30 Temmuz 2013 Salı

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları
Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları


Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları


Bu yazımda sana, terkeden sevgiliyi geri döndürme yolları kapsamında, eski sevgiliye temas eden bir anekdot anlatmak istiyorum. Gerçi arife tarif gerekmez, derler; ama ben yine de kısa bir açıklama yapmazsam patlarım. Bu hikâye, eski sevgilimiz için olduğu kadar esasında sevgilimiz olan herkesi, anne babadan tutun hısım akrabaya kadar herkesi içine alacak kadar yalın ve katışıksız bir sevgi dersidir. Biz yine de terkeden sevgiliyi geri döndürme yolları çerçevesinde eski sevgilimiz için düşünerek okuyalım: 


Bu hikâyenin Japonya’da hakikaten yaşanmış bir hikâye olduğu anlatılır.

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yollarının En "Sevgi"lisi


Bir Japon evini tekrar dekore etmek amacıyla evinin bir duvarını yıkar. Tahta duvarlardan birini yıkan Japon, ikinci tahta duvarda bir kertenkele görünce şok olur.

Çünkü duvarda ayağına çivi saplanmış halde bir kertenkele vardır. Muhtemelen tahta duvar, inşa edilirken oraya çakılan bir çivi, kertenkelenin ayağına isabet etmiştir. Bu durumu gören Japon, üzülür; ama bir taraftan da bu, nasıl olur diyerek merak etmekten kendini alamaz.

Bu evin 10 sene evvel yapıldığını düşününce kertenkelenin nasıl olup da 10 sene boyunca orada çakılı kaldığı sorusu kafasına takılır. Hiç kıpırdamadan orada öylece tam 10 sene kalmak? Dile kolay...

Sonra, kertenkelenin karnını nasıl doyurduğu sorusu zihnini meşgul etmeye başlayınca bu kertenkele kesinlikle bu kadar uzun yaşamamalıydı diye düşünmeye başlar. Tam bu düşüncelerle haşır neşir olurken nereden ve nasıl geldiğini göremediği diğer bir kertenkeleyi görür.

Ağzında yemekle gelen bu hayvanı gören adamın, adeta dili tutulur. Gördüğü manzara onu şaşkına çevirmiştir. Bu hangi düzeyde bir sevgi olabilir? Bu sevgi nasıl, bir canlıya, diğer bir canlının yaşaması için tam 10 sene yiyecek taşıtır? İnsan aklının sınırlarını zorlayan bu durum; ancak samimi ve çıkarsız bir sevgi ile açıklanabilir.

Sen de  terkeden sevgiliyi geri döndürme yolları ararken terkeden sevgilin için bu kadar çıkarsız ve içten bir sevgi sergileyebilecek misin? En basitinden terkeden sevgiliyi geri kazanmak için onu 10 sene boyunca takip edip yad ellerin dikeninden kurtarabilecek misin? En azından açlıktan (sevgisizlikten)  ölmesin diye onu sevginle besleyebilecek misin?

Doğada bizim için yüzlerce örnek olduğu anlatılır. Mesela insana bir ağız ve iki kulak verilmesinin sebebi, insanın iki dinleyip bir konuşması gerektiği şeklinde yorumlanır. Ya da dünyanın birçok yerinde mevsimlerin sürekli değişmesi, insanın da sürekli değişime ve dönüşüme maruz kaldığı / kalacağı şeklinde açıklanır. Şimdi aklıma gelmeyen; ama onlarca örneği olan bu vakıa, hayattan her an ders ve ibret almamızın lüzumunu hissettirir bize. Hayat, başından sonuna kadar örneklerle dolu harika bir kitap, okumayı bilene.

Biz de bu canlıları kendimize örnek almalı, en azından sadakat ve sevgi konusunda örnek almalı ve sevdiklerimizi asla terk etmemeliyiz. Hayat hangi çetin şartları önümüze engel olarak koysa da, şairin ifadesiyle “kader, bazen gelen bora halinde zorlu” olsa da biz yine de eşimizi dostumuzu, kardeşimizi sevgilimizi asla ihmal etmemeliyiz.

Terkeden sevgiliyi geri döndürme yolları arayan aşık, vefalı olur. Dolayısıyla, eski sevgilimizi, ayağına yabanların çivisi batmış olarak yâd ellerde bırakmak bize yaraşmaz, diye düşünüyorum. Sence?..

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları Arayan Aşıklara


Eğer sen de benim düşündüğüm gibi düşünüyorsan yani, gerçek anlamda "terkeden sevgiliyi geri döndürme yolları" arayışında isen bu kitap (tıkla) tam senin için hazırlanmış muhteşem yollar (yöntemler) içeren bir kaynak.

Kısa sürede, terkeden sevgiliyi geri döndürmen için gerekli olan bütün yolları ve yöntemleri bulup eski sevgilini tekrar sarmanı sağlayacak bu kitap, belki de hayatının dönüm noktası olacak. Yazı ve kitap için yorumlarını bekliyorum.

Bir önceki yazım olan Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları da ilgini çekebilir.

Terkeden sevgiliyi geri döndürme yolları ile pek ilgisi olmasa da bir parça dinlemeye ne dersin?

İlgili kelimeler:  Eski Sevgilim, Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, Eski Sevgili Nasıl Geri Döner, Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.