26.01.2015

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Ne Anlama Gelir? Garip Bilgiler!


Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek
Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eski sevgiliyi görmek, nasıl yorumlanır? Nefes nefese uyanıp da gerçeğin kollarının sizi eski sevgilinizden tekrar ayırmasını izlemek, kâbus mudur, uyarı mı? Rüya tabirlerine müracaat etmek ne kadar doğru ve etkili bir yöntemdir? Rüya tabirleri rüyada eski sevgiliyi görmekle ilgili ne der?


Gelin bu soruların cevabına birlikte bakmaya çalışalım. Öncelikle şunu kesinkes bilmemiz lazım ki, bir şeyi, bir kavramı ya da bir kişiyi rüyada görmek, onun bir şekilde ucundan kıyısından ya da derinden derine hayatınıza nüfuz ettiğinin kanıtıdır.

En azından nüfuz etmeye çalıştığının. Tamamen unuttuğunuz veya hiç mi hiç ilgilenmediğiniz birinin, sizden, rüyalarınıza bile konuk etmeyeceğiniz kadar uzaklaşması gerekmez mi? Sizi hiç enterese etmeyen bir kişinin rüyanızda ne işi var? Bu bir tesadüf müdür; yoksa hayatın her safhasında olduğu gibi bir ikaz, bir uyarı mıdır?

Hayır, ikisi de değil; ama birinden birini tercih etmek gerekirse ikincisini tercih etmek akla, mantığa ve cevaba daha çok yakınlaşmamıza vesile olur. Bu durumun gerçek cevabı şudur:

İnsan yavrusu, hayatı boyunca binlerce endişe, sıkıntı ve gerginlikle iç içe yaşar. Göğsünün çeperlerine her gün; hatta her an yüzlerce musibetin ve kederin oku isabet eder. Her an yeni bir kaygı, her daim yeni bir kederle yüzleşir. Kaygılar, bir anafora dönüşüp insanı yutar. Normal bir insanın tüm bu çilelere göğüs germesi nerdeyse imkânsızdır. Bu ciddi sıkıntılardan kurtulmanın tek yolu vardır. Biz de o yolu kullanırız.

Bu yol, savunma mekanizmalarından biri olan bastırmadır. Bastırma, unutmak istediğimiz kavramları bilinçaltına atıp hatırlamama şeklinde tarif edilebilir. Fakat bunu genellikle farkında olmadan yaparız.

İşte bu savunma mekanizması sayesinde rahat bir nefes almaya çalışır, bir nebze de olsa dertlerimizden tasalarımızdan sıyrılırız. Ama güneş balçıkla sıvanmadığı gibi gerçek de bastırmaya gelmez. Bilinçaltına itip unutmaya çalıştığımız kavram ve kişiler, bu arada eski sevgili, rüyalarımızda arz-ı endam ederek bize kendini gösterir.

O halde rüyalar ve rüyada eski sevgiliyi görmeler bilinçaltının bir kusması mıdır? Bilimsel gelişmeler, bu soruya evet, şeklinde yanıt veriyor. Bu, ne demektir? Bu, bizim rüyada eski sevgiliyi görmek dediğimiz kavramın, bilinçaltımızın oynadığı bir oyuna dönmesidir. Eski sevgiliyi rüyada görmek, onu reel dünyada da görme arzusunun dışavurumundan başka bir şey değildir.

Yani onu unutamadığımız, onu bastırıp bilinçaltına göndermiş olsak da hala bizim içimizde bir yerlerde sürekli dolaştığını görmemiz ve anlamamız demektir.

Rüyada eski sevgiliyi görmek, sevgilinin sevgili hülyasının; etinizde, damarlarınızda, kanınızda, kalbinizde ve aklınızın da alt taraflarında kendisine yuva yaptığını, orayı mesken tuttuğunu, sizden ayrılmak istemediğini gösterir. İliklerinize kadar işleyen bu rüya, sizden ne istiyor o halde?

Eski sevgiliyi tekrar kucaklamanızı ve onu gerçek dünyada da görüp koklamanızı tabi ki.

