıyorsan doğru yerdesin:

Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları, Karşındaki Erkeği Nasıl Etkilersin, Erkeklere Kendini Beğendirme Yolları

Değerli hemcinsim, bir erkeği kendine aşık etmenin yollarını arıyorsan sana birkaç taktik vereceğim ve ardından mükemmel bir kitap tavsiyesinde bulunacağım. Bu yazımı baştan sona kadar pür-dikkat okuman ve tavsiye edeceğim kitabı incelemen halinde, bir erkeği kendine aşık etmenin bütün yollarını öğrenecek ve artık eski cazibenden çok daha fazla cazibeli, alımlı ve albenili olacaksın.

Öncelikle, bir kadını, bir erkeği kendine aşık etmenin yolları aramasına iten sebebi ortaya koymaya çalışalım. Yani bir kadın neden, bir erkeği kendine aşık etmenin yollarını arar? Ya, sevdiği erkeği kendine bağlamak için yapar bunu ya da herhangi bir erkeğin, (hiç fark etmez) kendisine aşık olmasını istediği için yapar.


Birinci seçenek, gayet doğal ve doğrudur; çünkü bir kadının, aşık olduğu erkeği kendine bağlamak ve aşık etmek için yol yordam araması, insanın en doğal duygusu ve hakkıdır.

Ama ikinci seçenek için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Zira, bir kadının, bütün erkeklerin kendine aşık olması için yöntem ya da yöntemler aramasında bir doğallıktan ziyade bir hastalık belirtisi var. 


Burada, herkesin (bütün erkeklerin) kendisine aşık olmasını isteyen bir kadın, gizli bir megalomani içindedir. Aynı zamanda gizli bir aşağılık kompleksi yaşadığı da kesindir. Zaten büyüklük hastalığı denen megalomani ile aşağılık psikozu, genelde el ele yürüyen iki psikolojik hastalıktır. 

Bu konu, çok detaylı olduğu için konunun ayrıntılarına girmeden, asıl konumuz olan bir erkeği kendine aşık etmenin yollarından bahsetmeye başlayacağım.

Şayet, bir erkeği kendine aşık etmenin yollarını arıyorsan yazıyı okumaya devam et.Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları Nedir?


Şimdi sana bir erkeği kendine aşık etmenin yollarından birkaç tanesini anlatmaya çalışayım:

1) Zekâ. Zekâ, bir erkeği kendine âşık etmenin yollarını arayan kadında mutlaka bulunması gereken en önemli niteliklerden biridir. Bir erkeğin en sevdiği ve kadında görmek istediği kavramlardan /özelliklerden biri, kıvrak zekânın ürünü olan hazır cevaplar ve orijinal buluşlardır.


Bir erkek, konuşma esnasında kadının hazır cevap olmasına hayran olur. Hazır cevap olmak ve yakası açılmadık orijinal espriler yapmak için de bol bol okuman gerekir. Yani bu madde, okuma ile gerçekleşecek bir yöntemi ifade eder.

Dolayısıyla ben çok zeki değilim, diye kendini hırpalamana hiç gerek yok. Kültürünü ve haliyle albenini arttırmak için vakit kaybetmeden okumaya başla.

2) Sabırlı ve hoşgörülü olmak: Bu madde de en az 1. madde kadar önemlidir. Erkekler, kendilerini anlayışla karşılayan ve kendi hatalarına sabreden kadınlara “bayılır”lar. Sabırlı olmak dediğim kavramı şöyle açıklamakta fayda var.


Buradaki sabır, hem gerçek anlamdaki sabrı hem de “empati”yi ifade eder. Gerçek anlamdaki “sabır” kavramını izah etmeye gerek yok. Ama “empati” kavramına şöyle bir açılım getirmekte fayda var:

“Bir erkek, kadın tarafından anlaşılmak ister. Kendi yaptıklarının onaylanmaması halinde bile anlaşılmasını ister.” Yani erkek, kadının kendisine empati ile yaklaşmasını ister. Burada yapman gereken şudur:

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları içinde en sağlam yollardan biri olan empati ve sabır yolunu kullanarak, kendine aşık etmek istediğin erkeğin anlamlandıramadığın tavır ve davranışlarını bile anlayışla karşılamalı ve hoşgörülü davranmalısın.

Bu tutum, onun davranışını onaylaman anlamına gelmez, hatta bazen yerine göre “böyle eşeklikleri herkes yapar” demek şeklinde de olabilir. Yeter ki onun davranışına hoşgörü ile yaklaş.

Bu maddeyi bir şairin iki dizesi ile özetleyelim:

“Affeyleyelim ki belki bilmez.
  Bir sürçen atın başı kesilmez.”

3) Dürüstlük: Değerli okurum, bu madde de en az diğerleri kadar önemli. Erkekler her ne kadar hile hurda işlerinde çok başarılı olsalar da kadınların allem kulem ile uğraşmalarını hiçbir şekilde tasvip etmezler.


Yani bir erkeğin en önemli sınır çizgilerinden biri de dürüstlüktür. Kendisi dürüst olmasa da bu, böyledir. Burada sadece şu kadarını söyleyeyim: Bir erkek, kendisine yalan söyleyen bir kadını asla affetmez; ama kendisini aldatan ve bunu dürüst bir şekilde itiraf ederek pişmanlığını dile getiren bir kadını affetme olasılığı çok yüksektir.


Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları İçinde En Etkili Olanı


4) Gelelim, diğer üç maddeyi de kapsayan ve bir erkeği kendine aşık etmenin yolları içerisinde benim şu ana kadar bildiğim / gördüğüm /duyduğum en önemli özelliğe.

Bu özelliği burada yazmak isterdim; ama sana birazdan önereceğim kitabın yazarı buna izin vermediği için maalesef bu özelliği öğrenebilmek için;

bu kitabı (tıkla) okuman gerekiyor.

Değerli hemcinsim, biliyorum, erkekleri kendine bağlayıp aşık etmenin bin bir türlü yolu var ve internette araştırma yaparak bu yolların etkili / etkisiz birçoğuna ulaşabilirsin.

Ama kendine bağlamak ve aşık etmek istediğin erkeği gerçekten seviyor ve elde etmek istiyorsan bu kitabı mutlaka okuman gerekiyor. Yoksa deneme yanılma yoluyla birçok hata yaparak aşık olduğun erkeği sonsuza kadar kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsin. Dikkatli olmakta fayda var.

Son olarak, bu yazıyı beğensen de beğenmesen de yazı ile ilgili fikirlerini “yorum”larsan sevinirim. Kim bilir belki de yazacağın bir yorum, bir kişinin problemine çözüm olur. Senin de problemine çözüm sunacak bir yorum olabilir, yorumlar kısmına bakmakta fayda var.

“Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları” başlıklı bu yazıyla ilgili hiç yorum yapılmamışsa demek ki bu yazıyı çok fazla okuyan yok. Belki de okuyan çok olmasına rağmen yorum bırakacak kadar değerli olduğuna inanan yok.

Şirinlik Büyüsü adlı yazım da ilgini çekebilir.


Not: Yazılan son 10 yorumu yayımlamak istedim ama olmadı; bu yazıya çok fazla yorum yapıldığı için artık yapılan yorumlar yayımlanamıyor. Şayet, yorum yazmayı düşünüyorsan başka bir yazımın altına yorumunu yazarsan sevinirim; çünkü yapacağın yoruma ancak orada cevap verebilirim.

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları ile ilgili bir video izlemeye ne dersin?
Sağlıcakla…

Alakalı Kelimeler: Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları, Karşındaki Erkeği Nasıl Etkilersin, Erkeklere Kendini Beğendirme Yolları, Bir Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları Nedir

79 yorum:

 1. sükran
  slm.bu kitabi nerden alabilirim.berlinde yasiyorum.
  tesekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Şükran, Berlin'e selam. Kitabı alabilmek için yazının sonlarına doğru "Bu kitabı okuman gerekiyor" diye bir bağlantı vermiştim. Oraya tıklayarak kitabın resmi internet sitesine ulaşıp kitapla ilgili daha etraflı bilgi edinebilirsin. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Birbucuk alik sevgilim şimdiyse
   Dost olalim diyor eskiden evleniriz demişti şimdiyse ben evlenemem diyor bende hastalik var senin hayatini karartamam

   Sil
  3. Cevapbekliyorum

   Sil
  4. merabalarr;
   lise 1e gidiyorum kendimden 3 yaş büyük birsine asık oldum..herkez bana onu unutmamı söylüyolar sonuçta son sınıf gitcek sonra napacaksın diyolar..:( bnde buna çok üzülüyorum..yan yana sınıflarımız...bazenleri arkadaslarım bana baktığını söylüyolar hatta bakıyoda yakaladım...neyse yüz yüze konuşup herseyi anlatmak isityorum ama utanıyorum ya ters cevap verirse diye..nasıl konuşmalıyım onunla.. hep yanında arkadaşları oluyo nasıl cağırmalıyım onu.. nasıl başlamalıyım konuya..olumsuz bakarsa diye korkuyorum..:((

   Sil
  5. meraba
   benden bir yas büyük birisi bana çıkma teklifi etti..ve onun yüzünden en iyi arkadasımdan olmuştum ilk basta faceden konuştuk özür diledi bnden bnde muhattabım bile değilsin..bakıp bakıp durma bana dedim..bnim sevdiğim var dedim..bunların sınıf heralde beni biliyor ne yapmalıyım kurtulmak için nefret etmeye basladım çocuktan..:/ adımın çıkmasını istemiyorum hatta sevdiğim cocugun kulağına giderse diye korkuyorum..:(

   Sil
 2. Meraba yazınızı sonuna kadar okudum teşekkürler sürekli mesaj atmak doqrumu veya aramak her dakika nasıl olduqunu sormak? veya o mesaj atana kadar beklemekmi ? hanqisini yapmalıyım sizce ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle erkekler ilgi konusunda "orta halli" kadınlardan hoşlanır. Erkekler ateş gibidir; fazla yakınlaşınca yakarlar, fazla uzaklaşınca da donma tehlikesi söz konusudur. Dolayısıyla "denge siyaseti" en iyisi. Bana kalırsa sürekli ilgilenmemek daha mantıklı. Sağlıcakla...

   Sil
 3. Teşekkürler deneyeceqim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel kardeşim, ilişkinde başarılar dilerim. Sağlıcakla kal.

   Sil
 4. merhaba ben bir çocukla çıktım 1,5 ay benden 4 yaş küçüktü yurtdısında tanıstım ayrıldık.benle çıkarken beni sevdiğini soyluyordu imkansız olduğumuz ve ailesiyle sorunları olduğu ıcın ayrıldık.ama aradan 2 ay gecmesıne rağmen hala bana yazıyor bana senı arkadas olarak sevıyorum dıyor ama bende anlam veremıyorum ve nedenınıde bılmıyorum ben turkıyedeyım o hındıstanda bır sey var ama ne bende bılyrm.ben cok ustune dısmemeye calısıyorum o yazsın dıye beklıyorum genelde ama ne yapmalıyım bılmyrmda sormakta ıstemyrm dırek cunku yok derse ben kırılıcam.nasıl bana bırsey hıssetmesını sağlayabılırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba değerli okurum. Anlattıklarından hareketle, o çocuğun seni gerçekten sevdiğini çıkarıyorum. Şayet, gerçek anlamda sevmeseydi bu kadar üstüne düşmezdi. Yanılıyor olabilirim; ama anlattıkların, bende böyle bir izlenim oluşturdu. Bence, olayı zamana bırakmak yerine -çok aşırıya kaçmamak şartıyla- sen de harekete geçebilirsin. Konunun detaylarını bilmediğim için ne yapacağına dair fazla yorum yapamıyorum. Sonuçta, yapacağım yanlış bir yorum ve etkili olmayan bir öneri ilişkinizin tamamen kopmasına sebep olabilir. Konuya odaklanıp bir çözüm yolu geliştirebileceğini düşünüyorum. Sağlıcakla...

   Sil
 5. eski sevgilimle ayni loseee ve ayni diniftayz okuln ipk gununde beni gorp begenmis ve ckmaya basladk .o sicak kanli takilio ilskilerinde ve sogukluguda pek sewmio bense utangac..cekingen ve sogguktum.arkadsmn biunin kafami karstasi uzerine ondan ayrildim oysa pek itiraz etmedi ve 2 hqfta sona onu tekar okulda gordm ve hic bisey olmams gibi ben bir yabanciymisom gibi takiliyor...beni bitirmis gibi.ve artk ilgisi alanina girmedigimi hissediyorm ve bu beni rahatsz ediyor hala seviyorm ne yapmaalym :-/onunde oturuyorm surekli sacmla oynardi simdi bakmio bile ..beraber konsrken bile suratima bakmio kizgin trip atio feln da deil drek takmio onemsemio ne yapmaliyim :-/

  YanıtlaSil
 6. Merhabakar benimde sorunum eski sevgilim şuan yine sevgili gibiyiz tenefüste gelip sarılıyo ama ilişkimizi herkesten saklıyo eski ama unutamadığı hala aşık olduğu sevgilisiyle aynı sınıftayım ama bana onu unuttuğunu söylüyorr ne yapmalıyım soğukda davranıyo mesaj yazarken konuşcak konu bulamıyorum ama seviyorumm onu kendime nasıl bağlayabilirim ben :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Durumun biraz karmaşık imiş sevgili arkadaşım. Eğer onu gerçekten seviyorsan ve bu sevgini abartıya kaçmadan gösterebiliyorsan o da sana bağlanacaktır, diye düşünüyorum. Ama olayı tüm detayları ile bilmem mümkün olmadığı için yanlış yorum yaparak seni tehlikeli sulara kanalize etmek istemiyorum. Sağlıcakla...

