29.01.2015

Aşk Acısı Nasıl Geçer? Harika Yöntemler

Aşk Acısı Nasıl Geçer
Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk Acısı Nasıl Geçer, Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

Aşk acısı yaşayan insanların birçoğu, bu acıya dayanamadıkları için günün birinde mutlaka, aşk acısı nasıl geçer, şeklinde bir soru sorarlar veya ararlar. Aslında gayet insani bir durumdur aşk acısı ve aşk acısı nasıl geçer, sorusu.

Aşk acısından kurtulmak ve aşk acısı nasıl unutulur, sorusunun cevabını almak için bu yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Biliyorum siz de aşk acısı çekiyorum diyenlerdensiniz ve siz de bu acının çoğu zaman hakikaten acıttığını, incittiğini ve katlanılması güç bir sancı olduğunu söylüyorsunuz. Evet, aşk acısı, katlanılması zor bir acıdır; ama insanın tahammül sınırlarını zorlasa bile bu sınırların içindedir.

Yani dayanması zor; ama imkânsız değil.

Peki, bu acıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir?

Aşk acısından kurtulmak için yapmanız gerekenleri dile getirmeden önce bilmeniz gereken bir konudan bahsetmem gerekiyor:

Aşkın, esasında acıdan çok mutluluk verdiğini ve bu yüzden birçok aşığın, aşk acısı diye tanımladığımız acıyı sevip benimsediğini biliyor muydunuz?

Bu söylediklerim hem bilimsel verilerle hem de öznel deneyimlerle sabittir. Bilimsel kısmıyla başlayalım:

Aşk, âşık olan kişinin beyin kimyasında bazı yapısal değişiklikler yaparak beyindeki “mutluluk hormonu” olarak ifade edilen “serotonin”in artmasına; yani kişinin mutluluk katsayısının yükselmesine kapı aralıyor. Spor yaptığımızda ya da çikolata yediğimizde de salgılanan serotonin, aşka tutulan tüm insanlarda da aynı etkiyi yapıp kişinin mutlu olmasını sağlıyor. Bu, bilimsel bir gerçek ve deneylerle kanıtlanmıştır.

Gelelim öznel deneyimlere:

Siz de aşk acısının, yüreğinizde, sol yanınızda bir sıcaklık, bir alevlenme meydana getirdiğini yaşamışsınızdır. Ve sol yanınızı kavuran bu ateşin hiç sönmemesi için içten içe ve gizliden gizliye dua etmişsinizdir. Yanılıyor muyum yoksa?

İşte bu sıcaklık, aşkın esasında acı değil de mutluluk verdiğinin öznel ve kişisel bir deneyimidir.

Zaten şairler de bu noktaya vurgu yapıp aşk acısından kurtulmak istemediklerini defalarca dile getirmişlerdir.

Mesela lirik şairimiz Fuzuli’nin şu dizelerine bir bakın:

"Aşk derdiyle hoşem, el çek ilacımdan tabip
Kılma derman ki helakim zehri dermanındadır"

(Ey doktor, bana aşk derdinden, aşk acısından kurtulmak için ilaç falan yazmana gerek yok; ne olursun beni bu dertle baş başa bırak çünkü ben bu acı ile hoşnudum. Korkarım ki senin vereceğin derman, bana zehir olacaktır.)

Gördüğünüz gibi âşık, aşk acısı ile arasının hoş olduğunu ve bu acıdan kurtulmak istemediğini dile getiriyor.

Ama siz yine de aşk acısından kurtulmak istiyorsanız, aşk acısı nasıl geçer diyorsanız ve eski sevgilinize dönmeyi aklınızın ucundan bile geçirmiyorsanız, işte size birkaç tavsiye:

Ayrılığın acısını hafifletebilmek için eski sevgilinizi aklınızdan söküp atmalısınız. Mesela sosyal paylaşım ortamlarından onun ismini ve cismini silmelisiniz ki bu yara çabuk kapansın. Ayrıca sizdeki mektuplarını, fotoğraflarını, telefon numarasını… her şeyini ama her şeyini silmek, atmak ve unutmak zorundasınız.

Kısacası eski sevgiliye dair hiçbir iz ve hiçbir emare kalmamacasına onu tüm hayatınızdan kapı dışarı etmeniz gerekiyor. Eski sevgiliyi hatırlatan her türlü hatırayı da aklınızdan silip atmanız lazım.

İyi de bunları yapmak kolay mı? Değil tabi ki!

Bu yüzden ben diğer yazılarımda da dile getirdiğim gibi bu yolu hiçbir zaman tavsiye etmedim ve etmeyeceğim. Çünkü bu işin çok daha kolay bir yolu var.

Aşk acısından kurtulmak isteyenler ve bu yazıya aşk acısı nasıl geçer, sorusuyla gelenlere sunduğum az önceki tavsiyeden çok daha etkili ve geçerli bir yöntem daha var.

Eski sevgilinizi çok rahat bir şekilde tekrar sevgiliniz haline getirebilecek olan bu yöntem, aynı zamanda yeni ilişkilerde de size inanılmaz derecede kolaylık sağlayan bir sihirli değnek sunuyor.

Evet, tekrar etmekte fayda var: Bu kitap sadece eski sevgilinizi geri getirmenin yollarını değil, aynı zamanda yeni tanışacağınız insanları da ne kadar kolay ve kısa bir sürede çekim alanınıza alabileceğinizi, onların cazibe merkezi olabileceğinizi muhteşem taktiklerle anlatıyor. Bu yöntemlerden bir tanesi bile sizi sonsuza kadar insanlarla iletişim konusunda güçlü ve etkili kılabilir.

Bahsettiğim bu kitabın resmi satış sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

Aşk acısıyla ilgili duygusal tedavi yöntemleri de bulabileceğiniz bu eserde önce kendinizi keşfe çıkacak sonra da eski sevgilinizi yeniden kazanmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Aşk acısı nasıl geçer veya aşk acısı nasıl unutulur, sorularını sormayacağınız nice mutlu yıllar temennisiyle…

Bu yazıyla ve tavsiye ettiğim kitapla ilgili yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Eski Sevgilimi Hala Seviyorum, Ne Yapmalıyım? ve Eski Sevgili Nasıl Pişman Olur? Harika Bir Yol adlı yazıma da bakabilirsiniz.

İlgili Kelimeler: aşk acısından kurtulmak, eski sevgili, aşk acısı, aşk acısı çekiyorum, aşk acısı nasıl geçer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.