19.09.2013

Ters Psikoloji ve Eski Sevgiliyi Geri Getirmek

Ters Psikoloji ve Eski Sevgiliyi Geri Getirmek
Ters Psikoloji ve Eski Sevgiliyi Geri Getirmek

Ters Psikoloji ve Eski Sevgiliyi Geri Getirmek

İnsan, garip varlık; daima söylerim. İlkin eski sevgilisini göz göre göre elinden kaçırıp yitirir, sonra da onu geri getirmek için (ters psikoloji gibi) değişik taktikler arar. İlk etapta zaten ellerini, avuçlarının içine aldığı, bakışlarıyla gözlerine daldığı sevgilisinin kıymetini anla(ya)maz. Sonrasında da onun geri dönmesi ve tekrar gözlerinin içine bakması için büyüler ve dualar dahil her yolu dener.


Esasında bu durum, insan tabiatının önemli gizemlerinden ve açmazlarından biridir.


İşte, ters psikoloji (psikolojideki asıl adı paradoksal müdahaledir) de tam olarak burada devreye giriyor. Çünkü ters psikolojinin temelinde "kaçan kovalanır." mantığı yatar.

Şöyle izah edeyim: Eskiden sevgilin olan kişi, zamanında kendini "ağırdan satsa" idi, şimdi ayrılık ve çözülme süreci başlar mıydı?

Veya sen, bütün sırlarını ona açmayıp bazı özelliklerinle, onda keşfedilmeyi bekleyen bir hazine izlenimi uyandırsaydın bu kadar erken ayrılır mıydınız?


Ters Psikolojinin Mantığı

Burada, şunu genel bir yargı olarak söyleyebiliriz: "Bir insan, her yönüyle keşfettiği ve kendisi için herhangi bir gizemi kalmayan birini, artık avucunun içine aldığını düşünür."

Yani, merakını ve ilgisini yavaş yavaş azaltarak faklı kişilerle ilgilenmeye başlar. Bu süreç, zaman içerisinde ayrılma ve çözülme belirtileri ile kendini gösterir. Peki, burada ne yapmamız gerekiyor? Elbette ki, kendimizi her daim geliştirerek kendimize renk katmalı ve bütün esrarımızı bir anda ortaya saçmamalıyız.

İyi de burada anlattıkların, ayrılmadan önceki süreçte işe yaşayacak olan bir husus. Ben ters psikolojiyi, eski sevgilimi geri getirmek için kullanmak istiyorum, diyorsan haklısın. Şimdi ona gelelim. Kaçan kovalanır, özlü sözünü tekrar hatırlatarak ters psikoloji ile eski sevgilini nasıl geri getirebileceğini anlatayım.

Bir kere, ondan ayrıldıktan sonra, mutsuzluğun en dip noktasına varmış olsan bile bunu, ona anlatmamalı, onun bu hazin ve güçsüz durumunu anlamasına izin vermemelisin. Evet, sevgiliden ayrılmak yaman bir çile ve katlanılması neredeyse imkansız bir ıstıraptır, farkındayım. Fakat geceler boyu ağlayıp uykusuz kalsan da, gündüzleri "zombi" gibi, dünyadan elini eteğini çekerek yaşasan da, kendi kabuğuna çekilip melankoli girdabına düşsen de bunu, eski sevgilin bilmemeli.

Ona muhtaç olduğunu anladığı an, geri dönme olasılığı zayıflar. Senin, o olmadan da güçlü ve dirayetli olabileceğini, onsuz da gayet mutlu ve huzurlu bir hayat geçirebileceğini bilmeli. Yani ona ihtiyacın olmadığını fark etmeli.

Bunun için de ayrıldıktan sonra, bir müddet hiçbir şekilde iletişime geçmemelisin. Mesela ona mesaj çekmeyi, onu aramayı, sosyal medyadan (facebook, friendfeed veya twitter) sosyal mesaj vermeyi, profiline bir şey göndermeyi, paylaşımlarını beğenmeyi... kesmelisin.

Kısacası, onsuz da gayet güzel günler geçirebileceğini ona gösterebilmek adına "çok abartmadan" mutlu olduğun izlenimini yaratmak zorundasın.

Az önce de ifade ettiğim gibi çok abartmadan yapmalısın bunu. Mesela, onu "takmadığını" göstermek için gidip bir başkasıyla birlikte olursan, eski sevgilini ters psikoloji ile geri getirmek yerine ters ve anlamsız bir yöntem deneyerek onu ömür boyunca kaybedebilirsin.

Sonuçta senin asıl amacın onu geri getirmek olduğuna göre, yeni bir sevgili edinmek, çok mantıklı ve tutarlı bir davranış olmayacaktır.


Ters Psikoloji Çok Etkilidir; Ama...

Söylemeye çalıştığım şu: Ters psikoloji ile eski sevgilini geri döndürmek için, içindeki acıyı dışa vurmadan kendi içinde yaşamak zorundasın. Bunu başarmak maalesef çok zor; fakat eski sevgilini geri getirebilmek için, bunu yapman gerekiyor.

Özetleyeyim, ters psikoloji ile eski sevgiliyi geri getirmenin temelinde şu davranış biçimi yatar: “Bak, sen olmadan da ben ayakta durabilirim, sana hiç mi hiç ihtiyacım yok ister başkasıyla birlikte ol ister yalnız yaşa, benim için hiç farkı yok; çünkü ben, sen olmadan da ayakta durabilecek yeterliliğe sahibim."

Temel mesaj budur ve bu mesaj, umulmadık bir şekilde etkisini göstererek eski sevgilinin geri dönmesini sağlar. Bu konu, bu kadar basit değil tabi ki. "Ters psikoloji ile eski sevgiliyi geri getirme"nin detaylarını ve can alıcı noktalarını öğrenmek için bu kitaba (tıkla) bakmanı tavsiye ederim.