Bir keresinde rüyada eski sevgilimi görmüştüm ben de. Daha sonra yüzlerce kez gördüm; ama ayrıldıktan sonraki ilk görüşümdü bu. Rüyada, hiç ayrılmamışız gibi birbirimizin gözlerinin içine yine derin bir aşkla, manalı manalı bakıyor, sevda dolu sözlerle birbirimize hitap ediyorduk.

Tatlı mı tatlı bir sevincin damarlarımda kaynadığını, fokurdadığını hissediyordum. Öyle bir şevkle ve neşeyle dolmuştu ki kalbim, o anı bir daha yaşayabilmek adına tüm varlığımı feda etmeye razı olurdum, hala da öyle.

Hani katışıksız ve elemsiz zevk ve lezzet dediğimiz; ama işin içine girip de tadına varmadığımız, tecrübe etmediğimiz ve bize masallarda, efsanelerde, destanlarda gibi gelen, acının hiç mi hiç olmadığı tatlı bir huzur varmış ya. Ben, bu huzurun varlığını işte rüyada eski sevgilimi gördüğüm o an fark ettim. Ama rüya gördüğümü bilmediğim için, o sevincin de gerçek olduğunu zannediyordum. Maalesef!

Dünyada hiçbir faninin bu leziz huzuru tattığını sanmıyorum; daha doğrusu dünyada tattığım bu huzura benzer bir huzur olduğunu bile sanmıyorum.


Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek
Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmekle İlgili Birkaç Benzetme

Bir benzetmeyle anlatmaya çalışayım: Evladını kaybeden, onu yıllarca arayan, bulamayan ve en nihayetinde onu bulma ümidini büsbütün yitiren bir annenin, ansızın, hiç umut ışığı yokken birdenbire yavrusunu karşısında gördüğünü düşünün. Tarifi imkansız olan bu sevinci ancak, yaşayan bilir değil mi? Anlatılmaz, yaşanır dedikleri de bu olsa gerek.

Ya da bir idam mahkumunun tüm hayalleri suya düşmüş ve tüm umutları hüsrana dönmüşken, hayatından tamamen vazgeçmişken, ansızın suçsuz olduğunun anlaşılması ve ölümün ürpertici okyanusundan yaşamın mütebessim sahiline geçmesini canlandırın hayalinizde.

Sahi, benzetme olarak sunduğum bu örneklerin gerçekten yaşandığını biliyor muydunuz? Hatta idam mahkumlarına suçsuz oldukları ve ölümden döndükleri söylendiğinde, bazı mahkumların sevinçten kalbinin durup oracıkta öldüğü bile olmuş. Bu yüzden böyle durumlarda, alıştıra alıştıra söyleme yoluna gidilmiş zamanla.

Ne de olsa insan, çok güçlü bir varlık olmasına rağmen bazı ağır acılar gibi bazı zamansız mutluluklar da onu derinden sarsabiliyor.

İşte ben de rüyada eski sevgilimi gördüğümde bu örneklerde anlattığım sevince benzer; ama onların yüz derece üstünde bir sevinçle doluydum. Öyle ki tüm hücrelerimin sevinçten ve huzurdan yaratıldığı düşüncesine kapılmıştım o an.

Eski sevgilime nasıl susadığımı o zaman fark ettim. Eski sevgiliye özlemin hararetli ateşi, uyandığımda alev alev tüm bedenime yayıldı sonra. Sonra, evet sonra, kendimi nasıl da avutup kandırdığımı, eski sevgiliyi nasıl da özlemle beklediğimi, bu acının beni yüreğimden tutup nasıl da sürüklediğini… anladım.

Necip Fazıl’ın "Beklenen" şiirinde tarif ettiği tüm hisleri, adeta gözümle gördüm. Bu kavramlar, soyuttan somuta dönüp beni yutarcasına büyüdüler, büyüdüler, önce çığlaşıp sonra çığlıklaştılar. O çığın ve çığlığın yankıları hala yüreğimde yankılanmakta zaman zaman.

Belli ki en tepeden en dibe atılmışız, dizesinde olduğu gibi az önceki en müstesna sevincimin, bir cehenneme dönüştüğünü görmek beni kahretti. Rüyada eski sevgiliyi gördüğüm o gecenin sabahı yaşadığım acıyı, ömrümün hiçbir anında tatmamıştım. Cehennemi bir çile. Şimdi bile bu yazıyı yazarken kendimi zor tutuyorum.