   Sil
 7. Aynı işyerinde calistigim ve bir gece birlikte oldugum birine asik oldum simdi sadecr is arkadasim ve ikili iliskilerde iyi degilim deyip ayrildi benden. Onunla yeniden badlamak icin ne yapmaliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, birçok yazımda söz ettiğim ve eski sevgiliyi getirmeye odaklanan güzel bir rehber var. Yorumundan anladığım kadarıyla bu rehber, tam sana göre. O kitap, derdine çare olacaktır kanaatimce. Sağlıcakla...

   Sil
 8. MERHABA Ben birini çok seviyorum ama onun beni sevdiğinde aslında pek emin değilım önceden emindim tabi şimdi üniversite ye gitti biraz huyları değişti artık eskisi gibi mesajlaşmıyoruz o kadar ilgili değiliz birbirmize buna bende dahıl ama boyle yaptıkça bende soğuyorum ama seviyprum diyor 6 aylık bi ilişkimiz var ben 18 yaşındayım o 20 ama bu zamana kadar bana hiç yalan soylemedi yakalamdım naparsa bana soylerdi onceden simdi öyle değil bırde bısey oldugunda sen bana güvenmıyormusun ben sana ne zaman yalan soyledım dıyor boyle işte asıl sorum aslında ben onu tekrar kazanmak için ne yapmalıyım bu durum senın açından ne sence ne gibi duygular hıssediyordur oda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan tabiatı çoğunlukla böyledir. Daldan dala konmayı ve her çiçekten bal almayı sever. Benim anladığım kadarıyla sevdiğin insanda da bu böyle. Sadece seninle yetinmeyi bilmiyor bence. Bir de üniversiteye gittiyse orada daha geniş bir çevrede daha rahat at koşturabilir. Fakat bu, seni sevmediği anlamına gelmesin. Gördüğüm kadarıyla senden vazgeçemiyor. Bana kalırsa fazla üstüne gidip sıkboğaz etme; ama arayı çok fazla da açma. Sözünü ettiğim kitaba da göz atabilirsin. Sağlıcakla...

   Sil
 9. çok güzel bi yazı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazımı beğendiğiniz için çok teşekkür ederim değerli kardeşim. İnşallah, daha güzel yazılarla karşınızda olacağım.

   Sil
 10. merhaba ben bir çocuktan hoşlanıydum fakat çocuk farkımda değildi sonara bir gün onu biraz ötemde durmuş bana bakarken yakladım .baktı baktı sonra gitti.bu olaydan 1 hafta sonra bir kızla çıkmaya başladı fakart kızla çıkarkende sürekli bana bakıyordu..arkadaşları beni görünce onu dürtüyodu falan .ama kızı sevmiyodu fiziksel ihtiyaçları için kullanıyodu belli,.bana ise sadece bakıyodu göz kırpmak gibi swerserimsi hareketlerde bulunmadı hiç.sonra yazın bu kızdanda ayrıldı ve eski sevgilisyle çıktı.biz karşılaştığımızda ben hiç bakmadım.yada çaktırmamaya çalışarak baktım ben öyle davranınca oda çaktırmadan bakmaya başladı bazen direlk bakıyodu fakat ben her seferinde bakışlarımı kaçırdım istemsizce.bir günde bana bir soru sordu hoca girdimi gibisinden bende evet dedim ama yüzüne bakmadan geçtimbuna benzer bir kaç olay daha oldu ve ben her seferinde soğuk davrandım.benden 1 üst sınıfta .şimdi o kızdanda ayrıdlı .ve bizim sınıftan çıkmaz oldu tenefüslerde.sınıf arkadaşının sevgilisi bizim sınıfta ve oda her tenefüs bizim sınıfa geliyo bakıyoda.soğuk davrnmama rağmen hala bakıyo ben olsam bakmazdım .ama ben nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum yardımcı olurmusunuz düşünceleriniz.sanki benim tavırlarımı hareketlerimi izliyomuş gibi hissediyorum ..yazınızı çok beğendiim için yardımcı olabileceğinizi düşündüm .sevgilerle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, yazdığın yorumu merakla okudum. Okuduktan sonra aklıma sadece şu atasözü geldi: "Demir tava geldi ömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti."

   Bence hiç vakit kaybetmeden (ömür bitmeden) onunla konuşmanın bir yolunu bul. İlk konuşmadan sonra ilişki, kendiliğinden akacaktır. Sağlıcakla...

   Sil
  2. yani bana karşı ciden bişeyler hissediyor ve benim adım tavırlarımdan dolayı yaklaşamıyor öylemi ?ben benide kullanır diye korkuyorum .korkularım yüzümden adım atamıyorum

   Sil
  3. Değerli kardeşim, korkularında haksız sayılmazsın; ancak bu işin başka yolu olduğunu zannetmiyorum. Ayrıca, seni kullanacağına dair korkunun nasıl geliştiğini anlayamadım. Ayrıldığı kızı, sadece cinsel ihtiyaçlarını tatmin etmek için kullandığını, neden düşünüyorsun ki? Belki, gerçekten sevmiş bir şeyle ters gidince soğumuştur. Belki de ta başından beri seni hayal ediyor, seni düşlüyordu. Bunları öğrenmenin tek yolu "ilk adımı atmak"tır. En azından atılan ilk adıma karşılık vermektir. Hani, kaplumbağa bile ancak başını çıkarıp risk aldığında ilerleyebiliyor, denilir ya. Senin durumunu buna benettim ben de. Ama, olayın ayrıntılarını tam manasıyla bilmediğim için yine de son karar, senin. Her şey sana bağlı. Ayrıca seni kullandığını düşündüğün anda ilişkiyi bitirmeni de öneririm. Söylediğim gibi her şey sana bağlı. Sonuçta hayat yolu, senin seçimlerinle şekillenecek. Sağlıcakla...