Sağlıcakla...

Anahtar Sözcükler: ters psikoloji, paradoksal müdahale, eski sevgiliyi geri getirmek

72 yorum:

 1. Adsız01:24

  Kredi kartım olmadıgi içın kitabı alamıyorum taktiklerden bikaçını yorumlara yazablirmisiniz lutfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef, yazarın izni olmadan bunu yapamam. Fakat öbür yazılarımda bazı taktiklere yer vermeye çalıştım. Diğer yazılarımı da okumanı önerebilirim. Dediğim gibi bütün güzel taktikleri öğrenebilmek için kitabı okumak gerekiyor. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Yorumun için teşekkürler dostum. Büyülerden vazgeçip kitaptaki etkili formüllerle eski sevgilini geri getirdiğin için tebrik ederim. Allah mesut etsin.

   Sil
 2. Bana da yardimci olur musin meltem ablacm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki Ecem'ciğim, yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Ben sevgilmi aldattim cunku ilk baslarda benmle ilgilenmezdi bnmle konusmadi iki ay konusmadigimiz olurdu. daha sonra bna isinmaya basladi. yni daha once hic bir erkekde gormedigim ilgiyi gordm. suan ben onu cook seviyorm o da bni ama aldattgimi ogrendi ayrildi biz ayrilali 5 gun oldun sizim orada bi mesajinizi gonderdm ise yaradi fakat ayrildigimizdn bi sonraki gun biriyle cikti ve kiz hala duruyor kiza pazartesi gunu herseyi anlatip ayrilck. ama bni aldattin gibi cumleriri iki de bi suratima bazen vuruyo. Bide biz sevgiliyken anlamsiz seylere kavga ederiz ama geri hemen barisirz meltem ablacm bu bizim iliskimiz evlilige kadar gider mi? :-(

   Sil
  3. sende saglicakla kal..

   Sil
  4. Sevgili Ecem, her ilişkide muhakkak sorunlar olur, olacaktır da. Bu insan tabiatıyla ilgili bir durumdur; ama anladığım kadarıyla sizin ilişkinizde avantaj sayınız, dezavantaj sayınızdan daha fazla.

   Yani ilişkinin devamına yönelik pozitif durumlar daha çok. Aldatma olayını unutmasını sağlayacak şeyler yaparsan iyi olur; çünkü, bu durum, onun zihninde bir burgu gibi sürekli dönüp duracak ve kısır döngüye dönüşecektir. Bu da ilişkinizi hırpalayacaktır. Bana kalırsa her şeyi ilkin açık açık konuş.

   Mesela, ilk etapta ona tam anlamıyla ısınamadığını; fakat sonraları iyice alıştığını dile getirip saydamlıkla her şeyi anlatmalısın.

   Ardından da yaptığın bir hatayı sürekli "aldatma" şeklinde yüzüne vurmasının hiç de hoş olmadığını (sonuçta beşer şaşar ve hatalar insanidir) söyleyebilirsin. Sağlıcakla Ecem'ciğim.

   Sil
  5. saol meltem abla ama ben unutturmak için ne yapmalıyım her şeyi baştan anlattım zaten

   Sil
  6. cok teskkir ederm meltem.ablacim ama ben her seyi anlattim ve de brn.unutturmak icin ne yapmaliyim

   Sil
  7. Her şeyi baştan anlatman iyi olmuş. O olayı unutturmak için biraz güzel deneyime yani zamana ihtiyacınız var. Sana tavsiyem, her fırsatta onu sevdiğini bir şekilde ona göster ve bu sayede iyi deneyimler kötülerin izlerini silip süpürsün.

   Ona değer verdiğini anlarsa, o meşum olayı bir daha gündeme getirmeyecektir. Tabi bunları yaparken abartıya kaçman da uygun olmayacaktır. Özetle, onu kalpten sevdiğine inandıracak davranışlarda bulun; fakat kendi kişiliğinden ödün vermeyecek şekilde. Sağlıcakla...

   Sil
  8. Şimdiden sağolsun :-)

   Sil
  9. Saglicakla kalin :-)

   Sil
  10. Meltem ablacim sizinle bi sey paylasmak istiyorm

   Sil
  11. Ya bnm suan yeni bir ciktigim oglan var. Kendisi polisligi kazandi yeni sevgiliyiz. Uzaktan akrabayiz ben buna nasil davranmaliyim bnden 3 4 yas buyuk. Yni iliskimiz uzun sursun die ne yapabilirim. Bayram da gorusucez onun yanin da ne gibi harketler edeyim. Ayni zaman anneside bni ogrenmis nasil davranmaliuim. Mesajda olsun telfndan girusurken fln nasil konusmaliym. Ve en cok kendime nasil baglayabilirim.?

   Sil
 3. Merhaba meltem.bu kitabi edinmek istiyorum fakat daha oncede bu ayriligi yasadm ters psikoloji ile gelmsti smdi ayrilali 2 gun oldu bu sefer.sevmiyorum bile dedi yanilgiymis dedi.uzaklastrmak icnmi dedi blmiyorum gururumu kirdi.onu skmisim bogmusum vs. Cok ilgili oldun seni sevmeme frsat vermedin dedi..ayrildik hicbirsey yapmayacagim fakat kafasindaki o beni unutmasni isterdim kitapta bunlarda yaziyormu farzedelim aradi nasil konusulmali vs.tesekkur ederim cvbin icin smdiden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet egeli, anlattıklarından anladığım kadarıyla kitapta anlatılanlar tam sana göre. Anlatılan yöntemleri iyice anlar ve ardından pratiğe dökersen çok fazla katkısını göreceksindir. Umarım tekrar kavuşursun. Lütfen neler olup bittiğiyle ilgili tekrar yorum yaz, olur mu? Sağlıcakla...

