4 Eylül 2013 Çarşamba

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili YollarıEski Sevgiliyi Geri Kazanmanin Garantili Yollari
Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak


Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları Nelerdir?


Bu yazımda sana bir öykü çerçevesinde "eski sevgili" ile ilgili birkaç kavramdan söz etmek istiyorum. Özellikle vefa ve fedakarlık hissinin "eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları" ile doğrudan ilgisi olduğunu düşündüğüm için bu konu etrafında birkaç noktaya değineceğim. Ardından da "eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları kitabı" olarak bilinen kitabın değerli olup olmadığını kısaca izah etmeye çalışacağım.
Gerçek ve içten gelen sevgi ile yüzeysel ve göstermelik sevgi arasındaki farkı herkes bilir ve anlar. Sana sahte sevgi gösterilerinde bulunan sevgilinin tavırlarının yapmacık olduğu, derhal gözüne batar değil mi?

Bir sevgilinin sevgi gösterisinin samimi ve kalbi mi yoksa sahte ve sun’i mi olduğu, insanın çok da zorlanmadan anlayabileceği bir durumdur. Yani bu durumun ete kemiğe bürünüp somutlaştırılması gerekmez aslında; ama ben yine de bu durumu mükemmel bir şekilde somutlaştıran manidar bir hikaye anlatayım.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları ve Bir Öykü

Bir padişah, günün birinde gerçek sevgiyi içlerinde taşıdıklarını iddia eden iki grubu, birer birer sarayına davet ederek onları sınamak ister. Bu gruplardan birincisini davet edip onlara bir ziyafet verir. Fakat bu ziyafet sofrasında bir şeyler ters gitmektedir.

Çünkü önlerindeki çorbayı içmek için önlerine derviş kaşığı adı verilen birer metrelik kaşık konmuş, bu kaşıkların en ucundan tutmaları, çorbalarını böyle içmeleri istenmiştir. Gelenler, kaşığı en ucundan tutarak çorbayı ağızlarına götürmenin imkansız olduğunu anlayarak homurdana homurdana sofradan çekilmişler. Aç şekilde sofraya oturup yine aç olarak kalkmışlar.

Padişah, onları uğurladıktan sonra ikinci grubu davet edip yine aynı ziyafet sofrasını onlar için de kurdurmuş. Diğer gruba olduğu gibi, onlardan da, bir metrelik derviş kaşıklarıyla çorbalarını içmelerini istemiş. Fakat bu grup çok güzel bir yöntem bularak karınlarını doyurmuşlar.


Kaşığın ucundan tutup ağızlarına götürmenin mümkün olmadığını gören bu grup üyelerinin her biri, kaşığı çorbayla doldurup kendi önündeki şahsın ağzına vermek suretiyle birbirlerini yedirmeyi, doyurmayı başarmışlar. Evet, herkes kendi önündeki arkadaşını doyurarak, kendisi de sofradan doymuş bir şekilde kalkmanın hazzını yaşamışlar. (Muhtemelen bu öykünün eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları ile ilgisini kurmaya başladın değil mi?)


Buradaki haz, insanın kendi karnını doyurmasından alacağı hazzın üç katına eşdeğerdir. Çünkü hem içten gelen sevginin tetiklediği yeni bir yöntem bulma hazzı, hem karşıdakinin doymasını sağlamanın hazzı, hem de sofradan doymuş olarak kalkmanın hazzı…

Bu hazlara başka hazlar da eklenebilir biraz düşünürsek; ama gelin biz sevgilimizle ilgili olarak bu kıssadan çıkaracağımız hisseye bir göz atalım:

Sevgilimizi hakikaten içten ve çıkarsız, pazarlıksız ve samimi bir biçimde seviyorsak hayat sofrasında önce onun doymasını sağlamalıyız. Diğerkâmlık (fedakarlık) kavramını biliriz değil mi? İşte bu kavramın bize telkin ettiği şekilde yaşamalı, sevgilimizle ilişkimizi bu kavram etrafında şekillendirmeliyiz. 