   Sil
  4. fisiksel ihtiyaçları içi kullandığını düşünmemim sebebi koridorun ortasında o tarz şeyler yapmları ayrıca sınıfta bu tür şeyler yapıyorlar ve kız bunu orda burda anlatıyodu.ben onu uzun süre inceledim ve kötü biri olduğunu düşünmüyorum daha çok etrfa kötü çocuk rolü kesen ama içindeki yumuşak tarafı saklamaya çalışan biri.bazen bana kedi yavrusu gibi bakıyo ve çok tuhaf hissediyorum .VE bana uzun zamandır bakması tavırlrımas rağmen bakması beni umutlandırıyo.fakat etrafımdaki insanlar onun benide öyle kullanıcağını aklının başka birşeye çalışmadığını söylüyorlar fakat onu tanımıyolar. benim ne düşündüğüm önemli fakat yinede ister istemez etkiliyo beni.Ben konuşmayı çok istiyorum ama pek ortak arkadaşımız yok yanına gidip durduk yere merhaba falan mı demeliyim yada gülümsemelimiyim bir fikir verip yardımcı olursanız çok çok sevinirim :))

   Sil
  5. İlk adımı onun atmasını da bekleyebilirsin bir bahaneyle yanına gidip merhaba diyerek tanışa da bilirsin. En uygun hareketi, içinde bulunduğun şartları değerlendirerek seçmelisin. Gelişmelerden haberdar edersen sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
  6. merhaba meltem hanım.benimde yukarıdaki arkadaşla hemen hemen aynı bir sorunum var .hoşlandığım çocuk bakıyor çıktığı kızlar oluyor ,beğendiği kılzarla konuşuyor fakat bana uzun süredir bakmasına rağmen hiçbir faaliyette bulunmuyor.bende soğuk davranıyorum fakat yukarıdaki arkadaş gibi değil o onu görğünce öyle davranıyormuş benimse yapım böyle.ilk başlkarda banamı bakıyomuş gibi geliyo acaba diye düşündüm fakat daha sonra çevremdeki arkadaşlarımda baktığını söyledi .bende sorunun benim yapımdan kaynaklandığını düşünüp bi çözüm yolu bulmaya çalışıyorum .şey düşündüm.onun yakın bir arkadaşı var yakup diye .yakupla bende yakınım.benimde havva diye yakın arkadaşım var .hazal gidip yakuba laf arasında "senin yanındaki çocuğun adı hüseyindi dimi ?yanlış hatırlamıyorum dimi.esma geçen gün onun adını sorduda emin olmadım adından.ilgisini çekmiş çocuk .ama esmanın söylediğimden haberi yok.nasılb iri esmayla yakışırlarmı " falan gibisinden şeyler söylese.yakup bunu illaki gidip hoşlandığım çocuğa söyler .ama bir yandanda acaba beni düşük görürümü diye düşünüyorum .bu tam bir atım atma eylemi değil ama .ilk adımı kızın atması erkeğe kızın düşük biri olduğunu yada basit olduğunu düşündürürmü ?ben daha önce kimsele çıkmadım .hoşlandığım konuuştuğum kişiler oldu ama çıkmadım .1 kişide dış görünüşüm yüzünden reddetmişti ama ilkokuldayken.bu bende biraz derin iz bıraktı özgüvenimi zedelediği için biraz korkuyorum adım atmakta.ama arkadaşlarım etrafımdakiler güzel olduğumu söylüyor bende güzel olduğumu düşünüyorum.ilk okulda cidden çirkinmişim ama :) cevabınızı merakla bekliyorum meltem hanım :)

   Sil
  7. İlk okuldaki durumunu dile getirmen beni güldürdü. Bu konuda Sezai Karakoç'un: "Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır." dizesi, seni motive etmek için gerekli düşünsel altyapıya sahip bence. Nihayetinde en kötü olasılıkla, tekrar reddedilmek senin için dünyanın sonu olmayacak ya. Hem sen güzel olduğunu düşündükten sonra başkaları reddetse ne çıkar? Altının değeri, demirciler çarşısında anlaşılmaz. Karşındaki sarrafsa ne ala, değilse kaybeden o olur. Bazen ilk adımı erkeklerin atması gerekebilir; ama kadınların atmasında da bir mahzur yok, bence. Neler olduğunu yazmanı isterim. Sağlıcakla...

   Sil
  8. merhaba meltem hanım ben bu yorumu 10 kasımda ilk atan anonim :D bu yoruma kendi sorununu anlatan arkadaşın yazsını okudum ve bende denesem nasıl olur diye düşündümsizin yazdığınız yorumda beni teşfik etti ömür bitmeden denemek istedim .arkadaşın taktiğini uyguladım .en yakın arakdaşıma onun en yakın arkadaşına gidip yukardakileri söylettim .arkadaşım ipek çocuğun adını sormuştutda ilgisini çekmiş heralde ama ipeğin haberi yo söylediğimden nasıl biri sence demiş .arkdaşıda başka biri var yani yok ama olucak,yapmaya çalışıyoruz demiş .arkadaşımda tamam sen çocuğa söyleme demiş.ve ben böyle birşey olucağını hissettmiştim .çünkü bizim sınıftaki bir çocukla hoşlandığım erkeğin yakın arkadaşı ilk başta fiziksel ihtiyaçları için kullandı dediğim kızla arasını yapmaya çalışıyodu.öyle hissediyordum yani .sürekli birbirleriyle konuşuyolar bir ara eski sevgilisiylede aynı ortamda bulundu.yani kısacasa sanırım yine çıkıcaklar.onu sevmediğinden adım gibi eminim çünkü hislerim kuvvetli.nasıl oluyo bilmiyorum ama şimdiye kadar hissettiğim hiçbirşeyde yanılmadım.onlar ilk çıkarken ayrılcakları zamana kadar söylemiştim okulşun sonunda ayrılırlar sonra tekrar çıkarlar falan gibisinden.kız hoşlandığım çocuğu seviyo.bana gelip neden birşey demiyor diye üzülüyodum .ama düşününce bir tarafta onu seven ,oynak hareketlerde bulunan bir kız var ,bir taraftada hiç konuşmadığı (tam anlamıyla tanışıpm konuşmadığı) ona soğuk davrananan duygularından emin olmadığı bir kız var .ben olsam bende birinciyi seçerdim .ama yinede zoruma gidiyo bu soğukluğumu atmak istiyorum üzerimden.bu durumda ben ne yapmalıyım bimliyorum .onun yakın arkadaşına söyledik dedim ya .arkadaşım çocuğa birşey söyleme demiş .ama sonuçta yakın arkadaşlar söylermiki? keşke söylese belki bilirse farklı olur.ve bir yandanda içimde şöyle bi düşünce,his var sanki biz bir süre sonra birlikte olucakmışız ama şimdi,şu an doğru zaman değilmiş gibi geliyo.sanki onun biraz daha olgunlaşması gerekiyomuş gibi.çünkü resmen örüntü oluşturmuş izel,derya,izel,derya bi ona bi buna gidiyo .ve şimdiye kadar hoşlandığı beğendiği çoğu kızla konuşmuş .fakat bana neden gelip birşey söylemedi 1 yıl oluyor..ben ne yapmama gerektiğini bilmiyorum ,kestiremiyorum bana yardımcı olurmusnuz ? ben ona nasıl davranmalıyım karşılaşınca ne yapmalıyım gülümsemelimiyim yada unutmalımıyım,yada akışınamı bırakmalıyım yardımcı olun lütfen çünkü etrafımda bu sorunlarımı anlatabilceğim kimsem yok .sevgilerle

