7 Temmuz 2013 Pazar

Ya Şedidel Batşi

Ya Şedidel Batşi
Ya Şedidel BatşiYa Şedidel Batşi


Arkadaşım, bugün sana Ya Şedidel Batşi olarak bilinen ve aşk, sevgi, bağlama, muhabbet ve geri getirme gibi işlerde kullanılan bu duanın ne olduğunu, bütün detaylarıyla anlatacağım. Yazıyı sonuna kadar okursan ayrıca çok önemli bazı gerçekleri de kaçırmamış olursun.Önce Ya Şedidel Batşi’nin ne anlama geldiği ile başlayalım:

Şedid: Şiddetli, kuvvetli, güçlü, çetin gibi anlamlara gelir.

Batşi: Yakalamak, kavramak, sarmak gibi anlamlar taşır.

Bu kelime grubu (Ya Şedidel Batşi) Allah’ın bir esması olarak Kuran’da birkaç yerde geçer: Mesela Buruc Suresi’nin 12. Ayetinde şöyle geçer:

“İnne batşe rabbike leşedîd.”

Yani: “Senin Rabbinin yakalaması çok çetindir.”

Kısaca Ya Şedidel Batşi ifadesi, “şiddetli bir şekilde yakalayan” anlamına gelir.

Bu manadan hareketle halkımız galiba, aşkın da insanı çetin bir şekilde yakalayıp sarmasına gönderme yapmak amacıyla Ya Şedidel Batşi duasının aşk ve muhabbet için kullanılabileceğini ortaya atmıştır. Hani şair:

"Aşk ki kalbe gıdadır, ne yenir ne yutulur
 Bir demir leblebidir, çiğneyene aşk olsun.” 


demiş ya. Aynen öyle…Ya Şedidel Batşi Duası Neden Okunur? Genelde Ya Şedidel Batşi Duası için şöyle denir: Bu dua 660 defa okunur ve ardından Bakara Suresi’nin 10. Ayeti olan şu ayet okunur:

Fi kulubihim meradun fe zadehumullahu merada, ve lehum azabun elimum bi ma kanu yekzibûn.


Bu ayetin anlamı şöyledir: Onların kalplerinde bir illet, bir maraz, bir hastalık vardır. Öyle ki Allah onların kalplerindeki marazı arttırmıştır; zira onlar yalancılık ederler ve onlara yalancılık ettikleri için acıklı bir azap vardır.

Şimdi, bu ayetle bu dua arasında nasıl bir ilişki var? Daha doğrusu bu ayetin anlamı ile aşk ve muhabbet gibi konularda okunan Ya Şedidel Batşi duasının arasında anlamsal açıdan nasıl bir münasebet var? 

Ayet, Allah’ın kurallarına uymadıkların için kalplerindeki hastalığın arttığı kâfirlerden söz ederken Ya Şedidel Batşi duasının muhabbet ve aşk konulu olması sizce de garip değil mi? 


Evet, internet ortamında buna benzer birçok çelişki görmek mümkün. Dolayısıyla, internet ortamında dua olarak sunulan her “şey”e itibar etmemeliyiz. Aklı başında insanlar ve Müslümanlar olarak bilmemiz gereken şudur:

Kul, Allah’tan samimi duygular içinde bir şeyler isteyip değişik taleplerde bulunur, Allah da bu duaların hayırlı olanlarını kulu için kabul edip hayırsız olanlarını erteler. Ya, tamamen hayırsız olduğu için hiç vermez, ya belli bir müddet sonra ifa eder, ya da derhal kabul eder. Yalnız burada mutlaka bilmemiz gereken bir konu daha var:

Bir duanın kabule karin olabilmesi için bazı sebeplerin bir araya gelmesi gerekir: Bu sebeplerin en başında ise insanın şahsi gayretleri gelir. Yani kişi, meramına ermek için hiç çaba harcamayıp sadece dua ederek beklerse, duanın kabul şartlarından en önemlisini yerine getirmediği için duasını sakatlar ve sakat bir duanın da makbul olması beklenemez.