Daha sonra ne mi oldu? Araştırıp düşündüm ve rüyada gördüğüm eski sevgilimin tekrar sevgilim olması için yapmam gerekenleri öğrendim. Bu bilgilerin hepsinin bir kitapta toplanmış olduğunu görmek beni çok sevindirmişti. Size bazı yazılarımda bahsettiğim bu kitap sayesinde eski sevgilimi tekrar sarıp sarmalama bahtiyarlığına kavuştum tabi ki. Fakat, elim bir trafik kazası… Bu kısmı anlatmak istemiyorum.

Size bu yazıyı yazarken Ahmet Hamdi Tanpınar’ın:

"Dün akşam rüyamda Leyla’yı gördüm,
Derdini yanarken ağlayan muma."

mısralarıyla başlayan enfes şiirini aktarıp bu şiirin bende bıraktığı intibaları da anlatmak istiyordum; ama yazı çok uzadığı için başka bir zaman anlatmaya karar verdim. Şimdi size genel anlamda rüyalarla ilgili bir video izletmek istiyorum:

Son olarak şunu söylemekte fayda var: Rüyada eski sevgiliyi gördükten sonra Rüya Tabirlerine başvurmak size hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır. Çünkü bu konuda, ufak bir araştırma yapınca göreceksiniz ki her site, bu konuda farklı bir açıklama yapıyor ve siz yine inanmak istediğinize inanıyorsunuz.

Kısaca bu işin havanda su dövmekten, akıntıya kürek çekmekten çok fazla farkı olmadığını görüp Rüya Tabirlerinin nabza göre şerbet vermeye çalıştığını anlarsanız, tabir işinin ne kadar muallâkta kaldığını fark edersiniz. İyisi mi siz aklın ve bilimin verilerini esas alıp bu tür hurafelerden yüz çevirin. Zaten rüyada eski sevgiliyi görmek ile ilgili bizi yeterince yanıltan yorumlar okuduk. Şimdi ne idüğü belli olmayan yuvarlak tabirler yerine gerçeklerle yüzleşmenin zamanı.

Burada size bir soru sormak istiyorum: Gerçekten rüyada gördüğünüz eski sevgilinizi gerçek hayatta da görüp onunla birlikte olmak ister misiniz? Şayet, rüyada eski sevgilinizle birlikte mutlu idiyseniz ve rüyadan uyanınca gözlerinizi bir kabusa açmış gibi hissettiyseniz, evet az biraz olsun üzüntü duyduysanız, siz eski sevgilinizi hala unutamamışsınız. Onu hala çok seviyorsunuz. Bu konuda size yardımcı olmak için:

şu kitabı (tıkla)okumanızı önerebilirim. Burada eski sevgiliyi geri getirmek adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz; ama önce şuna karar vermelisiniz: Eski sevgilimi tekrar sarmak istiyor muyum?

Rüyada gördüğünüz eski sevgilinizi gerçek hayatta da görüp sarmanız temennisiyle, kalın sağlıcakla…

Rüyada eski sevgiliyi görmek konusuyla ilgili olarak bilimsel verilerin ve terimlerin biraz daha ağır bastığı bir yazım daha var, ona da bakabilirsiniz:

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek mi Yoksa Harlı Ateşlerde Kavrulmak mı?

Ayrıca, ısrarla ben rüya tabirlerine bakmak istiyorum diyenler buyursun baksın:
İlgili Kelimeler: Rüya, rüyada eski sevgili, eski sevgiliyi rüyada görmek, eski sevgiliyi görmek, rüyada eski sevgiliyi görmek

25 yorum:

 1. dunyanin tum abazan atlari eski sevgilinin ustunden gecsin

  YanıtlaSil
 2. Muhtemelen senin de canın yanmış dostum. Kusura bakma diğer yorumunu yayımlayamadım, müstehcen olduğu için. Eski sevgili, insana neler söyletiyor değil mi? Sen şimdi gidip eski sevgiliye kapak sözler de ararsın. Kısa sürede bu sıkıntıdan kurtulman dileği ile, sağlıcakla kal...