   Sil
  9. Merhaba değerli okurum, yakın arkadaş oldukları için büyük olasılıkla söyleyecektir. Dolayısıyla ilk adımı karşı taraftan bekleyebilir, olayları akışına ve zamana bırakabilirsin. Fakat ilişki başladıktan sonra da (ben yakın zamanda başlayacağını tahmin ediyorum) temkinli olup yelkenleri indirmemen gerektiği konusunda seni uyarma ihtiyacı duyuyorum. Dikkatli olmakta fayda var. Sağlıcakla...

   Sil
  10. peki eski sevgilisiyle tekrar çıkarsa ben ne yapmalıyım ? unutmalımıyım yoksa sevmediğinden emin olduğum için beklemelimiyim ?bana sanki onlar çıkıcak sonra 3-4 ay sonra ayrılıcaklar yürümüyüceğini anlayıp.sonra okulun sonuna doğru biz konuşucak,çıkıcakmışız gibi geliyo .içime öyle doğuyo yani .ama kendimi umutlandırmakta istemiyorum .sanırım ben her zaman ipler benim elimde olsun istiyorum :d

   Sil
  11. Değerli okurum, sana daha uygun birini bulabilirsen onunla birlikte olabilirsin. Ama bahsettiğin bu kişiyi seviyorsan bir şekilde onunla konuşmaya başlayabilirsin. İlk konuşmadan sonra gerisi zaten gelecektir. Her şey, bu konuşmadan sonra daha da netleşecektir. Sağlıcakla...

   Sil
 11. ben bir sevdiğim kişiyi kendime aşık etmek için kıskandırma yoluna baş vurdum bu aralar en yakın arkadaşı ile çıkıyom sizce doğrumudur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıskandırma yolu, kesinlikle tasvip etmediğim engebeli ve netameli bir yoldur. Uzun vadede ilişkileri yıpratıp tahrip eder. Bu zehri, uygun dozda kullanmazsan her şeyin daha kötü gitmesine sebebiyet verebilirsin. Dikkatli olmanı öneririm. Hemen telaşa kapılma bunları yazdığım için ve iyi düşün, doğru karar ver.

   Sil
 12. Merhaba. Ben kitabinizi almak istiyorum ancak tam olarak anlamadim. Bilgisayara indirilecegi hakkinda bir yazi gordumde ben bilgisayar ekranina fazla bakamiyorum. Bu kitabi aldgmda normal kitap seklinde bize ulasmasi mumkun mu..? Bilgilendirirseniz cok sevinirim kitap cok guzele benziyor okumak icin sabirsizlaniyorum ancak ltfen bi bilgi please..?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli arkadaşım, bu kitabın yazarı ben değilim. Ama kitap hakikaten çok güzel. Kitap PDF formatında olduğu için bilgisayara indirmekten başka yolu yok maalesef. Zaten sayfa sayısı çok fazla değil. Birkaç saat içinde okuyup bitirebileceğin hap bilgiler içeriyor. Sağlıcakla...

   Sil
 13. ben derin su...öncelikle merhaba nesrin hanım
  ben biri çok seviyorum erkek arkadaşım evlenecektik geleceğe dair bir çok hayaller kurduk..bu hafta sonu aileler artık tanışacaktı ama aramızda onıun açısından çok önemli bir sorunumuz var beim başımdan daha önce talihsiz bir beraberlik sonucunda sekiz yıl önce bekaretimi kaybettim bunu sürekli önüme sunuyor benimle ağlıyor benimle gülüyordu iki gün önce benimle ayrıldı ve msjlar atmama rağmen geri dönmedi beni çok sevdiğini söylüyordu aman şuan perişan haldeyim bu yüzden çok üzerime geldi bir çok sözler söyledi incindim kırıldım ağladım ama hiç kötü bir söz hakaret edici incitici bir tek kelime söylemedim şahsına ve onu kaybetmemek için hep susutum her tartışmada ayağına gittim yalvardım kendimi ifade etmeye çalıştım ailem bu hafta gelecekler diye bekliyorlar hiç ses çıkmadı ondan ve ben çok çaresizim kendimin kötü bir kız olmadığına ahlaksız olmadığımı defalarca anlattım ama sürekli bu konuya ben yokken yanlız kaldığında odaklanıp ikimizede eziyet ediyor ben inanıyorum beş aydır beraberiz beni oda seviyor onu kaybetmek istemiyorum geçmişi silip evlenip mutlu huzurlu bir yuva kurmak istiyorum onunla el ele her türlü sorunun altından kalkacağımıza inanıyorum beni aramadı sevmiyor mu beni ben ailesinin hepsiyle tanıştım hepsi beni sevdi ama onun bu davranışı beni çok üzüyor ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bana bir nasihat verin çok acil buna çok ihtiyacım var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, maalesef bizim insanımızda bekaret konusu çok fazla kafaya takılan bir konu. Bu konunun önemsiz olduğunu iddia etmiyorum; ama iki insanın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmesine engel olacak kadar mühim değil kanaatimce. Fakat olaya erkek tarafından bakınca ona da hak vermek gerekiyor. Sonuçta, toplumumuzda böyle bir tabu var ve erkek de bu toplumun bir parçası. Hepsinden önemlisi, hayatını birleştirceği kadının, kendisine uygun olacak şekilde "temiz" olmadığını sürekli olarak zihninde kurup duracak.

   İşin asıl garabeti şurda ki, bir erkek, istediği kadar kadınla birlikte olmasına rağmen "kirli" olarak görülmez; ama bir kadın, kazara, bir erkekler birlikte olunca kızıl kıyametler kopar. Bu konu, "Vurun Kahpeye" adlı kitapta çok güzel işlenir.

   Değerli kardeşim, anladığım kadarıyla karşı tarafın aile efradı bu durumdan haberdar değil. Benim düşüncem şu: Erkek, gerçekten senden vazgeçemeyecek kadar bağlı ise nihayetinde birlikte olmayı kabul eder. Ama anladığım kadarıyla sevdiğin erkek, bu durumu bazı arkadaşlarıyla paylaşıp onlara karşı kendini mahcup hissediyor. Bu bir tahmin; ama kuvvetle muhtemel olan bir tahmin. Çünkü bizim insanımız, güvendiği dostlarıyla buna benzer konuları paylaşır.