   Sil
  2. Tabiki yazarim.fakat benim sorunum asiri duygusallik kavusmayi gectim yeniden ayni ilgiszligi yasamaktan korkuyrum.o kadar kotuki karsimdaki, erkegi elinde tutmayi bilmyrsun bile dedi.uzaktayz birde.ise yararmi dersiniz bi soru soracagim son olarak en son bana o kdr laftan snra zaman verelim dedi bnde face adresmi kapattm ne zmn acacgmi blmiyrum szce ne yapmaliym

   Sil
  3. Egeli, tekrar merhaba. Bana kalırsa biraz beklemeli ve ona da kendine de zaman tanımalısın. Bu arada da ümitsizliğe kapılmadan kendini geliştirmeye odaklanabilirsin. Bu söylediklerim ve çok daha fazlasını, tavsiye ettiğim güzel rehberde bulabilirsin.

   Bu dinlenme safhasında önerdiğim rehberi inceleyebilirsen sana çok faydası olacağını düşünüyorum. Tabi bu kaynak yerine başka şeyler de okuyabilirsin; ama bu eserin, sevgilin konusunda ufkunu açacağı kesin. Sağlıcakla...

   Sil
 4. meltem abla bu senin kitaplarindan sevgiliyi mutlu edebilmek yada ne blim gitmemesi icin yada sogumamasi gibi kitaplarin varmi varsa ne bulunur ne kadardirr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ecem'ciğim, emeğe saygı adına şunu söylemek zorundayım öncelikle. Bu sitede önerdiğim kitaplardan hiçbirini ben yazmadım.

   Fakat kitapları oldum olası severim; hele ki bu kitaplar, önerdiğim kaynak eserler gibi etkili ise hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla öneririm. Üstelik, nice insanın bu kitaplar sayesinde hayatını düzene soktuğunu bizzat gözlemledim. (Tabi ki gelen maillerden veya yorumlardan hareketle.)

   Sorduğun soruya gelecek olursam, erkeklerle ilgili yazılarımı okursan işine yarayacak eserlerle karşılaşacaksın. Sağlıcakla...

   Sil
 5. Meltem ben yorumlari okudum banada önerebilcen bir kitap var mı şimdi sonradan yapacagimi ilk basta yapmiyim simdi etkisini gorur gormez bende sonucu yazmayi cok istiyorum imrendim ne yapmam gerekiyor daha dogrusu ilk hangi kitabi aljyim biraz konuyu anlatiyim 19aydir ciktim vardi biraz dırdır biraz ustune gitme iştn dolayi sıkıntılari da vardi ondan dolayi bunaltmiyim diye soru sormamam ayrilali tam bugun 4ay oldu barismak icin yapmayin dediniz herseyi ve daha fazlasini yaptim olmuyor olmadi bir cok arkadas gibi bende dualara basvurdum tamam dualara bisey demiyorum ama ne yapmam gerektini bilmedim icin olmadi yani simdi bana hangi kitabi onerirsiniz lutfen yardim edin lutfen artik yeter bu durumdan biktim birde anladim kadariyla baskalarinin agzina bakiyor ne bilim biz evlensek mutlu olamayiz gibi laflar

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Tekrar merhaba Nurdan Hanım, şurada sorunu yanıtlamaya çalışmıştım: www.eskisevgilim.net/2013/09/denenmis-sevdigini-geri-getirme-duasi.html

   Tekrar etmekte fayda var. Sözünü ettiğim ve yazılarımda önerdiğim eserlerin tamamını okudum; ancak en çok, bu yazımda salık verdiğim kitabı beğendim.

   Yine tekrar etmekte fayda var: Bu kitap, bir sihirli değnek değil; yani kitabı okuduktan sonra her şey tamam, artık sevgilime kavuşacağım gibi düşünceler, biraz saplantılı olur.

   İyi de kitap işe yaramıyor mu? Elbette yarıyor. Hem de tarif edildiği şekliyle taktikleri uygulayan herkeste. Fakat, her şey senin kitaptaki teknikleri tatbik etmene bağlı, onu diyorum.

   Kitabı en az iki kez okumanı öneririm. Ayrıca ilişkinin seyri ile ilgili yine yazarsan sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Denemekten zarar cikmaz meltem hanim cok tesekkur ederim ya bir sorum daha var bunu kredi kartiyla tedarik ediyoruz ya netten nasil yapiliyor bilmiyorum hic ya kafam iyice karisti ya .s

   Sil
  3. Nurdan Hanım, sistem zaten yönlendiriyor. Kitabın resmi satış sayfasındaki satın al sekmesine tıklayıp açılan sayfadaki bilgileri doldurman yeterli. Sağlıcakla...

   Sil
 7. Adsız21:35

  Merhaba Meltem Hanım, 1.5 yıllık bir ilişkimiz oldu daha sonra anlık bir şekilde terk ettim. O arada çok hata yaptım özür diledim yalvardım tokat bile attım vs vs. Şimdi kendimi geri çektim birden sessizleştim ayrılalı 1 ay oldu. Benim sorum twitter hakkında olacaktı. Twitterda tweetlerim açık mı olmalı (bakıyorsa mutlu olduğumu görmesi açısından) yoksa gizlilik mi koymalıyım (beni takibi bırakmış, bu da merak uyandırmak açısından) ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, ben yorumların açık olmasının daha makul olduğunu düşünüyorum. Mutlu olduğunu görmesi, bence daha etkili olacaktır. Yine de son karar, sana kalmış. Fikrimi önemsediğin için teşekkür ederim. Sağlıcakla...