  YanıtlaSil
 3. Adsız10:16

  Bende gordum ailesiyle beni istemeye geliyolardi saskindim uyandim ne hissettigimi anlayamadim hem baska biriyle beraberim hemde ayrilali cok oldu ne biliyim iyi insandi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman olduğu gibi garip bir rüya. Allah hayretsin.

   Sil
 4. Sevgili Meltem Nesim,
  Siir tadinda yazmissin ellerine saglik..
  Ben de bu sabah eski nisanlimla basladim gunume..Huzun dolu uyandim..8yil oldu ayrilali o evlendi cocugu var..Iliskimiz bnm yuzumden bitmisti pismanliklarim var onu cok uzdum..Hep girer ruyama, ruyamda esi de vardi cocuguda ama biz sarilarak uyuduk konustuk cok mutluydum.Dun aksam 4yildir bicak sirtinda giden ama bi turlu vazgecemedigim erkek arkadasimla siddetli ve kirici bi kavgamiz daha oldu.Ve hep kavga ediyoruz ve her kavgamizda keske nisanlim olsaydi suan yanimda diyorum icten ice..Bazen onun ahini aldigimi ve suanki gorustugum kisinin cikardigini dusunuyorum.Seviyorum ki 4yildir kopamadim diyorum.Ben nisanlimlayken mutsuzum zannediyodum ama 8yildir ben hic mutlu olamadim sevgili Meltem Nesim..
  Canim cok yaniyo yaralarim kabuk baglamadan tekrar kaniyo 4yildir gorustugum kisiyle ilgili ama vazgecemiyorum..
  Bana bu konuda yardimci olabilirmisin?
  Hoscaol...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Ewa, hakikaten, eski sevgiliyi rüyada görmek, bir azap yumağı. Durumun beni çok üzdü. Eski sevgili, her zaman yüreğimizin kanayan yarası olmuştur gerçekten. Sende de aynı durumu gördüm güzel kardeşim. Cahit Sıtkı'nın: "Nedamet, bende cehennem. " dizesiyle tarif ettiği pişmanlığın cehennemi alevlerinin, güzel yüreciğinde kaynadığını hissettim. Değerli kardeşim, şayet eski sevgilin, tarif ettiğin gibi evlenip çoluk çocuğa karıştıysa ve bilhassa mutlu ise, onun huzuru için hiçbir girişimde bulunman gerekir, diye düşünüyorum. Sonuçta aşk, biraz da diğergamlık ve fedakarlıktır.

   4 yıldır birlikte olduğun; fakat hayata bir türlü aynı pencereden bakamadığınız sevgiline gelince, onu kendine bağlamanın farklı yollarını bulabileceğini düşünüyorum. Fakat detaylara dair bilgi sahibi olamadığım için yanlış yönlendirmelerle seni üzmek istemiyorum. Allah, gönlünün muradını versin kardeşim. Sağlıcakla...