   Senin yapacağın tek şey ise şu: O, senin bekaretini senden çok daha fazla değerli görüyor ve dönmemeye kararlı gözüküyorsa varsın gitsin. Fakat seni, bekarete tercih edecekse, böyle bir erkeğe her şeyini verebilirsin. Bana kalırsa çok fazla üstüne gitme. Kararı ona bırak. Seni kaybetmeyi göze alıyorsa bu, kendi kaybı olacaktır. Fakat son bir kez, her şeyi enine boyuna bütün teferruatıyla konuşmanızın faydalı olacağını düşünüyorum. Bu konuşmada her şey çıplak ve net olmalı. Onu kaybetmeyi göze alarak her şeyi tüm çıplaklığı ile dile getirmelisin. Allah, gönlünün muradını versin değerli kardeşim.

   Not: Bu yorum, tamamen kişisel düşüncelerime dayandığı için herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Son karar, san kalmış. Sağlıcakla..

   Sil
 14. Merhaba. Ben Balıkesir'den Ayla. Sevdiğim çocukla daha önce konuştuk ama kavga ettiğimiz için aramızda hiç bişey olmadı. bu yazın başındada sarhoşken bana senle evlenicem demişti. ama bunu söyledikten sonra bi daha konuşmadık pek. geçenlerde en sonunda ben yazdım işte üniversite hallerini falan sordum baya dertleştik ama bilmiyorum. onu çook seviyorum ve onu benden başkasıyla düşünemiyorum. bandırmada okuyo ve çook özlüyorum. ve bi türlü onu sevdiğimi söyleyemiyorum. ama benimle olmasını istiyorum. napmam gerekir ki?

  YanıtlaSil
 15. Merhaba. Ben Balıkesir'den Ayla. Sevdiğim çocukla daha önce konuştuk ama kavga ettiğimiz için aramızda hiç bişey olmadı. bu yazın başındada sarhoşken bana senle evlenicem demişti. ama bunu söyledikten sonra bi daha konuşmadık pek. geçenlerde en sonunda ben yazdım işte üniversite hallerini falan sordum baya dertleştik ama bilmiyorum. onu çook seviyorum ve onu benden başkasıyla düşünemiyorum. bandırmada okuyo ve çook özlüyorum. ve bi türlü onu sevdiğimi söyleyemiyorum. ama benimle olmasını istiyorum. napmam gerekir ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ayla, yazdıklarını pür-dikkat okudum. Açıkçası durumun oldukça ümit verici. Onu tekrar kazanmak için hemen hemen her şey hazır gibi. Tek yapman gereken, atılması gereken adımı atmak. Yazının sonlarına doğru önerdiğim kitap da işine yarayabilir eski sevgili ile ilgili tavsiye ettiğim kitap da. Veya kendi yöntemlerini kullanarak da onu elde etmen mümkün. Sana bağlı. Gelişmelerle ilgili beni bilgilendirirsen sevinirim. İyi haberlerini bekliyorum. Sağlıcakla...

   Sil
  2. ama şöyle bi durum var ki bana bazı kızları tanıyıp tanımadığımı soruyo ilgilendiği ben değilim sanki ne bileyim üzülüyorum..

   Sil
  3. Erkeklerin çoğu zaten şıpsevdi ve hercaidir dostum. Önemli olan onun sana tam anlamıyla bağlanmasını sağlamaktır.Eğer böyle bir şey yapamayacağını düşünüyorsan bence hiç birlikte olma kararı verme; çünkü sonradan çok üzülürsün. Fakat sana bazı kızları sorması, başkalarıyla ilgilendiği anlamına gelmez ki. Belki sohbet etmek için veya seni kıskandırmak için yapıyordur. Tabi bunu en iyi bilen sensin. Sağlıcakla...

   Sil
  4. önerdiğiniz kitabı okumadan ona açılmak istemiyorum aslında bilmiyorum doğru mu bu

   Sil
  5. Değerli dostum, bu tamamen sana kalmış. Elbette ki bilgi sahibi olmadan harekete geçmek insanı yanıltabilir. Ama ne yapacağını biliyorsan okumadan da adım atabilirsin. Benim fikrimi soracak olursan, kitabın sana çok şey katacağını düşünüyorum; ama bu kaynaktan, olağanüstü şeyler beklemek de doğru olmayacaktır. Her şey insanın elinde sonuçta. Gelişmelerle ilgili bilgilendirirsen sevinirim. Allah'a emanet...

   Sil
 16. öncelikle meraba simdi benim hoslandigim bi cocuk var bizim okulda benden 2 yas buyuk ben ilk geldigimde okula sadece ne kadar tatli falan diyodum yani bana hic bakmiyodu o da sonra iki hafta once bana bakmaya basladi arkadaslarim farketmis baktigini sonra benimde dikkatimi cekti ama ben hic bakmiyodum onun bakislarinin surekli ustumde oldugunu hissediyodum bi gun bunun bi arkadasi gelmis bizkm siniftaki birinden numarami istemis o arkdasimda da numaram olmadigi icin verememis o gunden sonra da bi daha kimse gelip bisey demedi cocuk hala asiri sekilde bakiyo bana yaklasmak istiyo gelip aniden konusmaya calisiyi ben soguk davraniyorum ama nedeni de var :( cok capkin herkesden ayni laf her hafta biriyle cikiyo ihtiyaclari icin sonra ayriliyo sevmez falan ama bu kadar capkin bi cocuksa dedikleri gibi numarami coktan alabilirdi sosyal paylasimdan ulasabilirdi ya cok uzattim bende ona etkilendigimi falan belli etmek istiyorum ama acikcasi korkuyorum capkin oldugu icin bi yandan da cok hoslaniyorum lutfen yardim edin.:( :'(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dengeyi koruduktan ve iradene sahip olduktan sonra telaşlanacak bir şey yok bence. Bu konuda sana sitemdeki diğer yazıları da okumanı önerebilirim. En azından belli bir fikir sahibi olabilirsin. Sağlıcakla...

   Sil
 17. merhabalar ilk olarak bizlere yardimci oldugunuz icin size cok tesekkur ederim. Benim sorunumda eski sevgilm biz okulda gordk birbirimizi bn onu ck sevdim oda bni sevmsti yada bn buna inndim Beni en yakin arkadasinin sevgilisinin arkadasiyla aldatti en zoruma gidense kiz bnden guzel degildi ve okulun en pis kiziydi yani her erkekle birlikte olmustu benim vermediklerimi o verdi ona ben ne yaptiysam onu unutamadim gecen arkadasima o ck iyi bi kiz ama bana arkadasi gibi davraniyrdu sevgilm gibi degildi ona syle beni unutsun demis sizce tekrardan bna donermi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman bir umut vardır değerli kardeşim. Her şey senin elinde bence. Sitemdeki diğer yazıları da okursan bunu mümkün olduğunu görebilirsin. Sağlıcakla...