   Sil
 8. Merhaba Meltem Hanım. Sizden fikrinizi söylemenizi rica ediyorum.. / aylık sevgilimden ayrıldım aslında bakarsanız bu tam bir ayrılma sayılmaz. Sevgilimin psikolojik sorunları vardı ve bana uzun zamandan beri soğuk davranıyordu ve beni de kendinden soğutmaya çalısıyordu. Psikologa gitti ve doktorun depresyon başlangıcında olduğunu durmunun ciddi olduğunu söylemiş. Etrafındaki insanları uzaklaştır demiş ve sevgilimde bir erkek arkadaşım var demiş ve doktor da ona ayrıl demiş o ara versem olmaz mı diye sormuş ama doktor düzelebilmesi için kesinlikle ayrılmalısın demiş. Ben bunu sevgilimin benden ayrılmak için uydurduğu bir bahane olarak gördüm ve son kez buluşmak istedim ona gerçekten sevip sevmediğini soracaktım...Sevgilimle son buluştuğumuzda ona soramadım çünkü sormama gerek kalmadı beni öyle içten öpüyordu ki gözlerindeki sevgiyi görebiliyordum ve bana beni sevdiğini kendisi söyledi. Ve yapmamaız gerekenin ayrılmak ve sonrasını zamana bırakmak olduğunu söyledi. Ben mesaj atmadan mesaj atma ben aramadan arama, üzülme, ağlama dedi ( yanında kendimi tutamayıp ağladım ) Ve bana istediğin gibi yaşa hatta bir kız arkadaşı bile bulabileceğimi söyledi bende öyle bir şeyi asla yamayacağımı ve hep onu bekleyeceğimi söyledim. Bana iyi olmaya başladığında bana döneceğini söyledi. Bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz gerçekten onu çok seviyorum ve onu kaybetmek istemiyorum... Çok seviyorum ve ne derse yapabileceği durumdayım, ona sevgimi gerçekten çok belli ettim yanında ağladım zayıflığımı belli ettim. Bana yardımcı olursanız sevinirim gerçekten çünkü hayattan kopmuş bir durumdayım...

  YanıtlaSil
 9. Merhaba Meltem Hanım. Sizden fikrinizi söylemenizi rica ediyorum..
  7 aylık sevgilimden ayrıldım aslında bakarsanız bu tam bir ayrılma sayılmaz. Sevgilimin psikolojik sorunları vardı ve bana uzun zamandan beri soğuk davranıyordu ve beni de kendinden soğutmaya çalısıyordu. Bunu kendisine sordum ve bana evet seni kendimden soğutmak istiyorum çünkü üzülmeni istemiyorum dedi. Psikologa gitti ve doktorun depresyon başlangıcında olduğunu durmunun ciddi olduğunu söylemiş. Etrafındaki insanları uzaklaştır demiş ve sevgilimde bir erkek arkadaşım var demiş ve doktor da ona ayrıl demiş o ara versem olmaz mı diye sormuş ama doktor düzelebilmesi için kesinlikle ayrılmalısın demiş. Ben bunu sevgilimin benden ayrılmak için uydurduğu bir bahane olarak gördüm ve son kez buluşmak istedim ona gerçekten sevip sevmediğini soracaktım...Sevgilimle son buluştuğumuzda ona soramadım çünkü sormama gerek kalmadı beni öyle içten öpüyordu ki gözlerindeki sevgiyi görebiliyordum ve bana beni sevdiğini kendisi söyledi. Ve yapmamız gerekenin ayrılmak ve sonrasını zamana bırakmak olduğunu söyledi. Ayrıca doktorun demesine rağmen ayrılmak istemediğini ancak aile baskısının olduğunu da öğrendim. Ben mesaj atmadan mesaj atma ben aramadan arama, üzülme, ağlama dedi ( yanında kendimi tutamayıp ağladım ) Ve bana istediğin gibi yaşa hatta bir kız arkadaşı bile bulabileceğimi söyledi bende öyle bir şeyi asla yapamayacağımı ve hep onu bekleyeceğimi söyledim. Bana iyi olmaya başladığında bana döneceğini söyledi. Bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz gerçekten onu çok seviyorum ve onu kaybetmek istemiyorum... Çok seviyorum ve ne derse yapabileceği durumdayım, bunu yapmamamız için resmen yalvardım ona. Ona sevgimi gerçekten çok belli ettim yanında ağladım zayıflığımı belli ettim. Bana yardımcı olursanız sevinirim gerçekten çünkü hayattan kopmuş bir durumdayım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli dostum, ilişkinizin detaylarını bilmediğim için söyleyeceğim şeyler biraz muallakta kalabilir açıkçası. Fakat anladığım kadarıyla, bizim kültürümüzdeki "güçlü erkek" algısının tersine biraz zaaf göstermişsin ona karşı. Bütün kadınlar için böyle değildir; ama kadınların çoğu, zayıf erkekleri pek cazip bulmazlar. Ben, kız arkadaşının, doktora atfettiği sözlerin, doktor tarafından söylendiğine pek inanamadım. Ancak bundan emin olmak çok zor.

   Benim fikrimi soracak olursan, sevgilin, tam bir ikilem içinde. Kararsızlığı tavan yapmış. Belki de gerçekten depresyondadır. Depresyon, dipsiz bir karanlık gibidir ve çıkması zor bir süreçtir. Bu dönemde ona biraz zaman tanıman, onun için de senin için de daha iyi olacak gibi. En azından bu "mola" döneminde fikirleri ve duyguları sisten dumandan arınıp biraz daha netleşebilir.

   Fakat onu hala sevdiğini ve değer verdiğini hissettirmeye devam etmeni de öneririm.

   Söylediklerim, tamamen bana ait olan öznel düşünceler. İlişkinizi daha etraflı değerlendirip daha doğru ve daha makul adımlar atmanı salık veririm. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Öncelikle teşekkür ederim Meltem Hanım... Ben 23 yaşındayım ve kız arkadaşımın yaşı da 18 ( lise sona gidiyor ). Bu olaylardan önce dedesi vefat etti ve ondan öncesinde de ailevi sorunları vardı. Ben onu her zaman bekleyeceğimi söyledim zaten ancak benim korktuğum şey ya zamanla beni unutursa benden soğuk olsa bile daha çok soğursa en azından ben bunlara elimden geldiğince engel olmak istiyorum. Ayrılık kötü ama severek ayrılık çok daha kötü. Değerli düşüncelerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim...