Bu şekilde davranıp önce sevgilimiz için sonra kendimiz için bir şeyler yaparsak zaten sevgilimiz, “eski sevgilim” konumuna düşmez. Hep sevgili olarak kalır. Bu sayede eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yollarını aramak yerine "sevgiliyi kaybetmemenin garantili yolları"nı öğrenmiş oluruz.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları Kitabı

Ama birçok insanın "sevgili" konusunda bir hayli yanlış yaptığını ve onu kaybettiğini göz önünde bulundurursak eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yollarını bulmak, artık bir zorunluluk haline gelir. Bu konuda bana da uzun zaman önce yol gösteren harika bir rehber önerebilirim. 

Bu rehberde, birçok insanın arayıp da bulamadığı "eski sevgiliyi geri kazanmanın bütün garantili yolları"nı bulman mümkün. Fakat bu rehberin, tılsımlı bir iksir olmadığını, her şeyin yine sende bittiğini bilmek zorundasın. Her şey anlatılan mükemmel yöntemleri uygulamana bağlı. Diğer bir ifadeyle kaşığı karşındaki insana çevirebilme yeteneğine bağlı.

Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları konusunda birçok harika tekniği bir arada bulabileceğin bu rehbere ulaşmak için buraya tıkla ve bir şeyi sakın unutma: Bu rehber, hayatının dönüm noktası olabilir, açılan sayfayı dikkatle oku.

Gelin bu yazıyı Leyla Hanım’ın şu muhteşem beyti ile noktalayalım:

“İncitme sen ahbabını incinmeye senden,
  Bu âlem-i fanide zarafet budur işte.”Şu yazım da dikkatini çekebilir: Eski Sevgiliyi Rüyada Görmek


İlgili Kelimeler: Eski Sevgilim, Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları, Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Duası, Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları e-kitap

20 yorum:

 1. Ben, başka bir yazınıza da yorum yapmıştım. Sitenizi biraz inceledim. Çok beğendim. Yazılarınız çok akıcı ve açıklayıcı. Emek harcayarak yazdığınız ortada. Sizi takipteyim. Son olarak önerdiğiniz kitapla alakalı neden hiç yorum olmadığına şaşırdım. Çünkü bu kaynak, bu kadar etkili olduğu halde (nereden mi biliyorum, bu rehberde anlatılanlar eski sevgilimi kazanmama vesile olarak hayatımı kurtardı da oradan biliyorum.) hiç yorum olmaması beni şaşırttı.Herhalde insanımız, işini gördükten sonra artık uğramıyor. Görüşürüz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Selin'ciğim. Yazımı beğendiğin için teşekkür ederim. Kitap konusuna gelince yalnızca şu kadarını söyeleyebilirim: Taktikler oldukça etkili olduğu için birçok aşık bu sayede eski sevgilisini elde ediyor. Bu sevinçle de artık buraya uğramaz oluyor. Yani yazılarımı okuyup kitapta yazılanları uygulayanlar burata bir daha dönmüyor. Zaten dönenlerin de yorumları gayet güzel oluyor. Gelip yorum yazanların çoğunluğu kitabın içeriğini merak eden insanlar. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Merhaba Necdet Bey, söylediklerine kısmen katılıyorum. Çünkü kitapta çok şeffaf ve dürüst bir şekilde uygulanabilecek yöntemler de var. Ve asıl işe yarayan taktikler de bunlar. Yalnız şu kadarını söyleyebilirim ki dönmeye az da olsa niyeti olan biri (mesela Neslican), bu yöntemlerle döndürülebilir. Yeter ki yerinde ve zamanında anlatıldığı gibi kullanılsın.

   Dediğin gibi sağlık ve huzurdur aslolan, gerisi teferruattır hakikaten. Yazına sinmiş olan içtenliğe teşekkür ederim. Annene selamlarımı iletirsin, bir dosttan diye. Birkaç sene boyunca İstanbul'a uğramayı düşünmüyorum. Geldiğimde bir kahveye hayır demem, elbette. Ayrıca teşekkür ederim değerli yorumun için. Sağlıcakla...

