26.09.2013

Denenmiş Sevdiğini Geri Getirme Duası

Denenmiş Sevdiğini Geri Getirme Duasi
Denenmiş Sevdiğini Geri Getirme Duası

Denenmiş Sevdiğini Geri Getirme Duası Var mıdır?

Not: Bu yazıda, yalnızca, sevdiğini geri getirme duasına odaklanmak yerine sevdiğini geri getirme taktiklerinden de bahsedeceğim.

Sevgili dostum, belki bu söylediğimi okuduktan sonra yazının devamına bakmayacaksın bile; ama fark etmez, okuyan kazanır, diğerleri kaybeder. Hayat böyle değil mi zaten?

Birileri, ucundan tuttuğu işi sonuna kadar götürüp kazanır, diğerleri yarı yolda bırakıp kendini hüsrana mahkum eder.

İşte açık açık söylüyorum: Sevdiğini geri getirme duası diye bir dua yok.

Şimdi önünde iki yol var. Ya sevdiğini geri getirme duasının neden olmadığını, bunu söylerken hangi dayanağa sahip olduğumu merak eder ve okumayı sürdürerek sevdiğini geri getirme taktiklerini öğrenirsin.

Ya da, olur mu öyle şey, böyle bir dua olmak zorunda, diyerek medyum sitelerindeki acayip "şeylere" yönelerek değerli vaktini beyhude yere çar çur edersin.

Merak edenler okumaya devam etsin.

Neden, sevdiğini geri getirme duasının olmadığını madde madde anlatayım:

1. Sevdiğini geri getirme duasının olduğunu iddia eden medyumların sitelerindeki dualara bak. Arapça yazılan o duaları araştırdığında (ben uzun uzadıya araştırdım) bu duaların birer ayet olduğunu ve anlam olarak da geri getirme ile uzaktan yakından hiç ilgisi olmadığını gördüm.

Örnek vereyim dilersen: Mesela "Ya Şedidel Batşi" diye uyduruk bir geri getirme duasından söz edilir. Bu duanın anahtar kelimelerinin geçtiği ayetleri inceleyince şunu gördüm. Allah bu ayetlerde, kafirlere seslenip kendi azabının ne kadar çetin olduğunu vurguluyor.

Şimdi, Allah'ın kafirlere yönelik azabı ile sevdiğini geri getirme arasında nasıl bir ilişki var Allah aşkına?

Böyle bir mantıksızlık olabilir mi?

Dostum, inanmıyorsan git kendin incele ve gör. Kuranın bütün ayetlerinin anlamı çarpıtılarak bu şekilde duaya alet edildiğini göreceksin.

Ne de olsa sevdiğini geri getirme duası arayan halkımız bilmiyor. Adam, oraya cehennemi tarif eden ayetleri yazmış, sen bunu geri getirme duası zannediyorsun.

Allah, yanacaksın, diyor; sen sevdiğini geri getirme duası sanıyorsun.

2. İslâmın muteber alimlerinin ortak kanaatidir: İslâmiyet'te sevdiğini geri getirme duası diye bir dua yoktur. Hiçbir esaslı kaynak (özellikle hadis kaynaklarını kastediyorum) bu tür dualardan söz etmez.

Kuranda, sevdiğini geri getirme duası ile ilgili bir tek ayet yoktur zaten. O bir tarafa. Hiçbir hadis kaynağında da (buna uydurma hadisler de dahil) böyle bir duanın esamisi okunmaz.

Bu konuda Nihat Hatipoğlu gibi İslâm alimlerinin görüşlerini takip edebilirsin.

3. Sevdiğini geri getirme duası yoktur; çünkü Allah'ın böyle bir dua ile arzuları gerçekleştirme gibi bir uygulaması yoktur.

Yani İslâm'da, özel duaların yeri yoktur demeye çalışıyorum. Kul, dua etmek istediğinde ellerini semaya açar, kalbine odaklanır ve Alemlerin Rabb'inden istediğini ister.

Ne de olsa, rahmet hazinesi sınırsız. Şairin dediği gibi:

"Verirler ben acizim kudret senin dedikçe
Verenin şanı büyük, sen ise istedikçe"

4. Sevdiğini geri getirme duası veya Çevirgel Duası gibi dualar, çok basit ve sığ, yetersiz ve anlamsız uygulamalardır.

Çünkü bu tür dualar, kaynağını İslâm'dan almadığı için dine sonradan sokulan din dışı kavramlar arasında yer alır. İslâm bu tür eklemelere bid'at veya hurafe ismini verir.

Bid'at ve hurafelere inanmanın günah olduğunu hatırlatmama bile gerek yok zaten.

Kaldı ki bu tür dualara gerek de yok. Çünkü, bu duadan çok daha etkili ve mantıklı, çok daha işlevsel ve tutarlı taktikler ve yöntemler var.

Öyle ki, sevdiğini geri getirme duasının etkisiz olduğunu (böyle bir dua olmayınca tabi ki etkisiz olur) kanıtlayan binlerce yaşanmış tecrübe ortada olmasına rağmen, karşı tarafta, bu bahsettiğim yöntemlerin mükemmel bir şekilde işlediğini kanıtlayan binlerce deneyim var.

Sen olsan hangisini tercih edersin dostum? Aslı esası hurafeden ibaret olan ve adına sevdiğini geri getirme duası denilen duayı mı, işe yaradığı, binlerce kişinin deneyimi ile sabit olan yöntemleri mi?