   Sil
  3. Asıl ben teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Ne diyeyim Allah gönlünüzün muradını versin inşallah...

   Sil
 10. Ben de sevgilimden ayrıldım.ve suan onu ben hala cok seviom ask cunku bu.ben ilk basta onu cok sıktım yani hep mesaj atttım acı cektigimi belli ettim gururumu ayaklar altına aldım. Ama sonra bu yazıları okuyunca bir hafyadan beri mesaj atmadım.kız arkadadımın ailesi ogrendi o yuzden ayrıldık belki sevmemiste olabilir.ama sunda n cok net eminimki beni onceden cok seviyordu suan ne hissediyor bilmiyorum.ne yapmam gerekli mesaj atmamaya devam mı

  YanıtlaSil
 11. Bn sevgilimden ayrıldım ve cok kotu bi durumdayım.ayrılma sebebimiz ailesinin ogrenmesi tek etken bu olmayabilir.bn sundan emlnim bni cok seviyodu.simdi ne hisdediyor bilmiyorumm.ayrıldıktan sonra ama bn cok ustune gittim hrp mesaj attım sradım.arkadaskarımı ortaya koydum.ama bir haftadan beri konusmuoz ne bn mesaj atıom ne o ne yapmalıyım bn simdii

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ahmet Bey, seni çok iyi anlıyorum; çünkü aşk acısının ne kadar hırpalayıcı bir duygu olduğunu çok iyi biliyorum. Fakat, aşk acısının, seni yanlış şeyler yapmaya kanalize etmemesi için bu duygu ile başa çıkmak zorundasın. Özellikle onu rahatsız edecek mesajlardan vazgeçmeni önerebilirim. Bu dönem, iki taraf için de "mola verme"ye en uygun dönemdir. Bana kalırsa acele etmeden bu sitedeki diğer yazılarımı da okuyarak kendine bir yol haritası oluşturmaya çalış.

   Yazıları okurken not tutman ve ne yapacağına karar vermen çok sağlıklı olacaktır. Ancak bu yazılar yeterli gelmezse ve yapman gerekenleri eksiksiz bir şekilde yapmak istersen bu yazımın sonunda linkini verdiğim kitap, bir hayli işine yarayacaktır. Gelişmelerden beni de haberdar edersen sevinirim. Sağlıcakla...

   Sil
 12. Benim bi arkadasimda aşk acisi cekiyor oda bu kitabi okusa olur mu ama arkadasim erkek hani kizlar icin erkekler icin ayri bi kitap yok demi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Nurcan, söz konusu kitabın yalnızca kadınlara yönelik bir versiyonu var; ancak benim önerdiğim kitap, her iki cinse de hitap eden kapsayıcı yöntemler üzerine kurulu. Açıkçası ben, bu kitabı daha çok beğendim. Yani erkek arkadaşın da rahatlıkla okuyup faydalanabilir. Fakat bana kalırsa acele etmesin ve satış sayfasını iyice okuyup anladıktan sonra kararını versin. Sağlıcakla...

   Sil
 13. Adsız14:08

  merhba meltm hanım.. benim 4 senelik ilskm vardı. daha bu yaz annemle tanstrdm eve geldi 2 kere. kendsi ist dsnda okuyo oraya gtti gdeli soguk davrandı snunda ayrldk istnbla geldi tatil ıcn gorusmek istdm gorustk sarldk elini tuttm agladık berbr. bska knusmamzda eskisi gbi hslerim yok diyo karışk ya.:(( ne yapmalym :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, durumun biraz karışık gibi, biraz daha detaylı yazarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Şimdi ilişkinin detaylarını bilmeden yanlış yönlendirmem istemem. Sağlıcakla...

   Sil
  2. Adsız18:09

   tamam daha dtaylı anlataym. 4 senelik ilşkm bıttı. daha bu yaz iyiydk anemle tanstı evmze geldi bende onun bi çok kez evne gtmistm zaten ailsi tanyo beni. neyse her sey iyi gdydu okul acldı sehr dsna gttı gttktn 2 ay snra ayrlmak istdgnı syldı bend onca zamanın hatrna bi sans daha istdm dvam ettk snra tekrar patlak vrdı ayrldk. okul kapandı tkrar kapandı buraya geldi gorustk. gorusmde elni tuttm gozlri doldu sarlmak istdm agladk berabr zaman ver dedi. ayrlrken gne sarldk knuşuruz ddi tamam ddm. snra mesaj attm napysn falan snra tekrar goruslm gelnce tamam dedm. Ben şmdi ne yapmalym allah içn yardm edin :(

   Sil
  3. Tekrar merhaba, kusura bakma, iki üç saat boyunca meşgul olacağım; ama geç de olsa cevap yazmaya çalışacağım.

   No: Bazı özel nedenlerden ötürü Facebook hesabımı dondurduğum için mümkünse buradan iletişime geçelim. Senin için uygun değilse şuradan da yazabilirsin değerli dostum: meltemnesim34@gmail.com

   Sil
  4. Adsız21:26

   mail attım size. ilgnze teşekur edrm. ":)

   Sil
  5. Tamam kardeşim, bakıyorum hemen.

   Sil
 14. Adsız15:03

  bu bhsdlen kitbn yanında 2 kitap daha vrlyo ya onlar ne işe yaryo acba kitap etklmi gerçekten çıkmaz sokaktaym

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, kitaptaki yöntemler birer sihirli değnek değil; ancak iyi özümseyenlerde ve yöntemleri iyi kullananlarda işe yarıyor gerçekten. Kısaca her şey sana bağlı, sağlıcakla...