   Sil
  3. İyi günler Meltem hanım ben sizden bana yardımcı olmanızı isteyecektim. Ben bu 3 kitabı aldım linki bilgisayarıma indirdim ve okudum. Ben erkek arkadaşımdan 1 Kasımda onun isteği üzerine ayrılmak zorunda kaldım. Ona hiçbir şekilde msj atmadım sadece 17 Kasımda gireceği ALES sınavı için kısa ve öz bir msj attım ama görmesine rağmen dönmedi o günden bu güne kadar da o hiçbir şekilde msj atıp rahatsız etmedim. Ben ondan ayrılalı normal olarak 1 ay oldu ama nette tesadüfen bakarken bu kitabı gördüm onun için bugün kitabın alımını gerçekleştirdim. Yoksa bu 1 ayı hiç düşünmeden biraz daha kendimi toplamak o kişiye de düşünmesi için zaman vermek ve bu kitabı bugünün tarihiyle elime geçtiğinden dolayı bu günü baz alarak mı 1 ay üzerine hesaplayıp o taktikleri mi uygulamam gerek. Biz erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşadığımızdan dolayı onunla bir buluşma vakit geçirme eski günleri hatırlatma durumum yok. Bu 2. Şans Mektubu kitabındaki mektup örneği gibi bir mektup yazsam ona göndersem de ona kargoyla hediye gönderip gönlünü almaya çalışıp onunla barışmak istediği düşünüp mektubu almaya gitmeyecek bile bana geri iade olarak geri dönecek mektup da bu da beni mahvedecek. Acaba bu mektup durumunu e-mail ya da msj olarak göndersem de az çok bana olan hisleri uyanmaz mı? Bana yardımcı olup nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olun lütfen:(((

   Sil
  4. Merhaba, buna benzer bir yorumun vardı Şahmeran Duası adlı yazımın yorumlar kısmında. Oraya bakmanı tavsiye ederim kardeşim. Sağlıcakla...

   Sil
  5. artık mutlu bir insanım. eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları isimli kitap, hayatıma dokundu. bir sihir gibi eski sevgilimi yeniden bana getirdi. teşekürlerimi bildirmek istedim sadece.

   Sil
  6. Allah mutluluğunuzu sürekli kılsın. Kitabın değerini anlamana da eski sevgilini geri kazanmana da çok sevindim.

   Sil
  7. Merhaba Meltem Hanım, ben bu yazınızı tam 2 ay önce okumuş ve önerdiğiniz kitabı alarak eski sevgilimi tekrar kazanmayı başarmıştım. bu işin çok kolay olduğunu bu kitabın vesilesiyle anlamıştım ama şimdi ondan bir kez daha ayrıldık. ancak bu kez, onu geri kazanmak istemiyorum. çünkü bu kez, bana çok büyük yanlışlar yaptı. ama yinede kitaptaki taktikleri kullanarak onu doğduğuna pişman etmek ve ondan intikam almak niyetindeyim. ne dersiniz?

   Sil
 2. Ben iletisim bólúmúnden yazara durumumu ilettim ama dónús olmadi kardesim senin yorumunu okudum zaten óyle hareket ediyorum yazardan da bilgi almak istemistim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazardan bilgi alman, elbette ki daha iyi olacaktır; fakat kitabın (kitapların) tamamını okuduktan sonra eski sevgiliyi geri kazanma yolları konusunda bilmen gereken her şeyi öğrenmiş olacaksın zaten. Gelişmelerle ilgili yorum yazarsan sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
 3. Merhabalar efendim yazdiklarnz cok hosuma gitti we cok zor durumdayim bana yardımcı olabileceğinizi umut ediyorum yaklasik bi sene once sevgilimle ayrildim ona namus dedigimi düşündüğü icin ayrildik ama sonra surekli gorustuk fakat cok ufak seyler yuzunden tartisiyoruz we yine ayriliyoruz enson bir hafta once ayrildik hersey cok guzeldi onun icin ne kadar ozel oldugumu hissettirdi bana ama yine ayrildik ve mesajlarma cevap vermiyor lutfen bana yardim edin.. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okuyucum, sitede yer alan diğer yazılarımı da okuyarak kendine bir yol haritası oluşturmanı önerebilirim. Bu dönemin çok meşakkatli ve oldukça sancılı olduğunu biliyorum. Bu yüzden temkinli olmanı ve acele etmemeni salık veririm. Bir de maddi durumun çok kötü değilse derli toplu bir "yol haritası" anlamında tavsiye ettiğim kitabı alıp okuyabilirsin.