   Sil
 18. hersey senin elinde derken ne yapmaliym sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer yazılarımı okuduktan sonra tavsiye ettiğim kitaba bakarsan kafanda her şeyin netleşeceğini, ne yapman gerektiğini tüm detaylarıyla görebileceğini fark edeceksin. Sağlıcakla...

   Sil
  2. merhaba ben yazınızı okudum ama bana daha fazlası lazım çünkü ben onu 3 yıldır seviyorum ama o beni seviyomu billmiyorum biraz daha açık bilgi verseniz onun beni sevdiğini nasıl anlıycam acaba

   Sil
  3. Tavsiye ettiğim kitapta anlatılan yöntemler, her şeyi bütün detaylarıyla ve sırasıyla anlatıyor. Bu kitabı okumanı öneririm. En azından hata yapmadan uygulayabileceğin bir eylem planı olur karşında. Ve hata yapmaya meylettiğinde bu teknikler sayesinde doğru seçimi yaparsın. Yine de karar senin.

   Sil
  4. Diğer yazılarımı da okumanı önerebilirim. Böylelikle daha fazla ipucu elde edebilirsin. Sağlıcakla...

   Sil
 19. Söz ve hareketlerinden, tavır ve davranışlarından, onun da seni sevip sevmediğini anlayabilirsin. Bunu anlamak ve çıkarımda bulunmak, tamamen sana kalmış bir durum. Ben seni yanlış yönlendirmek istemem. Sağlıcakla...

  YanıtlaSil
 20. merhaba biz suan cıkıyoruz ama benım davranıslarım yüzünden bana soguk davranıyor onu nasıl kendıme yakın davranmasını eskisi gibi olmasını saglayabilirim ?

  YanıtlaSil
 21. Merhaba, benim konustugum birisi vardi, yani ilk baslarda arkadas olarak konusuyorduk son 2aydir falan hergün mesajlasiyorduk son iki uc gundur cok tuaflasti. Hersey yolunda giderken birden yazmayi kesti bit gun hic yazismadik ama ben dayanamayip ertesu gun yazdim.. ama yine ayni yine yazmiyor.. ne yapmam gerekiyor benim? Onu kayipetmek istemiyorum.

  YanıtlaSil
 22. Nasl satin alablirm kitabi

  YanıtlaSil
 23. meraba yazınızı okudum ve gercekten cok güzel ama bnm değişik sorunlarımda var onları sizinle paylaşmak istiyorum bn birinden cok etkilendim aradan bir hafta gecti ona olan hislerimi anladı ama oda bnm ev arkadaslarımdan bırıne asık ben onu unutamıyorum cok kotu oluyorum bunlarıo kudum belki yararı olur diye benim istediğim en büyük sey onun bana ilgi göstermesi ama nasıl olcak bu bilmiyorum biraz umrunda değil gibiyim sizce o bana asık olurmu ihtimal varmı

  YanıtlaSil
 24. Selam bnm.bi manitam vardi ama artk ayrildik ben cok kiskanyrdm cok sbrsizim ve suanda ayrldi bndn ama bn hsla cok sewyrm onu ona ne ypsam benden dahada uzaklasyrm bn mj atmadan aramadan o atmz aramaz bu cok zoruma gdyr icimdr birseyler icimi kemirip duryr onsuz yapmiyurm dun telden konstk beni artk istemyr ilskmze lant edyr bidaha berabr olmicz dio bni unt artk dio clstgm yern patronu kndsi onun yannda hala clsyrm ama o bna cok sogk dawrnyr cok mutsuzm onun bma geri donmeso icn ne yaomm geryr bna geri dnsn kopkler gbi ask olp sewsn istyrm bna bi akil vrn ne yapa bilrm nlr bn onun icn ölyrm ve oda bunlri blyr sizdn cok acil cewo bklyrm nlr bna yardm edn

  YanıtlaSil
 25. Merhabaa.. Benim 6 aydir birlikte oldugum biri var.. Birbirimizi 10 yildir taniyoruz.. O bu sure icinde her yil bana geldi 2-3 ayda bir ama ben istemedim cunku hayatinda baska kizlar da oluyordu ama her sarhos oldugunda bana mesaj atardi surekli halimi hatrimi sorardi.. Hic pes etmedi.. En sonunda kabul ettim.. Simdi ise eskilerini yuzune vurmadan edemiyorum ..bunu yaptigimda benim degerimi anlar mi yoksa kotu mu olur ? Ve asiri kiskanc biriyim her seye kisitlama getirmeli miyim ya da nelere getirmemeliyim ? Ve arada bir onu kiskandirmali miyim? Erkekler cok talep edilen kizlari severmis.bana asilanlari ona anlatmali miyim?

  YanıtlaSil
 26. Meraba yazdiklarinizi gercekten cok icten buldugum icin size sorunumu acmaya karar verdim.bizim sinifta bi erkek var ve ben bu kisiden cok hoslaniyorum o da biliyo bunu ama arkadaslarim onunla benim hakkimda konusunca istemiyorum diyor ama surekli bana bakiyo mesela bir yeri duzenliyorum geliyo elimdekini aliyo oyun oynarken o da geliyo ya takim oluyoruz ya da rakip sinifta ya arka sirama geciyo ya da karsi sirama mesela benim tweetlerimi okuyo felan sizce seviyomu seviyosa napmaya calisiyor

  YanıtlaSil
 27. Yazdiklariniz gercekten cok guzel

  YanıtlaSil
 28. Merhaba bnm 3ay ciktigim biri vardi ve birbirimizi seviyorduk en azindan bn oyle olduguna inaniyordum .bana sen cok iyi birisin ben sana gore degilim dedi ve ayrildk benden sonra ciktigi bi kac kiz olmus ve bana tekrar birlikte olalim senin yerini kimse tutmuyor dedi ve ben dayanamayip kabul ettim ona karsi cok guclu seylerde hissetmiyorum ama onsuzda yapamiyorum ve tekrar ayrilirz diye korkuyorum ona kendimi baglamak icin neler yapmaliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana kalırsa ilkin, kendi duygularını netleştir ve tam olarak ne istediğini düşün. Bu safhada dışındaki olaylara değil, içindeki aleme odaklanmalısın belli bir süreliğine. Kendi "fil dişi kule"ne çekilip biraz kendini dinlersen iyi olacak galiba. Karar verdikkten sonra ise, yapman gerekeni zaten yaparsın. Sağlıcakla dostum...