   Sil
 15. Adsız14:00

  merhaba 2 ay önce sevgilimden ayrıldım ve o eski sevgilisine döndü sizce ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sitede yazdığım yazıları okuyarak birçok ipucu elde edebilirsin. Ayrıca bazı yazılarımda önerdiğim kitap da bu anlamda çokça işine yarayacaktır. Sağlıcakla...

   Sil
 16. Adsız09:03

  Selam meltem hanım üç senedir süren bir ilişkim vardı ve birbirimizi cok seviyoduk yada bn öyle sandım bi gün sevgilimin facede bi kadınla yazısmalarını gördüm yıkıldım bna nasıl hitap edip konusunda
  konusuysa aynı seylerdi

  YanıtlaSil
 17. Adsız01:39

  Meltem bn sevgilime aci cektgimi ve onsuz olamiyacagimi hissettrdim yanlis yaptgimin farkindayim o da cok gurur lu oldgu icin geri donmeyi dusunmuyor ve bnde cok seviyorum biliorum o da seviyor ama gururuna yenik dusuyor bu saatten sonra ne yapabilirim ne olur yardimci ol ayrilali bi hafta oldu ama kafam durdu ne yapacgimi bilmiom mantikli dusunemiom bna bi tavsiye ver senin tavsiyerine ihtiyacim var meltem cevabini en kisa surede bekliorum saglicakla

  YanıtlaSil
 18. Adsız00:46

  merhaba ben daha önce hiç böyel yerlere bakmadım. kendimi ilk defa bu kadar çaresiz hissediyorum :( 4 yıllık bi ilişkim vardı ayrılıklarımız hep 2 3 günlük sürdü.. askerdeydi asırı ilgisizlestiği için 3 gün önce ayrılmak istediğimi söyledim kabul etti. daha sonra ben barısmak için aradım bu akşam ama kendisi kararlı olduğunu bana artık bu konuda güvenemediğini ve zaten ailesininde daha önce evlenip ayrıldığım için bana müsade etmediğini falan söyledi. sizce ben ne yapmalıyım ne kadar zaman lazım :( zaman gectikce benden daha soğuyor sanki

  YanıtlaSil
 19. Adsız11:51

  merhaba. kitabınıza dair şeyler okudum fakat maddi durumda biraz yetersiz durumdayım. sevgilimden ayrıldım ve neredeyse kafayı yemek üzereyim. ve gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. o o kadar rahatki hiç bir şey umrunda değil. yardım edin ve benim yaşadığım duyguyu oda yaşsın pişman olsun istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okuyucum, zor durumda olduğunun farkındayım ve yardımcı olmak isterim; ancak birkaç yazımda da belirttiğim gibi bu kitabı ben yazmadım ve yazarın izni olmadığı için yapabileceğim bir şey yok. Ancak size, sitede yer alan diğer yazılarımı okuyarak bir eylem planı oluşturmanızı önerebilirim. Gerçi, bu yazılar kitabın yerini tutmayacaktır; ama en azından ne yapacağınıza dair bir fikir verecektir mutlaka.

   Sil
 20. Adsız11:53

  ve size nasıl ulaşacağım bilmiyorum google hesabı acamadım microsoft hesabı aldım az önce lütfen bana ulaşın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli kardeşim, bana şu e-posta adresimden ulaşabilirsin: meltemnesim34@gmail.com

   Not: İşlerimin yoğunluğundan dolayı biraz geç dönebilirim; ancak mutlaka dönerim. Allah'a emanet...

   Sil
 21. Meltem ablacim bana yardimci olurmusunuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki Sevgi Hanım, bana yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   Sil
  2. Adsız18:14

   Meltem hanim size bugun bir yazi gönderdim onerilerinizi dikkatle dinleyecegim yardımlarınızi bekliyorum

   Sil
  3. Değerli dostum, aşağıdaki yorumunuzun altına, dilimin döndüğünce cevap yazmaya çalıştım. Sağlıcakla...

   Sil
 22. dilaa06:00

  Merhaba,
  ben sevgilimden 5temmuzda ayrıldım
  benim yapmamı istedigi cok seyi yaptim cok sabir gösterdi bana karşı fakat ben yine sacma sapan seyden dolayi ayrildim kendisinden o gece facebookta bir oglanla yazistim ve sevgilim hakkinda 'srfsiz' kelimesini kulandim nasil oldu bilmiyorum ama eski sevgilim bunu okumus.
  ertesi gün ozur diledim fakat bana hersey sevgiyle olmuyo anlasmak önemli dedi konusurken gözleride doldu..
  bizim bununla aramizda yarim iliskide gecti ve annem bunu öğrendi..
  öğrendigi gibide eski sevgilimin ablasina yazdi ' kardeşiniz kizimla iliski yasamis ne oldu bilmiyorum fakat babanizin karşısına gecicem diye..
  dün eski sevgilim bize geldi konusuldu falan o sira bana ' seninle bu saatten sonra olmaz bitti sen bunu anlayamadin ayriligi kabulenemedin dedi..
  suan canim cok aciyor elimden birsey gelmiyo ozur diledim pesinden kostum ama beni hep tersledi yazma bana dedi..
  ve sabah 9da izine gidicek 1 ay olmucak burda..
  napmaliyim ? geri gelir mi sizce?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dila Hanım, bana kalırsa umudunuzu yitirmeyin. Gerçi ilişki bir noktada sarpa sarmış gibi görünüyor; fakat hangi ilişkide böyle aksaklıklar yok ki? Ben, bu sitede yer alan yazıları dikkatle okuyarak bir çözüm yolu bulabileceğini düşünüyorum. Sağlıcakla...