Kararını verip tercihini sevdiğini geri getirme duasından yana kullanırsan sadece, "kolay gelsin, çünkü işin gerçekten zor," derim.

Fakat aklını kullanıp sevdiğini geri getirme yöntemlerini incelemek istersen bu şu kitabı incelemeni öneririm:


Sağlıcakla...

Anahtar Kelimeler: Sevdiğini Geri Getirme Duası, Denenmiş Sevdiğini Geri Getirme Duası

15 yorum:

 1. Adsız04:27

  Kitabin adi nedir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazının sonların doğru "tıkla" diye belirttiğim yerden kitaba ulaşman mümkün. Kitapla ilgili birçok ayrıntıya ulaşabilirsin oradan.

   Sil
 2. Meltem hanım bende buradaki bir cok arkadas gibi aşk acisi cekiyorum ve geri donmesini istiyorum ama kitap cok cesitli acaba hangi kitabi almam gerekiyor kafam karisti yardim ederseniz cok sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurdan Hanım, söylediğiniz kitapların çoğunu okudum. Bir karşılaştırma yapınca en iyi olanın, bu yazı içerisinde yönlendirdiğim kitap olduğunu söyleyebilirim. Şunu unutmamalısın, kitaptaki yöntemler çok etkili; fakat herkes uygulayamıyor.

   Uygulayabileceğine inanıyorsan bu yazıda linkini verdiğim kitabı okuyabilirsin. Bir öneri daha, en az iki kez okuyup öyle harekete geç. Sağlıcakla...

   Sil
 3. Uygulamaya calisacam ya herkez yorumlarda kredi karti diyor ama siparis cesidin de havale kartsiz islemden de yapilabilecagi yaziyor oluyor mu acaba boyle cogu kisi kredi karti dedi icin kafam karisti da :( kusura bakmayin cok soru soruyorum .s

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, öyle bir seçenek varmış Nurcan Hanım. Sağlıcakla...

   Sil
 4. Adsız23:26

  neden böyle bi linkin altından cıkıryosunuz ki kitabın reklamını yapacaksanız doğru düzgün yapın insanlar çaresizlik içinde bir seyler ararken siz kitabın reklamını yapma peşindesiniz dalga geçer gibi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum, belli ki yazıyı anlamamışsın. Bence dönüp bir kez daha oku bu yazıyı. Hala, sevdiğini geri getirme duası diye bir duanın olmadığını anlamak istemiyor musun? Yok işte, yok. Allah aşkına bu konuda muteber bir İslam aliminin beyanını göster de görelim.

   Benim amacım herhangi bir kitabın reklamını yapmak değil, insanların bu hurafelerden kurtulması için gayret sarf etmekten ibaret. Üstelik, kitaptaki psikolojik ve bilimsel yöntemler dururken, insanımız ne diye karanlığa kurşun sıksın ki? Tekrar ediyorum, böyle bir dua yok. Ve olmayan bir duadan medet umanlardır yanıltmaya çalışanlar...

   Hani Kuran'ın ilk emri "oku" idi? Al işte oku. Ha, sen bu okumadan olmayan bir duanın okunması gerektiğini anladıysan onu bilemem!

   Vazgeç bu bidatlardan dostum! Aklın yolunu desteklemen gerekirken tutmuş olmayan bir dua ile Allah'a iftira atanları desteklemeye çalışıyorsun.

   Sil
 5. Kafamiz cok karisti emin olamadik lutfen yardim edin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Emel Hanım, kafa karışıklığınızın nedenini tam olarak anlayamadığım için nasıl yardımcı olacağımı bilemiyorum. Aklıma gelen iki konu var:

   1) Duanın olup olmadığı hususunda mütereddit olabilirsiniz. Böyle bir duanın olmadığı konusunda hiç tereddüdüm yok; çünkü böyle bir dua yok.

   2) Kitap konusunda şüpheniz varsa, kitabın ana sayfasında yazılanlara ve yapılan yorumlara bakıp karar verebilirsiniz.

   Başka bir hususta probleminiz varsa yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıcakla...

   Sil
 6. Meltem hnm merhabalar kitabınızı aldım ama indirilemiyor clickmerkez e ulaşamıyorum birde telefona indirlebilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hüseyin Bey, kitabın yazarı ben değilim; ama sorun yaşamanız halinde çözmeye çalışırım. Nihayetinde kitabı öneriyorum. Evet, telefona indirilebilir, PDF formatında.

   Yetkililer en kısa sürede cevap vereceklerdir. Eğer sorun devam ederse lütfen cevap yazın da halletmeye çalışalım. Sağlıcakla...

   Sil
 7. Adsız18:08

  Bu kitap terkeden erkek uzerindede ise yarar mi? O beni su an hic istemedigini dile getirdi cunku

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten kitabın yazılma amacı bu. Sağlıcakla...

   Sil
 8. Adsız11:10

  Dunya dua uzerine kurulmustur, eger hayirlisiysa, dua ile sevdigin kisi gelir. Buna cok kiside sahit oldum cevremde. Allah istemedikten sonra, hic birsey olmaz, hayirlisi degil ise hayirli olmasi icin dua etmek uygundur. Hersey icin dua vardir.

  YanıtlaSil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.