11 Temmuz 2013 Perşembe

Şirinlik DuasıŞirinlik Duası
Şirinlik Duası

Şirinlik Duası, Şirinlik Büyüsü

Şirinlik Duası, halk arasında bir kişinin sevilen, sayılan, hürmet edilen ve itibar kazanan biri haline gelmesi için yapılan bir dua olarak bilinmesine rağmen esasında duadan çok bir büyüdür. Bu yazımda Şirinlik Duası ile ilgili bilmen gereken her şeyi bulacaksın; ayrıca Şirinlik Duası dışında bu duadan çok daha etkili bir yöntemi de öğreneceksin.

Fakat birçok yazımda dile getirdiğim bir husus var: Yazıyı baştan sona, hiçbir kelimesini atlamadan pür-dikkat okuman ve anlaman lazım. Bazı noktaları iki kez okuman gerekebilir. Başlayalım:Şirinlik Duası, genelde âlimlerin bildiği bir ilim olan ebced ve cifir ilmiyle yapılan ve içinde bazı ayetler de barındıran bir dua, bir büyüdür. Bu duada yapılan uygulama özetle şudur: Halk arasında itibar kazanmak ve şirin (tatlı) olmak isteyen kişinin gün, ay ve yıl cinsinden doğum tarihindeki sayılar alınır; bu sayılar ebced ve cifir ilmiyle yoğrularak bazı işlemler yapılır. Bunun akabinde birkaç dua ile işlem bitirilir.

Şirinlik Duası, Ebced ve Cifir


Ebced ve cifir ilmi, Arapçadaki her harfin bir sayıya tekabül etmesi ile bilinen ve çok eski bir geçmişi olan (benim bildiğim kadarıyla 2000 yıldan fazla) bir bilimdir. Bazı noktaları Hurufiliği andıran ve fakat Hurufilik ile çok yakın bir ilişkisi olmayan; ama sonuçta Hurufilikte olduğu gibi harflerin simgesel değerlerine dayanan eski bir bilimdir.

Ebced ya da cifir ilminde 1’den 10’a, 10’dan 100’e ve 100’den 1000’e kadar artan sayılar vardır. Mesela elif harfi 1 değerindedir. Ye harfi 10, kaf harfi 100 ve ğayın harfi 1000 değerindedir. Nun: 50, sad: 90, sin:60, fe:80 gibi…

Bu sayısal ifadelerle çok fazla kafanı karıştırmak istemem; ama bilmen gereken birkaç noktayı da atlayamam. Bir kere ebced ve cifir ilminin çok derin ve köklü bir ilim olduğunu bilmen gerekir; aynı zamanda bu ilmin eskiden şairler tarafından tarih düşürmek amacıyla da kullanıldığını; bu yönüyle oldukça masum bir yüzü olduğunu da bilmelisin.

Mesela ünlü şairlerimizden Urfalı Nabi’nin öldüğü zaman cebinde bir kâğıt parçası bulunur ve kâğıt parçasında şöyle yazılıdır:

“Nabi, be-huzur amed.”

Yani, Nabi, huzura kavuştu. Bu kâğıdın ebced değeri hesaplandığında Nabi’nini öldüğü yıla denk geldiği görülür. Muhtemelen şair, her sene, o sene için bir dize yazarak cebinde taşıyordu. Öldüğü zaman kendi ölüm tarihinin unutulmamasını istediği için. Nitekim Nabi’in ölüm tarihinin Hicri 1124, Miladi 1712 olduğunu artık herkes biliyor. Gördüğün gibi ebced ve cifir, böyle masum amaçlar için de kullanılıyordu.

Gelelim Şirinlik Duası’na


Efendim yazının başında da söylediğim gibi Şirinlik Duası, bir duadan çok bir büyü mahiyetini taşır. Zira, bir kişinin, başkalarının gözünde değeri yokken ya da çok az bir değeri varken bir anda muazaam bir değer kazanması amacıyla yapılan bu büyüde, bir zorlamanın işaretlerini görmek mümkündür.

Başkalarının gözüne şirin mi görünmek istiyorsun? Başkaları tarafından saygın bir şahsiyet olarak mı tanınmak istiyorsun? El üstünde tutulup baş tacı olmak hoşuna mı gidiyor?

Meşru bir arzu, gayr-ı meşru bir yolla istenmez, istenmemeli. Büyüden medet umup insanlara "zorla" bir şeyler yaptırmak İslamlığa da insanlığa da yakışmaz. Yani sen, “büyü zoruyla” insanların gözünde şirin gözükmekle bir şey elde etmiş olacağını düşünüyor musun? Senin bir katkın olmadan itibar ve prestij kazanmakla ne elde etmiş olacaksın ki?

