10 Kasım 2013 Pazar

Erkeği Kendine Aşık Etme Yolları

Erkeği Kendine Aşık Etme Yolları
Erkeği Kendine Aşık Etme Yolları

Erkeği Kendine Aşık Etmenin En Sağlam Yolları Nelerdir?

Bir erkeği kendine aşık etmenin en büyülü yolu, erkek için “kahve olmak”tan geçer. Kahve olmaya, birçok anlam yüklemek mümkün; ama bu anlamlar içerisinde en öne çıkanı, şüphesiz “pozitif olmak”tır.


İstersen, erkeği kendine aşık etme yollarını, belki de bu işin en güzel yolunu daha iyi kavramak için “kahve olmak” dediğim yaşanmış öyküyü birlikte mercek altına alalım:

Hayattan hiç zevk alamayan, yaşamın ağır yükünü zayıf omuzlarında taşıyamadığını her fırsatta dile getiren genç kız, babasıyla birlikte mutfakta oturur. Yine sıkıntılarını dile getirir ve yine yaşamdan şikâyet etmeye başlar. Baba, bu sefer kızına hiçbir şey söylemez. Yalnızca 3 tane cezve çıkarır ve kızından bu cezvelere sırasıyla havuç, yumurta ve kahve koymasını ister. Ardından, 3 cezveyi de kısık ateşe koymasını ister.


Erkeği Kendine Aşık Etme Yolları ve Kahve Olmak


Kız, her zamanki gibi babasının hayata dair öğüt vermesini beklerken, neden böyle bir istekte bulunduğunu kestiremez. (Muhtemelen sen de erkeği kendine aşık etme yolları ile bu öykü arasında nasıl bir bağıntı olduğunu merak ediyorsun.)

3 cezve de kısık ateşte, aynı oranda suyun içinde 15 dakika boyunca kalır. Sonunda baba, kızına, ocağı kapatmasını ve cezvelerdeki havucu, yumurtayı ve kahveyi masanın üzerine koymasını ister.

Kız, söylenenleri yaptıktan sonra baba konuşmaya başlar:

“Gördüğün gibi, havucu da yumurtayı da kahveyi de aynı ısıda, aynı oranda suyun içinde kaynattık. Fakat havuç, ilkin kaskatı iken şimdi bayağı yumuşadı. Yumurta, havucun aksine ilkin cıvık cıvık iken şimdi sertleşti. Fakat kahve, etrafa enfes kokular saçan harika bir içeceğe dönüştü. Sen hangisi olmayı tercih edersin?”

Kızından, tabi ki kahve olmayı seçerim, cevabını alınca konuşmasını sürdürdü:

“Bak kızım, hayat şu gördüğün ateşe benzer. Hepimiz aynı suyun içinde sürekli kaynarız. Esasında birbirimizden hiçbir farkımız yoktur. Fakat yaşamın hengâmesi içerisinde kimimiz havuç olmayı tercih eder kimimiz ise yumurta olmayı. Hâlbuki kahve olmak isteyen insan sayısı çok azdır. Eğer, bütün sıkıntılara rağmen hala pozitif olup hayata anlam katmak ve insanların, gördüklerinde sevindikleri biri olmak istiyorsan kahve gibi olmalısın.”


Erkeği Kendine Aşık Etme Yolları, Öyküdeki Ders


Bu hikayenin, sadece, erkeği kendine aşık etme yolları ile değil, insanın hayattaki duruşu ile çok yakından ilgisi olduğu ortada. 

Kahve gibi, bulunduğu ortama renk katan, ışık olan, sevinç, enerji ve yaşam kaynağı olan insanları sen de fark etmişsindir. Sence böyle bir kadının, “erkeği kendine aşık etme yolları” aramasına gerek var mıdır?

Hani, şöyle bir söz vardır: “Bazı insanlar odadan çıktığında, bazıları ise odaya girdiğinde odayı aydınlatırlar.”

Odaya girdiğinde odayı aydınlatan bir kadının, artık erkeği kendine aşık etme yolları aramaktan müstağni olduğunu söylememe gerek var mı?

Şair: “Sen ilkyazı önce kendine oluştur ve sonra büyüt hiç solmayanı.” derken haksız sayılmazdı.

Bütün bu söylediklerim ve bu manidar öyküyü anlatırken vurgulamaya çalıştığım nokta şudur: “Bir erkek, hayata mütebessim bir çehre ile bakan ve bu suretle etrafına sürekli ışık saçan bir kadın için, varını yoğunu feda edebilir.” Üstelik senin istediğin tek şey, onun kalbine hükümran olmak. Yanılıyor muyum?

Öyküdeki babanın kızına öğüt verirken takındığı tavır gibi ben de şunu söylemek isterim: “Bak kızım, pozitif olmak, erkeği kendine aşık etme yolları içerisinde en çok işe yarayan ve erkeklerin kalbindeki katı kilidi açmak için sihirli bir anahtar olan, harika bir taktiktir.”

Bu anahtarı elde etmek, erkeği elde etmekle eşdeğerdir. Bunu yapabilmek için şu kitap (tıkla), sana harika teknikler sunacaktır.


Erkeği Mutlu Etmenin Yolları ve Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır başlıklı yazılarım da ilgini çekebilir.

Bir parça dinlemeye ne dersin?Sağlıcakla…


Anahtar Kavramlar: Aşık Etme Yolları, Erkekleri Kendine Bağlamanın Yolları, Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, Erkeği Kendine Nasıl Bağlarsın, Erkeği Kendine Aşık Etme Yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.