   Sil
 5. Sevgili Meltem Nesim,
  O kadar guzel yazmissin ki ellerine saglik..
  Bu sabah huzun dolu uyandim, eski nisanlimla idim sabaha kadar ruyamda..8yil oldu ayrilali ve ben onu cok uzdum..pismanliklarim cok..
  O evlendi cocugu var ruyamda esi ve cocugu da vardi ama biz sarilarak uyuduk cok mutluydum..Bana hala beni cok sevdigini anlatti esini aldattigini soyledi.Beni de aldattin mi dedim 7.8defa aldattim her erkek gibi ama ben seni sevdim sadece hala seviyorum dedi..
  Ve dun aksam 4yildir bicak sirtinda devam eden aakanla beraberdik, cok siddetli ve kirici kavga ettik her zaman oldugu gibi..
  Ve her kavgamizda icten ice keske nisanlimla olsaydik suan diyorum.Hakandan vazgecemiyorum ama 4yildir cnmi cok yakti cnm cok aciyo yaralarim kabuk baglamadan kaniyo tekrar..
  Bazen nisanlimin ahini benden hakanin cikarttigini dusunuyorum..
  8yil oldu biteli bazen karsilasiyoruz ama kafalarimizi ceviriyoruz toplam 8yil surdu hala beni ortak tanidiklarimiza soruyormus bnm de sordugum gibi..birbirimizin ilk askiyiz..ama benm yuzumden bitti haketmedi ama uzdum yanlislar yaptim..
  8yildir bn hc mutlu olmadim halbuki ben onlayken mutsuzum zannediyodum..
  Sevgili Meltem Nesim;
  Bana yardimci olurmusun? Nasil bir kaosun icindeyim ben?
  4yildir kotu giden bi iliskinin esiri oldum ne yapsak kopamiyoruz her ikimiz de..Hakani da surekli ruyam da goruyorum eski nisanlimi da..
  Hakan da surekli beni goruyor ruyadinda ama her ikimizde kotu goruyoruz o beni aldatiyo bn onu ruyalarimizda.Reelde de 4yildr cok aldatildim..
  Yorumunu heyecanla bi umutla bekliyorum sevgili Meltem Nesim..
  Hoscaol...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel kardeşim, bu yorumunu okuyunca Hakan'la birlikteliğiniz konusunda yeniden düşündüm de sürekli aldatılmanın ve ilişkinin bıçak sırtında olmasının, psikolojik anlamda çok da sağlıklı olmadığını; bilakis marazi bir durum olduğunu fark ettim. Son karar elbette ki senin olacak; ama sürekli acı çektiğin ve hep acı çekeceğini düşündüğün bir ilişki çok makul ve sağlıklı gibi durmuyor. İnşallah, kısa sürede aranız, olması gerektiği gibi düzelir de sen de mutluluğun sihirli iksirini yudumlama bahtiyarlığına erersin. Sağlıcakla kal...

   Sil
  2. Adsız15:40

   Meltem nesin çok guzel yazmışsınız.. Ruya tabiri ararken kendimi sizin yazdıklarınızı okurken buldum ve farkettim ki kendime bile açıklayamadığım kendimce olmamalı dediğim duyguların içinde buldum kendimi.. Bu onu 3.goruşum hepsindede gizlice onunşa konuştuğumu ve neden boyle oldu diye sormak istediğini goruyorum ama tum ruyalarımda konuşamadan bitiyo uyandığımda ise içimde pişmanlık yeni dururumuma alışmaya çalışıyorum. Ayrılalı 1 sene oldu ve ben onunla ayrıldak tam 6ay sonra evlendim. Yeni evliyim ve hayatımda olmadığım kadar mutlu ve huzurlu bi evliliğim var eşimle aynı pencereden bakabiliyorum ama bu ruyalarada son veremiyorum. Her defasında kendimi suçlu hissediyorum. Biz ayrıldığım sevgilimle 7yıldır beraberdik ama çogu zaman kavga ederdik mutlu değildim son zamnlarda artık bunun bi sonu olmadığını anladım ve ilişkiyi ben bitirdim ardındada çok kısa bi sure içinde evlendim.. Hala onumu ozluyorum yoksa suçluluktan dolayımı boyle hissediyorum bilmiyorum ama onu ruyada gormek bi an bile olsa beni mutlu ediyo.. Durum karmaşık gerçekte mutluyum ama ruyalarımda iş farklı..

   Sil
  3. Değerli dostum, güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Bence bilinçaltında hala bitmemiş bazı işler var; ancak şimdiki evliliğinden mutlu isen (ki mutlu olduğunu söylüyorsun) zamanla onu da unutursun. Su akar, yatağını bulur.

   Mutlu evliliğini eski sevgilin için hiç yıpratma bence. Allah mutluluğunuzu daim etsin...

   Sil
 6. eski sevgilim bana ruyamda seni seviyorum dedi onu hala özlüyorum ama o nişanlı intihar bile etmek istedim ama başaramadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özlem Hanım, seni anlamaya çalışıyorum. Ben de benzer şeyler yaşadım ve düşündüm; ancak şurası tamamen gerçek ki hiç kimse için kendine zarar vermeyi aklından geçirmemek zorunda insan.

   Ben, insanın, tüm güçlüklerin üstesinden gelebilecek bir kapasiteye sahip olduğunu düşünüyorum. Sen de bunu başarabilirsin mutlaka. Lütfen aşk acısının geçmesi için ve acıdan güçlenerek çıkabilmek için kendine fırsat ver, zaman tanı. Birkaç hafta, en fazla birkaç ay içinde acılarının seni olgunlaştırdığını, olaylara daha objektif baktığını göreceksin.

