12 Ağustos 2013 Pazartesi

Ayrılan Sevgiliyi Geri Getirme DuasıAyrılan Sevgiliyi Geri Getirme Duası
Ayrılan Sevgiliyi Geri Getirme Duası


Ayrılan Sevgiliyi Geri Getirme Duası

Merhaba Değerli Okurum,

Doğru söylemekte fayda var, bu yazımda sana "ayrılan sevgiliyi geri getirme duası" diye bir duadan söz etmeyeceğim; ama aslı esası olmayan bu duadan çok daha etkili bir yöntemden söz edeceğim.

Ayrılan sevgiliyi geri getirme duası arayan ve bu dua ile eski sevgilisini geri getirmek isteyen insanın bilmesi gereken en önemli şeylerden biri şudur:


Gerçekten, "ayrılan sevgiliyi geri getirme duası" arayarak ulaşmaya çalıştığın sevgiliyi geri döndürmek istiyor musun? Yoksa sadece, "olmayan bu duanın" işe yarayıp yaramadığını test etmek mi istiyorsun? Eğer eski sevgiline tekrar kavuşmak için böyle bir dua arıyorsan seni amacına ulaştıracak olan mükemmel bir yöntemden söz edeceğim. Ama, öncesinde eski sevgili ile alakalı birkaç hususu dile getirmek istiyorum.


Hayatın iç içe geçmişliği ve her anın farklı bir surete bürünüşü, herkesin tecrübe ettiği bir durumdur. Yaşayan ve aklını kullanan her birey, yaşamın sürekli değişkenliğini bilir velâkin bu değişkenliğin,  insanın önüne neler getirebileceğini bilemez. Eskiler “Yaşa yaşa gör temaşa.” derken haksız sayılmazlardı.


Evet, yaşam bir temaşadan; yani seyirden ibarettir. Şu kadarı var ki izlediğimiz görüntülerin bir kısmına biz karar veremiyoruz. Adeta gizli bir el, bizi cebren istemediğimiz noktalara götürüp bunları da seyret, diyor. Zaten hayatı ve doğayı güzel okuduğumuzda bunların da bize bu mesajı verdiğini görebiliriz.


Örneğin, insanda iki kulak bir dil olması, iki dinleyip bir konuşması gerekliliğine işaretse, doğanın her daim değişkenliği, bazen kış bazen de bahar rengine bürünmesi de hayatın monoton olmadığının güçlü ve tabi bir kanıtıdır.


Hayat, içinden çıkılması zor bir ikilem… Bazen güldüren bazen de öldüren enteresan bir sır… Adeta bir muamma… Hele eski sevgilisine hasret çekenler için tam bir çıkmaz sokak. Şairin:

“İnsan bir mesut zalim, insan bir mağrur cahil,
  Tekne kırık, su azgın ve kayıplarda sahil…”

dediği gibi olmasa da ona yakın bir durum.

Fakat bu kadar ümitsiz olmaya gerek yok. Yani durum, ayrılan sevgiliyi geri getirme duası arayacak kadar vahim değil. Çünkü zaten hayatın kanunu bu. Bazen öyle bazen böyle…

Öğrenci, hocasına hangi kelimenin telaffuzunun doğru olduğunu sorar: “Hocam bazan mı, bazen mi?”

Öğretmenin cevabı hayatı da tarif eden cinstendir: “Bazan, bazan; bazen de bazen.”  Evet, bu kelime bazı durumlarda “bazan” diye, bazı durumlarda da “bazen” diye telaffuz edilir.

Ayrılan Sevgiliyi Geri Getirme Duası Yerine Bir Mani


Hayat da böyle değil mi? Hayat da bazen mutluluk ve sevinç, bazen de acı ve keder şeklinde arz-ı endam etmez mi? Bakın bir manimiz bunu ne kadar güzel ifade eder:

“Gözlerim yaşa katlan
İş düştü başa katlan
Her demde bahar olmaz
Bir dem de kışa katlan.”