Vazgeç bu işlerden dostum. Büyünün ne sana ne de bir başkasına bir hayrı dokunmayacağını bil ve “büyünün hayrındansa itibarsızlığın şerri iyidir.” de. (Hani gecenin hayrından sabahın şerri iyidir diye bir atasözü var ya, ona gönderme yaptım).

Ayrıca birazdan sana anlatacağım yöntem sayesinde büyü ile, Şirinlik Duası ile uğraşmak yerine çok daha meşru ve kolay bir yolla, emin adımlarla itibar kazanmanın mümkün olduğunu göreceksin. Belki bu yol, birkaç ay gibi bir zamanını alır; ama emin ol Şirinlik Duası kisvesindeki büyüden çok daha selametli ve kalıcı bir yol olacaktır.

Şirinlik Duası ve Bir Benzetme


Hani bir sarmaşığın bir kavak ağacına bir ay gibi kısa bir sürede tırmanıp ulaşmasının ardından kibirlenerek şöyle dediği anlatılır:

Bak, senin yirmi yılda geldiğin yere ben bir ayda geldim. Az zamanda çok iş başardım. Kavak ağacı olgun ve bilge bir tavırla susmuş. Sonbahar gelip de hazan çökünce bütün yapraklar dökülmeye başlamış ve bizim sarmaşık da bir anda süzüldüğünü, alçaldığını fark etmiş. Aşağı doğru inmeye başlarken can havliyle kavak ağacına sormuş: Sen dimdik dururken ben neden aşağı iniyorum?

Kavak ağacının cevabı muhteşem olmuş: Benim 20 yılda geldiğim yere sen bir ayda geldiğin için.

Gelelim kıssadan hissemize: Şirinlik Duası gibi dua ve büyülerle saman alevi gibi bir anda parlayıp etrafımızı aydınlattıktan sonra, “kelebek ömrü” kadar kısa bir saygınlığın ardından, sarmaşık gibi düşüşe geçince kim engel olacak buna?

Etrafımızdaki olgun kavaklar bize şunu demezler mi sonra: Kardeş, Şirinlik Duası gibi dualar ve büyüler, büyünün etkisinin geçmesinin ardından (yani sonbahar geldiğinde) itibar ve şirinlik kalkanını indirir, savunmasız kalırsın. Böyle hezimete uğrar, hazan yemiş yaprak gibi dımdızlak ortada kalırsın.

İyisi mi sen, azim ve kararlılıkla kendi kişisel kurtuluş savaşını başlat ve kişisel gelişim konusunda kendini geliştirmeye çalış. Emin ol, çok sağlam ve emin adımlarla, büyü kadar olmasa da yine çok kısa sürede bu işin üstesinden gelerek Şirinlik Duası’ndan çok daha verimli ve avantajlı bir biçimde insanların gözüne saygın ve şirin gözükebilirsin.

Yukarıda da dile getirdiğim gibi bunun en kolay ve güvenilir yolu gelişim kitaplarıdır. Bu kitapları okumaya başlayınca kendindeki değişime inanamayacaksın; çevrendeki insanlar da inanamayacak.

Mesela Üstün Dökmen’in, Doğan Cüceloğlu’nun veya Mümin Sekman’ın kitaplarından eline geçen herhangi birini alıp okuyabilirsin.

Benim sana özellikle önereceğim bir kitap daha var dostum. Bu kitap sayesinde (bilhassa içindeki hediye kitaplar olan Erkekleri Cezbetmek Sanatı ve Kadınları Cezbetmek Sanatı sayesinde) karizmana muhteşem bir renk katarak insanların gözünde bir “cazibe merkezi” haline geleceksin. Şimdiye kadar bu kitabı önerdiğim onlarca arkadaşım, kısa sürede çevrelerindeki insanların parmakla gösterdikleri kişi haline geldiler. Sen de bu emin ve sağlam yola adım atarak karizmana karizma katmak istersen (ki zaten onun için bu yazıyı okuyorsun);


buraya tıklayarak

açılan sayfayı dikkatli bir biçimde okumalı ve kararını vermelisin.

Ya Şirinlik Duası aramaya devam eder ve bu işi yarım yamalak yapan kişilere tomar tomar para ve ümit harcarsın ya da şirinlik için en güvenilir yol olan bu yolu seçersin. Bütün hayatını etkileyecek olan bu karar, senin...

Youtube'dan "Şirinlik" konulu bir video:


Sevdiğini Kendine Aşık Etme Duası adlı yazıma da bakmanı isterim.

Sağlıcakla kal…

İlgili Kelimeler: Şirinlik Duası, Şirinlik İçin Okunan Dualar, Şirinlik Duası ve Anlamı, Şirinlik Büyüsü, Şirinlik Muskası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.