30.01.2015

Eski Sevgilini Tekrar Kollarına Almak İster misin?

Eski Sevgilini Geri Kazanmak
Eski Sevgilini Tekrar Kollarına Almak

Eski Sevgilini Tekrar Kollarına Almak İster misin?

Bu blogda, bazen farklı konuları işlesem de ekseriyetle "eski sevgili" üzerine yazdığımı ve eski sevgilisini yeniden kollarına almak isteyenlere yardımcı olmaya çalıştığımı fark etmiş olmalısın.Nitekim bu yazımda da, eski sevgilini tekrar kollarına almak ister misin, başlığını kullandım ve sevgilisini geri kazanmak isteyen aşıklara birkaç taktik vermek istedim. Ancak, vereceğim taktikleri, bir öykü ile sunmak istiyorum. Şöyle ki:

Bir üniversite hocası, öğrencilerine kişilik konusunda bir ders vermek için, derse girdiği ilk gün tahtaya "1" yazar. Ardından da bu 1, kişiliktir, der. Sonra sırasıyla 1'in ardına onlarca sıfır atar. Sıfırları da kişiliğin parçası olan önemli nitelikler şeklinde açıklar. Mesela, bu çalışkanlıktır der ilk sıfır için, ardından gelen sıfır için, bu da cömertliktir, der ve sırasıyla birçok önemli insani özelliği sayar:

Merhamet, sabır, özgüven, şefkat, iyilik, azim, kararlılık, fedakarlık, kendine hakim olma, insanları sevme, çeviklik, nezaket, barışçı olma, kibarlık soğukkanlılık...

Sıfırların her birini, bir insani niteliği simgeleyecek şekilde sıralar. Öğrenciler öğretmenin ne yapacağını ve bu işlemle nereye varacağını merakla beklerken öğretmen, aniden, tahtanın en başındaki 1 rakamını siler. Tahtada onlarca sıfır, başıboş ve anlamsız kalır. Ve nihayet öğretmenin sesi duyulur:


"Bakın arkadaşlar, baştaki 1 olmazsa, diğer özellikler hiçbir işe yaramaz. Kişilik, bir insanın sahip olabileceği en önemli özelliktir, gerisi vesairedir. Kişilik olmadan diğer nitelikler beş para etmez."

Öğretmenin bu açıklamasını dinleyen öğrenciler, mesajı alırlar ve sınıfa bir sessizlik hakim olur.

Öyküdeki Ders ile Eski Sevgilini Tekrar Kollarına Almak

Bu öyküdeki mesaj ile eski sevgiliyi geri kazanmak arasındaki ilgiye gelirsek; bence, eski sevgiliyi tekrar kollarına alabilmenin en birinci vasfı ümitvar olmaktır. Evet, eğer ümidini yitirmezsen ve onu yeniden kollarına alacağına dair inancını korursan, mutlaka başarılı olursun.

Değerli okurum, yapacağın en önemli şey, onu yeniden elde edebileceğine dair ümidini canlı tutmaktır. Gerisi, zaten kendiliğinden gelecektir ve bunu bizzat göreceksin. Peki, ümidini canlı tutman için bir sebebin var mı?


Bir değil birden fazla sebebin var aslında:

Birincisi, sence bir işin ilk kez yapılması mı kolaydır; yoksa ikinci kez yapılması mı? Örneğin, bir doktorun ilk ameliyatı yapması mı daha kolaydır ikinci üçüncü ameliyatları mı? Elbette ki birinci ameliyat, diğerlerinden daha zor olur; çünkü diğer ameliyatlarda gittikçe tecrübe kazanacaktır doktor ve deneyim kazandıkça da rahatlayacaktır.

Bu durumu senin için düşünelim şimdi. Sence eski sevgilini ikinci kez kendine bağlayıp aşık etmek, ilk kez yapmaktan daha mı zordur? Kesinlikle hayır! Çünkü artık, eski sevgilinin neleri sevdiğini ve nelerden hoşlanmadığını çok daha iyi biliyorsun. Yani şimdi çok daha avantajlısın; çünkü onunla belli bir yaşanmışlığın var.

Bu bilgi senin, eski sevgiliyi geri kazanma konusunda umutlu olmanı sağlayacak değerli bir bilgidir ve aşk acısının yoğun olarak yaşandığı dönemlerde, bu bilgi çok fazla akla gelmez. Bu ümit verici bilgi yerine daha ziyade ümit kırıcı değersizlik hisleri baskın gelir bu dönemde. Kişi, kendini değersiz hisseder ve terk eden sevgilisinin kendisinden nefret ettiğini zanneder.

Eski Sevgilini Tekrar Kollarına Almak İçin Bir İstatistik

Oysaki, birçok araştırma, eski sevgililerin çoğunun (yüzde doksan beşinin) yeni bir ilişki kurmakta zorlandıklarını, çünkü eski sevgililerini bir türlü unutamadıklarını gösterir. Demek istediğim, onun senden nefret etmediği, seni hâlâ sevdiğidir. Her ne kadar seni artık sevmediğini; hatta senden nefret ettiğini söylemiş olsa da.

Az önce eski sevgiliyi geri kazanma konusunda ümitvar olmanı gerektirecek iki nokta olduğunu söyledim ve birincisini de anlatmaya çalıştım. Peki, ikincisi nedir?

İkincisi ise, eski sevgiliyi geri getirme alanında mükemmel bir rehber olduğu gerçeğidir. Öyle ki bu rehber, ayrılan sevgililerin birçoğunun yeniden kavuşmasına vesile oldu. Bazı yazılarımda bu rehberden söz ettim. Dilersen bu harika rehberi incelemek için şu yazımı okuyabilirsin: Eski Sevgilimi Geri Kazanmak İçin Hangi Kaynağı Kullanmalıyım?


Ayrıca Eski Sevgiliye Telefon Açmak Mantıklı mı? adlı yazımı da okumalısın.Beni çok etkileyen şu şiiri de dinlemek isteyebilirsin:İlgili Kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanmak, eski sevgiliyi tekrar kollarına almak istemek

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.