Her demde bahar olmayacağını bir dem de kışa katlanmak gerektiğini salık veren manimiz, bize iradeli ve güçlü olma telkininde bulunarak, bilhassa eski sevgilisinden ayrılanlara güzel ve iç açıcı mesajlar veriyor. Adeta, ayrılan sevgiliyi geri getirme duası arayanlara, bu dua olmadan da bu işin üstesinden gelebilirsin, diyor.


Şair, gözlerine seslenerek yaşa katlanması gerektiğini, ne de güzel anlatıyor değil mi? Ve iş başa düştü, diyerek, bunun ancak kendi çabasıyla üstesinden gelebileceği bir durum olduğunu, bunun farkında olması gerektiğini, başkasından yardım beklememesi gerektiğini… (Mesela, "ayrılan sevgiliyi geri getirme duası" gibi dualar yerine bunu, kendi emeği ve bilgisiyle halledebileceğini...)


Kendi kendisiyle konuşan şairin, yalnızlığının tavan yaptığını söylemeye bile gerek yok; çünkü başkasıyla hasbihal (sohbet) edemeyenler, kendi kendisiyle konuşma ihtiyacı hissederler ki bu da esasında gayet insani bir davranıştır. Bu durum insanın başkasından ümidini kesip kendisine odaklandığı ve çareyi kendisinde aramaya başladığı andır. Bu anlar, gerçekten çok önemlidir; zira birçok çözüm bu anlarda gün ışığına çıkar. Sen de muhtemelen bu anları yaşamışsındır.

Sana tavsiyem:  Eski sevgilinin acısını yüreğinde duy; ama bunun çözümsüz ve imkânsız bir durum olduğu yanılgısına kapılma. Genellikle işlerini "dua" ve "büyü" ile halletmeye çalışanlarda bir ümitsizlik hali olur. Ben, sevgilisinden ayrıldıktan sonra, ayrılan sevgiliyi geri getirme duası arayan birçok aşıkta bu ümitsizlik tavrını gördüm. Ama emin ol, durum, o kadar da kötü değil. Çünkü hayatta her şeyin mutlaka bir çözümü vardır. Bu konuda sana şu eseri (tıkla) tavsiye edebilirim. Bu kitabın içindeki sihirli bilgileri okuyunca ne demek istediğimi çok daha iyi kavrayacaksın.

Ayrıca şu yazılarıma ve yazıların sonundaki yorumlara bakarsan bu eserin ne kadar etkili olduğunu rahatlıkla görebilirsin:

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü

Sevdiğini Geri Getirme Duası

Muhtemelen bu yazılara yapılan yorumları okuduktan sonra "ayrılan sevgiliyi geri getirme duası" aramaktan vazgeçip sevgiline kavuşmanın mutluluğunu yaşamaya başlayacaksın.

Bundan sonra, ayrılan sevgiliyi geri getirme duası aramadan, mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmen temennisiyle, sağlıcakla....

Bir parça dinlemeye ne dersin?

İlgili Kelimeler: Eski Sevgilim, Ayrılan Sevgiliyi Geri Getirme Duası, Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duası

4 yorum:

 1. Su an bahsettiginiz o kitaba o kadar cok ihtitacım var ki...Ama verecek beş kuruş param yok.
  Lanet olsun ki yok...
  (Ebruli)

  YanıtlaSil
 2. Değerli kardeşim, senin gibi yaralı aşıklara yardımcı olmayı gerçekten çok isterim; ama kitabın yazarı ben olmadığım için sana yardımcı olamam. Üstelik kitabı sana göndermem de mümkün değil; çünkü bu, yasal değil. İnşaallah, kısa sürede gönlünün muradına erişirsin. Sağlıcakla...

  YanıtlaSil
 3. Tesekkur ederim...
  (Ebruli)

  YanıtlaSil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.