10 Eylül 2013 Salı

Geri Çevirme DuasıGeri Cevirme Duasi
Geri Cevirme Duasi

Geri Çevirme Duası Diye Bir Dua Var mı?

Bu blogda değerli okuyucularıma eski sevgiliyi veyahut eşi geri çevirme konusunda yardımcı olmaya çalıştığımı fark etmişsindir. Zaten Çevirgel Duası ile alakalı yazdıklarıma bakacak olursan bunu hemen anlarsın. Bugün de birçok aşığın, eski sevgilisini çevirmek için aradığı geri çevirme duasını işlemek arzusundayım. Fakat değişik vesilelerle dile getirdiğim gibi bu yazımda da ifade etmek zorundayım ki giden sevgiliyi yeniden kazanmak amacıyla internet ortamında paylaşılan dua ve büyülerden hiçbiri, dinimizde yer almıyor. 


Yani İslâm'da sevgiliyi geri getirmek maksadına matuf özel bir dua yok. Bu söylediklerim seni endişeye sevk etmesin. Zira İslâm'da bu tür duaların olmaması, senin, sevgilini geri getiremeyeceğin manasına gelmez. Bilakis eski sevgilini ya da eşini "dua" vasıtasıyla rahatlıkla döndürmen mümkün. Okumaya devam et.

Bunu nasıl yapacağını 2 madde ile izah edeceğim. Geri çevirme duası, diye özel dualar aramak yerine 2 şekilde dua edebilirsin:

1. Kavli dua. 2. Fiili dua.

Esasında biz, bu iki duayı da biliyoruz; ama çoğu zaman bunun farkında değiliz. Kavli dua ile başlayalım. Aradığın geri çevirme duasının da bir kavli dua olduğunu beyan ederek devam edelim:

Kavli dua, bir kulun, içinden geldiği gibi, yapmacıksız ve samimi bir dille kalbinin arzusunu Allah'a sunmasına denir. Yani bütün insanların hemen hemen her gün yaptığı gibi, darda kalınca Allah'a sığınıp ondan yardım dilemek amacıyla okudukları dualara kavli dua denir. Burada çok önemli bir husus var ki o da kavli duada herhangi bir kelime kısıtlamasının olmamasıdır. Yani İslâmiyet, kişiyi, mutlaka bu kelimelerle dua edeceksin diye asla zorlamaz.


İslâm'ın engin hoşgörü kültürü, burada da devreye girer ve kişiye şöyle der: "Senin Yaratıcı'n, sadece seni yaratmakla kalmadı; aynı zamanda dünya üzerinde konuşulan bütün dilleri de yarattı. Dolayısıyla O'na belli bir dilde ve belli sözcükler kullanarak dua etmene gerek yok. İstediğin yerde ve istediğin şekilde O'na gönlünün hüzünlerini ve yüreğinin kederlerini arz edebilirsin. O, senin kullandığın kelimelere değil yüreğinin safiyetine nazar eder, bakar."

Geri Çevirme Duası, Özel Bir Dua mıdır?


Bu bilgi çok önemlidir; zira insan geri çevirme duası gibi özel dualar olmadan da kendi Rabb'i ile iletişim kurabileceğini bilirse, anlamadığı kelimeler yerine içinden geldiği gibi Allah'a derdini ve dileğini açabilir. Kavli duayı özetleyeyim: Geri çevirme duasına ihtiyacın yok. İhtiyacın olan tek şey, seni her halükarda ve her dilde dinleyecek ve anlayacak olan bir Yaratıcı'n olduğunu bilmektir.

Gelelim fiili duaya. Maalesef, Müslümanların en çok ihmal ettiği dua, fiili duadır. Fiili dua, geri çevirme duasında olduğu gibi yalnız dille yapılmaz. Bu dua, eyleme harekete, aksiyona ve mücadele etme ruhuna dayanır. Kısaca özetlemek gerekirse fiili dua, bir insanın, olmasını istediği bir konuda miskin miskin oturmak yerine, bütün yapabileceklerini yapması ve tüm imkanlarını seferber etmesidir. 


Edison'un ampulü bulmak için sarf ettiği olağanüstü gayret, fiili dua olduğu gibi bir âlimin sabahlara kadar ilim öğrenmesi de fiili duaya bir örnektir. Edison, çalışarak (fiili dua ile), Allah'a şöyle der: "Ben insanlığı karanlıktan aydınlığa kavuşturmak istiyorum." 

Âlim de şunu söyler: "Karanlık, sadece karanlıktır, cehalet ise zifiri karanlıktır. Allah'ım, ben insanları cehaletin zifiri karanlığından kurtarmak için okuyorum, benim dileğimi gerçekleştir."

Geri Çevirme Duası Yerine Fiili Dua


İkisi de bunu lisanen (dil ile, kavli dua ederek) söylemez. Çalışmalarının dili ile söylerler. İşte buna fiili dua denilir. Bu dua çok çok etkilidir ve Allah katında en makbul dualardan biridir. Allah'ın, bu duayı kabul etmediği çok nadir görülmüştür. Şimdi sana düşen de geri çevirme duası gibi dualardan yüz çevirip fiili duaya yönelmektir. Bunu nasıl mı yapacaksın? Geri çevirme duası aramak yerine geri çevirme yöntemi arayarak. Sana, bu hususta çok güzel hazırlanmış bir kitap önermek istiyorum. Bu harika esere, buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Sağlıcakla...

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları da dikkatini çekebilir.

İlgili Kelimeler: Çevirgel Duası, Geri Getirme Duası, Çevir Gelsin Duası, Eski Sevgilim, Geri Çevirme Duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.