27.01.2015

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak Ne Kadar Mantıklı?

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak
Eski Sevgiliye Mesaj Atmak

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak Ne Kadar Mantıklı?

Eski sevgiliye mesaj atmak, hemen hemen hepimizin aklından geçmiştir değil mi? Ama bazılarımız eski sevgiliye mesaj atmışken bazılarımız da mesaj atmaktan son anda vazgeçmişizdir.

Eski sevgiliye mesaj atanlarımız içinde de muhtemelen çoğumuz hiçbir işe yaramayacak, atılmaması atılmasından iyi olacak onlarca mesaj yollamışızdır. Oysaki asıl söylemek istediklerimizi, zaten son görüşmemizde söylemiştik; artık eksikleri gedikleri mesajla tamamlamaya çalışmanın hiçbir anlamı yok ki.

Eski sevgiliye mesaj atmak konusuna dair, bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum size. Sakın ola ki, henüz mesaj yollamadıysanız bu yazıyı okumadan önce mesaj atmayı aklınızdan geçirmeyin. Yazıyı sonuna kadar okuyup bitirdikten sonra da eski sevgiliye mesaj atmak fikrinin avantajlarını ve dezavantajlarını tartıp, son kararı verme hakkınızı yine özgür iradenizle kullanabilirsiniz.

Bilirsiniz, bir konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak insanı yanıltır. Eski sevgiliye mesaj konusunda da yüzlerce insanın fikir sahibi olduğunu; ama bilgi sahibi olmadıklarını, bu yüzden de söyledikleriyle sizi yanlış yönlendirdiklerini ufak bir araştırmayla fark edebilirsiniz. Forumlarda bu söylediğimi ayan beyan görebilirsiniz. Birinin kara dediğine diğeri ak diyor ve ikisi de kendi fikrinden asla vazgeçmiyor. Hâlbuki bilgi, güçtür ve aydınlıktır.

Bilgi, insanı aydınlatır ve yoluna ışık tutar.

Konumuzla az çok ilgili olan bir anekdotla demek istediklerimi pekiştirmeye çalışayım:

Eski Sevgiliye Mesaj Atmak ve Bilge Adam

Zamanın birinde gayet zengin bir adam, iki oğlunu arkasında bırakarak vefat eder. Babaları vefat ederken bir vasiyet bırakmadığı için iki oğul, malları kendi aralarında paylaşmaya karar verirler; ama babalarından miras kalan malı bir türlü bölüşemezler. En nihayetinde zamanın bilgelerinden birine gidip durumu anlatırlar. Bilge birkaç saniye düşündükten sonra mirasçılara şöyle der:

"Büyük olan kardeş, tüm malı ikiye ayıracak, küçük olan kardeş de abisinin ikiye ayırdığı mallardan istediğini seçip alabilecek. Böylelikle büyük olan kardeş, küçük kardeşinin istediği parçayı alacağını bildiği için herhangi bir haksızlık yapamayacak, mallar da eşit paylaştırılmış olacak."

Bilgenin bu sözü, o zamanki insanlar tarafından takdirle karşılanır ve herkes bilgenin neden bilge olduğunu bir kez daha anlar.

Dikkat ettiyseniz, birçoğumuzun belki yıllarca düşünsek aklımıza gelmeyeceği bir fikir, bilgenin, bilgi sahibi olmasından dolayı hemencecik aklına geliveriyor ve sorunu halledip çözüme kavuşturarak insanların yolunu aydınlatmış oluyor.

Demin bilginin güç anlamına geldiğini söylerken işte bunu kastediyordum.

Eski sevgiliye mesaj atmak konusunda da öncelikle mesaj atarken ne düşündüğümüzü iyice analiz etmemiz gerekiyor. Mesajı sadece iş olsun diye atacaksanız ve eski sevgiliyi geri getirme gibi bir endişeniz yoksa serbestsiniz.

Şayet eski sevgiliyi geri döndürmek amacıyla bir mesaj atmak girişiminde bulunacaksanız, iyi düşünüp doğru karar vermezseniz bir çuval inciri berbat edebilirsiniz. İşte bu noktada size, mesaj atıp atmama konusunda bir yol haritası gerekiyor.

Yani bu konuda da her konuda olduğu gibi bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Aksi takdirde eski sevgiliniz gerçekten eski sevgili olarak kalmaya devam edecektir.

Tamam da eski sevgiliyi geri getirme yollarını anlatan bilgilere nasıl ve nereden ulaşabilirim, sorusunun zihninizde şekillendiğini görür gibiyim.

Endişelenmeyin, şairin dediği gibi ya çaresizsiniz ya da çare sizsiniz; bu konuda öyle bir çözüm yolu var ki bu çözüm yolunu algıladığınızda sevinçten göklere uçacak, bu harika çözümle daha önce karşılaşmadığınız için de hayıflanıp duracaksınız. Bu konuda biraz iddialı konuştuğumu zannedebilirsiniz; fakat siz de tavsiye ettiğim eseri incelediğinizde, az bile söylediğimi, ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

Bu mükemmel eserin resmi internet sayfasına (yani bu konuda ustalaşmış olan bilge adama) ulaşmak için;

buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Dikkat edin, eski sevgiliyi geri getirme düşüncesinin neden olduğu sevinçten dolayı, kalbiniz durmasın. (Yazılan yorumların hepsini mutlaka okuyun)

Bir noktayı daha hatırlatmam gerekiyor ki açılan sayfayı çok dikkatli okuyarak sayfada yazılanlara odaklanmanız, daha sağlıklı bir karar vermenizde etkin olacaktır. Kısacası bu sayfayı sıradan bir yazıyı okur gibi okumamanızı öneririm; zira eski sevgiliye mesaj atmak ya da atmamak gibi ikilemlere neden olan ruh halinizi, bu sayfada yazılanlar sayesinde ortadan kaldırabilir, ona tekrar ulaşmanın yollarını kendinize açabilirsiniz.

Şu yazılarıma da bakmak isteyebilirsiniz:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.