10.11.2014

Eski Sevgilin mi Terk Etti? Bırak Gitsin!

Eski Sevgilin mi Terk Etti? Bırak Gitsin!
Eski Sevgilin mi Terk Etti? Bırak Gitsin!

Eski Sevgilin mi Terk Etti? Bırak Gitsin!

İki yılı aşkındır "eski sevgili" "eski sevgiliyi geri kazanma yolları" üzerine yazıyorum. Her ne kadar bazen aşk acısından kurtulmak için eski sevgiliyi tamamen unutmak gerektiğini dile getirmiş olsam da, terk eden sevgiliyi bırakmanın faydası üzerinde hiç durmamıştım.


Bu yazımın başlığını "eski sevgilin mi terk etti, bırak gitsin" şeklinde atmamın asıl nedeni de, bazen "bırakmak ve vazgeçmek" gerekliliğini vurgulamak idi.

Dilersen, neden bazen bırakmak ve ümit kesmek (veya vazgeçmek) gerektiğini dile getiren mükemmel bir öykücük ile konuyu irdeleyelim:

Eski Sevgilin, Bir Ayakkabı İdi, Bırak Başkası Faydalansın!

Alt başlık garip geldi ise, okumaya devam et ki beni taşa tutmayasın:

Bir bilge (aynı zamanda bilgin), dünya turuna çıkmayı kafasına koyar ve bulunduğu ülkeden bir tren bileti alıp yolculuğa koyulma planları yapar.

Trenin kalkış gününe dek hazırlıklarını tamamlar ve o gün bir saat öncesinden gara gider. Fakat öğrencileri ve arkadaşları çevresini çevirmiş olduğu için, koyu bir sohbete başlarlar. Öyle ki bilge konuştukça coşar ve coştukça konuşur.

Derken zamanın nasıl geçtiğini anlayamaz ve treni kaçırır. Trenin arkasından koşarken zar zor bir vagona tutunur ve çok zor da olsa trene binmeyi başarır. Başarır başarmasına da, tam trene atlarken ayakkabısının tekini düşürdüğü için canı sıkılır.

Bu arada, birkaç saniye tereddüt içinde kalır, aşağı atlasam treni kaçıracağım, ayağımdaki ayakkabı da artık işe yaramaz, diye düşünür ve sonunda ayağındaki diğer ayakkabıyı da çıkarıp bir önceki ayakkabının yanına fırlatır.

Deminden beri kendisini gözlemleyen biri, şaşırır ve sorar:

"Deminden beri sizi takip ediyorum, neden ayakkabınızı attınız, ben bir anlam veremedim."

Bilge, tam da "bazen terk eden eski sevgili neden bırakılmalı" diyenlere uygun bir cevap verir:

"Ayakkabımı attım; çünkü bir tanesi benim hiçbir işime yaramazdı. Ve tren raylarında gezen fakir biri de tek ayakkabı gördüğünde muhtemelen üzülecek ve hatta bana veryansın edecekti. Öyleyse bari o faydalansın, dedim."

Bilgenin cevabını terk eden eski sevgiliye uyarlar isek, karşımıza şu mana çıkar:

Bilgenin Cevabının Terk Eden Eski Sevgiliye Uyarlanması

Dostum, bazen tamamen terk etmek ve eski sevgili sevdasından vazgeçmek gerekir; çünkü insan bazen aldanır ve yanlış adım atar.

Bazı insanlar da (sen de bu kişilerden biri olabilirsin) ilk seçimde eski sevgililerini yanlış seçerler ve "kafa yapısı" kendisine uyuşmayan biriyle birlikte olmaya çalışırlar. Bu yanlışı herkes yapabilir; çünkü hatalar insanidir. Fakat mühim olan, yanlıştan dönebilecek açıkyüreklilik ve cesarete sahip olmaktır.

Oysaki terk eden eski sevgili, bazen başkasının hakkı da olabilir; çünkü kafa yapısı bir başkasıyla tamamen uyumlu bir kişi, eski sevgilinin yeni sevgilisi olabilir. Eğer böyle bir şey sezersen ve bunu yüreğinin derinlerinde hissedersen bırak gitsin.

Ne de olsa kul hakkı yemek caiz değil!

Şimdi, yok yok, ben onsuz yaşayamam, o benim hayatımın anlamı idi, diyorsan sana önerim şudur:

Bu sitede biraz dolaş ve eski sevgiliyi geri kazanma yollarının hepsini öğrenip onu geri kazan.


Bir uyarı, eğer trenden aşağı atlarsan bir daha trene yetişemeyebilirsin, dikkat!

Çok Önemli Not: Eğer eski sevgilini çok özel yöntemler ile kendine bağlamak istersen Ana Sayfa'nın yanındaki Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Kitabı adlı sayfaya ve yapılan yorumlara mutlaka bakmalısın.

İlgili kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanmak, eski sevgilin mi terk etti bırak gitsin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.