   Gelişmelerden haberdar olmak isterim. Mutluluğunuza gölge düşmemesi temennisiyle, sağlıcakla...

   Sil
  2. Merhabalar bugun mesaj attim eski sewgilime ve neden bi anda wazgectigini sordum cok iradeli bi insan konusmama izin vermedi ve benm cocuk olduğumu soyledi dun anlatmistim olayi simdi ne yapicam ben bi daha yazma uzatmayalim sen daha cok uzuluceksin dedi :'(

   Sil
  3. Merhaba, keşke belli bir süre hiç aramasaydın. Yukarıdaki tavsiyeme kulak vermeni tekrar öneririm. Sağlıcakla...

   Sil
  4. merhaba Meltem hanim ben eski sevgiliyi geri getirmenin garantili yollari kitabi aldim okuyorum etkili en azindan ayrilik acisini unutdurdu diyebilirim ama int indirdim kitabin kendisi yok makale gibi kac sayfa dogru kitabi almişim degilmi uardamci olurmusunz

   Sil
  5. Merhaba Leyla Hanım,sözünü ettiğim kitap, 3 dosya halinde satılan bir eser. Bunlardan biri asıl kitap, diğer ikisi ise "Son Şans Mektubu" ve "Zihin Kontrol Yöntemleri" adlarını taşıyor. Sağlıcakla...

   Sil
 4. Merhaba Meltem Hanim. Öncelikle sizi gercekden cok tatkdir ediyorum ve malesef caresizim suan.Umarim bana yardimci olursunuz ve Sorularimi cevaplarsiniz.

  Özet gecersek. 2.5 Yillik kizarkadasim beni terk etti. Kontagimizda yok telefonundan, facebookdan vs. heryerden Block cekdi. Ulasamiyorumda. Sartlarimiz zor oldugu icin az görüsüyorduk iliskimizde ve son zamanlarda cok tartisiyorduk. Ayrilikdan sonra bir hata yaptim ve yanina gittim ciceklerle, ve kendisine yazdigim bir kitap verdim tüm hislerimi acikliyan. Ayrica o kitabda malesef caresizligimi anlatiyor yani kücük düsürdüm kendimi iyice. Ama sunu cok iyi bilyiorumki o da beni cok seviyor.. Iyi ayrilmak istedi benimle. Son kirilan an.. Bulusup sorunlari halletmek icin konsudugumuzda ben sinir krizleri gecirip kendimden gectim.. cok sert davrandim. Bardagi tasiran son damla oldu. Yani özet olarak suan 3 Haftadir ayriyirz. Kiz benden cok korkuyor ama seviyor. Bende canimdan cok seviyorum.. Yazdigim kitab bile ise yaramadi.. Ne yapmaliyim bilmyiorum simdilik arayip sormuyorum zorda olsa.. Iletisimi kesdim tamamen. Lütfen yardimci olun... Ne yapmam gerekir ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, yazdığım diğer yazıları okuyarak bir yol haritası oluşturmaya çalışabilirsiniz. Sağlıcakla kalın...

   Sil
 5. Merhaba Meltem Hanım, sitenizdeki birçok yazınızı okudum. Tek kelimeyle mükemmel yazılarınız var, sizi tebrik ederim. Bundan bir ay önce sitenizle tanışmış ve o gün, tavsiye ettiğiniz kaynağı almıştım. Bu bir aylık zaman zarfında da hep sitenizi takip ettim. Hem kitabı sindire sindire 3 kez okudum hem de sizi takip etmeye devam ettim. Ve geçen hafta harekete geçtim. Şimdi eski sevgilimle yeniden birlikteyim. Bu başarıyı size ve tavsiye ettiğiniz kitaba borçluyum. Çok teşekkür ederim, çok mutluyum. Sizinle özelden iletişime geçip bir hediye göndermek istiyorum. Çokkkk teşekkür ederim çoook.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah mesut etsin değerli okurum. Yorumun için ayrıca teşekkür ederim.

   Sil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.