   Sil
 29. Benim çok yakın 2 arkadaşm var 1 kız 1 erkek erkek olan ikimizedr kardeşim knka diyor fakat bu durum beni az bi az rahatsız ediyor yakn arkadsm olan kızada aynısını diyor fakat ona yaklaşabiliyor onun telefonuyla oynayabiliyor mesajlarına karışıyor fakat bana karşı daha dikkatli davranıyor ama konuşurken gözlerimin içine bakıyor ama ben benm yakın kız arkadsma karşı yakın davranmasndan acayip derecede rahatsız oluyorum ondn hoslanıyorm ama o bana karşı çok iyi fakat onu kıskanıyorum çnkü yakn kız arkadsmla çokmu çok samimi ama bana karsı da öle falat dediğim gibi bana karşı daha dikkatli ben kapalyım çnkü bundan mı anlamıyorm ne yapabilirm yakn kız arkadsmada söyleymm ama çok kıskanıorm onu bana daha samimi olsn istiorm napabilirim sizce lütfen yardımcı olun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz daha samimi davranırsan işlerin değişebileceğini düşünüyorum; bu yüzden daha yakın davranmaya çalış, derim. Sağlıcakla...

   Sil
 30. Zaten sürekli mesjlasıyorm komşack konu bulamadığmzdada bn daha mesj atmıyorum fakat bana konus diyo sürkli konu bul diyo anlamıyorum ne yapmaya çalışıyor onun yakın bi arkadsyla aynı okldaym onu gördm dedim ona benzettm o bizim oklda mı diye çaktrmadn sorıyım dedim oda evet dedi sen nerde gördün ne zamn gördün dedi bnde aynı okldayız doğal olark gördüm dedim sonra tekrar nerde gördün dedi bende aynı okuldayızzaten sürekli bahçede felan görüyorum dedim oda tamam yazdı sadece ama anlamıuorum benim yakn arkadsm yani onada kardsm diyo fakat onla daha bi samimi ben dediğim gibi tekrardan kapalı oldğmdan onla el felan tokalşmıyorm fakat o yakn arkadasm ona bi kere sarıldı bayadır onu görmemiştik çünkü fakat ben sadecw gözlerine bakıyorm ama ondn hoslanıyorm başka ne yapabilirim samimi olmak dısında

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana kalırsa durum sadece kapalı olmaktan kaynaklanan bir durum değil; çünkü kapalı olup da bayağı ilgi toplayan birçok kadın var. Tabi kapalılık, bazı erkekler için bir dezavantaj olabiliyor bazen. Fakat ben "samimi olmalısın" derken bunu genel anlamda kullandım. Yani sarılıp tokalaşma dahil her türlü yakınlaşmadan söz ettim aslında. Anladığım kadarıyla biraz tutukluk var fıtratında. Bu tutukluk, bir ilişkinin devam etmesine engel olan en büyük güç olur çoğu zaman. Bu açıdan kendini aşmayı denemelisin.

   Bir kadının aşık olduğu erkek, artık onun mahremi sayılır. Bu durumda, kalp, hem nikah memuru hem de "imam" görevini görür. Kalp mührü bastıktan sonra, diğer memurların mührü veya "dua"sı hükümsüzdür. Dolayısıyla kalbinin sözüne kulak vermeni tavsiye ederim. Sağlıcakla...

   Sil
 31. Bnde arkadasimin kuzenine asik oldum ve onunla ilk lunParkta tanistk ve gondoldan inerken basim donuyo diye kolunu zatip koluma gir dedi kardesimden su istedigimde suyunu uzatti lazimsa al dedi sizce bnden hoslnmismidir ve su an onu goremiyorum faceden konusmak istiyorum msj attim merhaba yazdim faceye grmedigi icin daha cvp vermedi sizce ne ypmaliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başka şekilde iletişime geçme şansın barsa o yöntemi dene, derim; fakat anladığım kadarıyla Facebook dışında irtibat kuracağın bir kanal yok. Bir şekilde bir iletişim yolu bulmalısın. Senden hoşlanması konusuna gelince, verdiğin bilgilerden hareketle bunu kestirmek çok zor. Gelişmelerle ilgili bilgi aktarırsan hem yardımcı olmaya çalışırım hem de merakımı gidermiş olurum:) Sağlıcakla...

   Sil
  2. Sizce facebook ta konusurken telefon numarasin istesem yanlis anlar mi bide ben ona arkadasim abi dedigi icin bende abi deek zorunda kaldim simdi nasil duzelticem

   Sil
  3. Bence "abi" demek zorunda kalman hiç önemli değil. Telefon numarasını istemeye gelince bence burada "yanlış anlama" gibi bir durumun olup olmaması çok mühim değil; hatta yanlış anlarsa çok daha iyi olur. En azından amacını anlamış olur, ki senin istediğin de bu olmalı. Sağlıcakla...

   Sil
 32. Merhaba Meltem Hanim,size sormak istedigim bir kac soru var.Sorunum su,onceden arkadas oldugum birisi bana farkli davranarak ozel hissetmemi sagladi ama sonradan ben senin arkadasinim diyerek bunu gormezden gelmeye calisti bunlarin yaninda cocuksu bir tavirla kendinden sogutmaya ve bi cok kizdan bahsetmeye calisti.ve su anda da 5 aydir ciktigi birisi var.size bu davranisim nasi gelir ,nasil karsilarsiniz bilmiyorum ama ben bu kisinin bana yasattiklarini onada yasatmak istiyorum,bunun icin ne yapabilirim?simdiden tesekkurler.

  YanıtlaSil
 33. mraba bn ukte sewgilim ,bnimle cktigi halde kndi facesine profiline nisanlı olarak yazms bnde nisanlı oldugu kza drumu anlattm bna inanmadı eski sewgilmde suanda o kzla bni aramyo en kotu yanıda bn onu istyrm resmn depresyndaymm

  YanıtlaSil
 34. merhaba bn bi çocuktan hoşlanıyorum ama ben arkadaşım yoluyla onu sevdiğimi sölettim o gnden bri çocuk bnden nefret ediyo ne yapmalıyım lütfen yardım edin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili okurum, bu durumda sana aktarabileceğim en iyi öneri şudur: Sitede yer alan ve erkekleri elde etme konusuyla ilgili olan diğer yazıları da oku. Ve bu konuda yeterli bilgi birikimine kavuştuktan sonra da, bu yazıda da sözünü ettiğim kitabı incele. Umarım faydasını görürsün. Sağlıcakla...

   Sil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.