Peki, kişinin elinden geleni yapması ne demektir? Kişinin elinden geleni yapması, kavli duanın fiili dua ile birleşmesi demektir. Bir yazımda da belirttiğim gibi bir kuş nasıl tek kanatla uçamazsa bir dua da yalnız kavli dua kanadıyla Allah’a arz edilemez. Ancak fiili dua ile desteklenen kavli dualar Allah katında makbul olur.

Galiba bazı kavramları anlatmam gerekiyor:

1) Kavli dua: Bildiğimiz, lisanla(dille) yapılan duadır. Bazen de kalbimizin diliyle yaparız.

2) Fiili dua: Beden diliyle yapılan dualardır. Dil ve kalp dışında kalan tüm organlarımızla yaptığımız dualara fiili dua denir. Örnek verelim: Akıl, düşünerek çıkar yol bulmaya çalışır, çözüm üretmek ister ki bu aklın duasıdır.

Eller, dilediğini kazanmak amacıyla çalışıp çabalar, tutar kavrar ki bu da ellerin duasıdır.

Göz, görmek için küçülür, büyür, odaklanır ve çözmeye çalışır; bu da gözün duasıdır.


Şimdi fiili duanın kavli duadan daha ağır bastığını anladın değil mi?

Batı dünyası yıllarca fiili dua yaptı, yükseldi; bizler yıllarca fiili duayı elimizin tersiyle bir köşeye itip sadece kavli duaya sarıldık, bak ne haldeyiz?Ya Şedidel Batşi Yerine Yapman Gereken Nedir? 
Şimdi kulaklarının fiili dua yapması için onları (daha doğrusu gözünü ve aklını) aç, yazının bundan sonraki kısmını iyi takip et. 

Şayet bu duaya eşini ya da eski sevgilini geri getirmek için ihtiyacın varsa, yapacağın iki şey var: 

1) Bu tür dua arayışlarından vazgeç ve kalbinin tüm içtenliğiyle Allah’a yalvar. Allah, seni, senin kelimelerinle dinlemek ister. 

2) Fiili dua adına, kendini geliştir, donat. Oku, öğren ve uygula. 

Kişisel gelişim kitapları, senin ufkunu açarak ne yapman gerektiğini daha iyi görmeni sağlayacaktır. Mesela Doğan Cüceloğlu’nun “Savaşçı” adlı kitabına bir bak. 

Şayet sadece eski sevgiliyi ya da eşi geri getirme yollarına odaklanan bir şey arıyorsan, sana, bu alanda birçok insanın elinden tutup eski sevgililerine veya eşlerine kavuşmalarına vesile olan;

şu değerli eseri (buraya tıkla) tavsiye ederim.


Okuduktan ve uyguladıktan sonra eski sevgilini ya da eşini kısa sürede geri getirmenin tüm yollarını öğrenecek ve “Ya Şedidel Batşi” gibi dualar aramaktan vazgeçeceksin. Bu kitapta hem erkekler hem de kadınlar için hazırlanmış olan çok mükemmel yöntemler var.


Ayrıca, "Ya Şedidel Batşi" adlı bu yazı dışında birçok insana yol gösteren Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü isimli yazıma da bakmanı tavsiye ederim. Bu yazının, özellikle yorumlar kısmına bakarak önerdiğim kitabın, kaç kişinin hayatına dokunduğunu ve olumlu anlamda bir değişime vesile olduğunu görebilirsin. Eski sevgilisini geri döndürmek isteyen birçok insanın burada anlatılan yöntemleri kullanarak başarı sağladığını okuman mümkün. Sen de değerli yorumunu bırakarak insanlara katkı sağlayabilirsin.Şimdi Güzel Bir Dua Dinlemek İster misin?

Anahtar Kelimeler: Ya Şedidel Batşi, Ya Şedidel Batşi Ne Demek, Ya Şedidel Batşi Etkisi, Ya Şedidel Batşi Esması, Çevirgel Duası

6 yorum:

 1. Ya medem ki her olayın ibini dibini araştırıyorsun admin kardeşim. Neden sana hocam demelerine birşey söylemiyorsun.Ayrıca duaları esmaları insanların gözünde işe yaramaz gibi göstermeye çalışma. Ağzına biber sürerler heberin olsun..Havass ilmi diye birşey var ve bu gibi uygulamalar oralarda da mevcut.hadi buna da bilimsel yaklaş bakalım Admincik.....
  SEN ŞİMDİ BU GÖNDERİYİ YAYINLAMAZSIN DA.Ama olsun....sen oku yeter. ...Allahın gazabı senin ve senin gibilerin üzerine olsun......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, yorumun için çok teşekkür ederim. Bana hocam demelerine herhangi bir şekilde müdahale edemem ki. İnsanların özgür iradelerine müdahale etmek ve onları bir kayıtla sınırlamak bana yakışmaz. Ayrıca bana hocam demelerinin senin canını sıkmasına şaşırdım doğrusu. Sıradan bir hocam kelimesinde ne gibi bir beis var ki bu kelimeyi bu kadar abartıyorsun?

   Her şeyin ibini dibini araştırıp tahkik etmek, Kuran'ın emri değil mi? Kuran, Yunus Suresi 100. ayetinde, mealen: "Allah, aklını kullanamayanları pisliğe mahkum eder." demiyor mu? Bunun dışında onlarca Kuran ayeti ilme ve araştırmaya davet etmiyor mu insanı? Her şeyi tedkik ve analiz etmenin bir sakıncası var mı sence? Bu bağlamada Peygamber Efendimiz(sav)'in: "İlmi kitapla bağlayınız." veya "İlim öğrenmek her kadın ve erkek müslümana farzdır". gibi muhteşem beyanları ortada dururken neden araştırmaktan bu kadar korkuyorsun ki?

   Allah'ın esması dediğin olaya bak sen! Allah'ın "Şedidel Batşi" esmasının çöpçatanlık için kullanılması aklına sığıyor da bu esmanın çarpıtıldığını söylemem neden aklına sığmıyor? Havas ilmi dediğin şeyin şu anda sahte medyumlar elinde bir rant aracına döndüğünü görmek çok zor olmasa gerek. Bana havas ilmini anlatan bir ayet (yalnız bu ayetin tam olarak havas ilmine gönderme yaptığı ortada olmalı) gösterebilir misin? Ağzıma biber sürülmesi, cehalet bataklığı içinde yaşamaktan iyidir.

   Son olarak bu yorumu yayımlamaktan neden çekineyim ki? Ne de olsa kervan yürür... Allah'ın gazabı mı? "Bekleyin ben de sizinle beraber bekleyenlerdenim." (Tur Suresi 31. ayet)

   Sil
 2. Merhaba bende ya şedidel batşi için araştırma yaparken siteniz dikkatimi çekti,çok merak ettim kitabınızı,nasıl bişeydir ki bu herkes çok güzel yorumlar yazmış,hiç umudum olmayan bişey için düşündüm kitabı okumayı,umarım bende yararını görürüm...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, yorumun için teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirtmemde fayda var: Bu kitabın yazarı ben değilim. İşe yaraması konusuna gelince bazı insanlarda (anlatılan yöntemleri uygulayabilen insanlarda) gerçekten işe yaradığını biliyorum; ama izah edilen teknikleri uygulama becerisine ve sabrına sahip olmayan kişilerde işe yaradığını söylemek, sadece yalancılık olur. Dolayısıyla burada temel mesele, kişinin kendisinde bitiyor. Kendine az da olsa güvenen herkes bu formülleri mutlaka denemeli bence. Yine de karar senin. Umarım eski sevgiline yeniden kavuşursun. Sağlıcakla...

   Sil
 3. Iki ay sevgili kalıp uzaklıktan dolayı bahaneler bularak benden ayrılan biri için okumak istiyorm ufacık bir sebepten bahane üreterek benden ayrıldı gönlünü defalarca almaya çalıştım yalvardım günlerce ağladım Düşünecem dedi ama benimle barışmadı pişman olup beni anlamadı için okumak istiyorm okumam doğru olur mu acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben, duanın analizini yaparken böyle bir duanın sahih kaynaklarımızda yer almadığını ve dolayısıyla okunmasının katkı sağlamayacağını düşündüğümü dile getirmiştim; bu sebeple "ya şedidel batşi" duasının okunmasının faydalı olacağını düşünmüyorum. Ancak yine de karar sizin. Ayrıca yorum yazdığınız için de teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın...

   Sil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.