   Sil
 23. Adsız18:13

  Merhaba meltem hanim. Size tum olaylari detaylica anlatmak istiyorum vaktinizi alacagim icin sizden şimdiden ozür dilerim. Ben yillardir tek bir kisiyi sevdim ve o kişi beni hic sevmedi cok cabaladim cok ugrastim ama olmadi ve uc yil sonra karşıma birisi cikti beni cok sevdiğini anlatti ben sevmediğim icin tepki göstermiyordum pek fazla. Ama daha sonra konusup zaman gecirince hoşlanmaya başladim ve ona bir sans verdim çıktığımız sure boyunca beni hic uzmedi bende onun sevgisine duyduğum saygidan ve ona olan sevgimden onun sozunden hic çıkmadim beni boyle seven birisini kaybetmek istemedim ya da beni sevdiğini sandim iliskimiz boyunca pek buyuk bir kavgamiz olmadi hep konusup hallederdik ve ben ona cok guvenmistim. Ama eskiden sevdigi bir kiz vardi arada bir hala onu dusunup düşünmediğini merak ediyordum ve bu içime dert oluyordu. Çünkü ayni ortamlarda bulunuyorlardi. Iste klasik hikayelerde de oldugu gibi ben cok asik oldum cok cabaladim yine ama sonunda ayrilik vardi her son gibi. Benim sozumden cikmaya basladi sürekli tartismaya basladik ve ne kadar çok sevsemde ayni şeyleri yasamak istemedim ayrilmak istedigimi dile getirdim o da hicbir sey söylemedi başka ve sadece tamam dedi. Ama ben sonra cok pisman oldum onsuz yapamayacağımi anladim ama gururum yüzunden bir sey yapamadim cok üzüldüm cok agladim ama kabullendim. Bir ay kadar bekledim onu hep karşılasmaya calistim hep sosyal medyadan takip ettim ama nafile geri dönmedi. Tam umudu kestigim zaman bana mesaj atti yalvardi ben istemedim cunku artik güven gitmisti ayrildiktan sonra gorustugu bir kiz var diye duymuştum ama yalanmis. Bana yalvardi ve ben hala deli gibi sevdiğim icin kabul ettim. Ilk gun aramiz gayet iyiydi fakat diger günler yine umursamaz davranislara basladi ve iki gun sonra bahanelerle benden ayrildi. Ben cok uzuldum cok agladim ama ona belli etmedim bir daha karşıma cikma dedim cok basit gibi görünebilir ama ben ne çektiğimi biliyorum hayatimin en kötü günlerini yasadim sayesinde. Aradan iki ay gecti beni aramadi sevmediğini düşünüyorum ya da ben ilk ondan ayrıldığım icin benden intikam almak istedi ve basardi da. Aradan iki ay geçti ve ben hala onu düşünüyorum onu seviyorum. Bir insan sevdiği insandan intikam almak ister mi onu uzmek icin cabalar mi bunu neden yapti ne olur bana yardim edin yoksa ben duzelemeyecegim onu dusunmekten vazgeçmiyorum. Onu geri dondurmek icin mi uğraşmaliyim yoksa unutmak icin mi o kadar yaşanmışligi nasil silebilirim yardımlarınizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim sevgilerimle eylul..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okuyucum, evvela bir özür dileyerek başlamam gerekiyor. Çünkü şimdiye kadar hiçbir okurumu bu kadar fazla bekletmemiştim. Bir taziye dolayısıyla bloğa vakit ayıramadım ve yorumlar da birikti haliyle.

   Sorunuza ve sıkıntınıza gelecek olursak, anlattıklarınızdan harektle bende oluşan izlenim, onun da seni deliler gibi sevdiği; ama "iki arada bir derede kaldığı" yolunda. Anladığım kadarıyla seninle bir başka insan arasında tereddütte. Fakat bu izlenimim yanlış olabilir.

   Sorunun ikinci ve en önemli kısmına gelecek olursak: Eğer onun ilk zamanlardaki pozitif tavrının devam edeceğini düşünüyorsanız onu yeniden kazanmayı planlayabilirsiniz. Yok, "O çok değişti, artık eski olumlu tavrından eser kalmadı; ilişkimiz sarpa sardı. Zaten ben de eski heyecanımı kaybettim." diye düşünüyorsan unutmak en makul seçenek olmalı bence.

   İlişkinin gidişatı ile ilgili yeni gelişmelere dair beni bilgilendirirseniz sevinirim. Sağlıcakla kalın...

   Sil
 24. Bana lütfen neyapacami söyleyin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru Hanım, ilkin sitedeki diğer yazılarımı okumanızı önerebilirim. Bu sayede kafanızdaki düşünceler daha da netleşecektir. Ayrıca yardımcı olabileceğim bir husus varsa, cevap vermeye çalışırım. Sağlıcakla...

   Sil
 25. Adsız03:05

  benim ilişkim 2 yıl önce bittti ama halen aynıyın ben sürprizler yaptım kendimi değiştirdim arkadaşlık kurdum ama biç bi anlam ifade etmedi zaten aramak için bile sebebim kalmadı ki aynı şehir de yaşamıyoruz yani bu kadar olumsuzluğun için de bu kitap işe yarar mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap, benzer durumda olan birçok kişinin elinden tuttu şimdiye kadar; ama bunu garanti etmek mümkün değil tabi ki. Umarım size de yardımcı olur. Sağlıcakla...

   Sil
  2. ...meltem abla bende yazdım ama neden çıkmıyorr

   Sil
  3. Lütfen bana da yardımcı olurmusun ihtiyacım var.. Benden ayrılmak istediğini falan da söylemedi sessizce gitti napmak istiyor bende bilmiyorum aramıyor msj atmıyor facesinden olsun başka yerde olsun paylaşımda yapmıyor

   Sil
 26. Meltem abla bana da yardımcı olabilirmisiniz bende bi konu anlatmak istiyorum benimde çıktığım biri var bir aylık henüz kendisi işi gereği uzakta asker ilk zamanlar keşke bana yakın olsan ozaman peşinden koşardım dedi bi süre konuştuk sana aşık Olmaya başladım dedi öyle başladı bu geçtiğimiz bayram facesinden bir kızı takip ettiğini gördüm medeni bir şekilde sordum konuyu uzatmadan sıkmadan takip ettiğin bayan kim diye tanımıyorum dedi ozaman neden takipte diye sordum mrb yazmış Profile baktım doğal olarak yanlışlıkla takip etmişim dedi senin beğendiğini görünce geri vazgeçtim dedi tamam aydınlattığın için sağol dedim ondan şüphe etmediğimi söyledim bu neydi peki dedi merak ettiğim için sordum konuyu da uzatmadım kendisi parladı biran benim yalan söylemediğimi göreceksin anlicaksın zamanla ben yalan söylemiyorum bunu kafaana sok dedii ilk kez böyle bi konu geçti daha önce güven konusu olmadı hiç bayramdan sonra hiç msjlarıma cevap vermedi aradım açmadı on gün önce aradım neden böyle yapıyorsun diye çocuk gbi davranıyorsun sen düzelene kadar böyle dedi sorduğum soru yüzündemi dedim evet dedi ben seni aricam işi var dedi kapattı daha da aramadım bende aramadım facesini de dondurmuş yani en azından istemiyorsa istemediğini söylesin sil beni desin insan gibi zorla kimseyi tutmuyoruzzzz çok zor bişe değil başkası varsa da beni açık kapı olarakmı bırakmaya çalışıyor anlamadım en son yaptığı şey bi foto atmıştım bu olanlardan sonra beğendiğini gördüm sadece bunu yaptı ses seda yok sonraa belki anlattıklarımdan sonra saçma gelecek ama onu çok özlüyorum bana da yardımcı olabilirmisiniz yad kitap önerebilirmisiniz görmedim henüz.. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 27. Meltem abla bana da yardımcı olabilirmisiniz bende bi konu anlatmak istiyorum benimde çıktığım biri var bir aylık henüz kendisi işi gereği uzakta asker ilk zamanlar keşke bana yakın olsan ozaman peşinden koşardım dedi bi süre konuştuk sana aşık Olmaya başladım dedi öyle başladı bu geçtiğimiz bayram facesinden bir kızı takip ettiğini gördüm bepen yazıyordu Oan beğendim görsün diye medeni bir şekilde sordum konuyu uzatmadan sıkmadan,takip ettiğin bayan kim diye tanımıyorum dedi ozaman neden takipte diye sordum mrb yazmış Profile baktım doğal olarak yanlışlıkla takip etmişim dedi senin beğendiğini görünce geri vazgeçtim dedi tamam aydınlattığın için sağol dedim ondan şüphe etmediğimi söyledim bu neydi peki dedi merak ettiğim için sordum konuyu da uzatmadım kendisi parladı biran benim yalan söylemediğim göreceksin anlicaksın zamanla ben yalan söylemiyorum bunu kafaana sok dedii ilk kez böyle bi konu geçti daha önce güven konusu olmadı hiç bayramdan sonra hiç msjlarıma cevap vermedi aradım açmadı on gün önce aradım neden böyle yapıyorsun diye çocuk gbi davranıyorsun sen düzelene kadar böyle dedi sorduğum soru yüzündemi dedim evet dedi ben seni aricam işi var dedi kapattı daha da aramadı bende aramadım facesini de dondurmuş yani en azından istemiyorsa istemediğini söylesin sil beni desin insan gibi zorla kimseyi tutmuyoruzzzz çok zor bişe değil başkası varsa da beni açık kapı olarakmı bırakmaya çalışıyor anlamadım en son yaptığı şey bi foto atmıştım bu olanlardan sonra beğendiğini gördüm sadece bunu yaptı ses seda yok sonraa belki anlattıklarımdan sonra saçma gelecek ama onu çok özlüyorum bana da yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Merwe, merhaba. Gün içerisinde iş yoğunluğumdan dolayı bloğuma bakmaya fırsat bulamıyorum bazen. Senin yorumunu da biraz geç fark ettim, kusura bakma.

   Sevgili Merwe, yazdıklarını dikkatlice okudum ve üzerinde düşündüm. Bu noktada, sana herhangi bir kitap tavsiyesinde bulunmak yerine evvela duygu ve düşüncelerini netleştirmek zorunda olduğunu ifade etmek isterim. Evet, bana kalırsa şimdi herhangi bir kitaba odaklanmak yerine ilkin kendi içinde odaklanıp hislerinin ve düşüncelerinin berraklaşması için çaba sarf et. Hani, Nurullah Ataç, herkes dışına bakar; ama ben içime bakarım, diyor ya.

   Değerli okurum, senin de ifade ettiğin gibi sevgilin, muhtemelen seni "açık kapı" olarak algılıyor; çünkü çağımızın garantici insanı (özellikle erkekler), "açık kapı" konusuna çok fazla önem veriyor. Benim anladığım kadarıyla o, başka bir ilişki içerisinde ve bu arada da "kararsızlık buhranı" yaşıyor. Yani seninle onun (tabi varsa ve tehminim doğru ise) arasında karar verme sürecinde.

   Önerim şu: Eğer gerçekten onunla mutlu olacağına inanıyorsan onu tamamen kendine bağlayabilirsin. Yok ben onu kazansam da mutlu olamam, diyorsan ondan vazgeçebilirsin.

   Kitap konusuna gelince, yukarıda, ana sayfanın yanında bir iki kitap önerisinde bulundum. Bu kitaplardan ikisini ben de çok seviyorum: 1. Erkekleri Elde Etme Kitabı. 2. Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Kitabı. Bu iki kitabı da gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Sağlıcakla...

   Sil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.