   Bir aşk acısı seni yıkmamalı dostum. Unutma ki acı ilaç içmeden tatlı şifa bulunmaz. Sağlıcakla dostum, hoşça bak zatına...

   Sil
 7. Adsız22:08

  Meltem hanım ellerine sağlık çok güzel yazdın gözlerim doldu okurken, Allah sana yardım etsin İnşAllah mutlu olursun sonunda ... Bende 3 gün üst üst'e farklı farklı rüyalarla eski sevgilimi görüyorum anlam veremiyorum neden tam unuttum derken rüyalarıma giriyo ? 6 ay kadar çıktık, beni başka biriyle aldatı ayrıldım ondan ama hiç unutamadım, annem bile bu halime üzülüyordu ağlıyordu hatta, odama kapanıp saatlerce onu düşürdüm, stressden saçlarımı kaybetmeye başladım sonra... 2 sene geçti tekrar arkadaş kalmaya karar verdik ama ben onu hala seviyordum, hala beni aldatığı kişiyi düşündüğüm için yeni bir sayfa açmaya karar verdim onu unutmaya... 1 sene geçti tam unuttum derken üst üste rüyamda görüyorum ve moralım bozuluyo bütün gün eskisi gibi odama kapanıp düşünüyorum onu ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim değerli yorumun için. Unutmak zor gerçekten. Allah hepimize yardım etsin, ne diyeyim? Sağlıcakla...

   Sil
 8. Adsız11:08

  Meltem hani merhaba, yazinizi okudum bastan sona yorumlarida tabbi.. benim 3 yil suren bi iliskim vardi2 hafta oldu ayrillari erkek arkadasim istedi bitmesini.. bana hayatimin kadinisin, sensiz yapamam ..
  Gecen yil ayrilmak istedigimde agladi yalvardi duygusal acidan baski yapti ve ben bitti diyemedim.. sorunlarimiz vardi ama beni dusunclerime saygi gosterirdi en rahatsiz eden tum seylerden vazgecti hersey yoluna giriyor derken ona suprizler hazirlarken dougum.gunu ve yildonumiz icin .. ayni sekilde oda bana dogim gunum icin supriz planlari yaparken dogum gunume 1 hafta kalla suprizden ve benden vazgecti.. ailesinin baski yaptigini dusunuyorum.. beni gercekten sevdi ve seviyor unutmasi kolay olor mu, geli donme sansi var mi...
  simdi den tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Durumunuza çok üzüldüm doğrusu. Böyle durumlarda genellikle erkeği ilişkiden vazgeçiren, farklı etkenler oluyor. Yani kendi isteğiyle ayrılık kararını almıyor. Ama her ilişki için aynı genellemyi yapamayız tabi. Ben, durumun çok da vahim olmadığını, ilişkinin onarılabilir olduğunu düşünüyorum. Sitedeki diğer yazıları okuyarak kendinize bir yol haritası oluşturur ve bunu hayata getirirseniz onu yeniden elde etme şansınız var bence. Allah hayırlısını nasip etsin. Sağlıcakla kalın...

   Sil
 9. soydaga12:07

  Meltem hanim cok guzel yazmisiniz agziniza elinize yureginize saglik yanliz burda bi kitaptan bahsetmisiniz ben onun hangi kitap oldugunu tam olarak anlayamadim yani yazari kim kitabin adi ne acikkarsaniz com sevinirim tesekkurler simdiden hoscakalin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Bahsini ettiğim kitapla ilgili açıklamalara ve kullanıcı yorumlarına şu sayfadan ulaşmanız mümkün: http://www.eskisevgilim.net/2014/08/eski-sevgilimi-geri-kazanmak-icin-hangi-kaynagi-kullanmaliyim.html

   Ayrıca yazının sonlarına doğru "ŞU KİTABI" şeklinde link vermiştim, oradan da bakabilirsiniz.

   Sağlıcakla kalın...

   Sil
 10. cokzor11:44

  eski sevgilimle aynı işyerinde çalışıyorum. hayatında başka biri var. öğle aralarında telefonla konuştuğunu görüyorum. sanki sevgilisi olduğunu bilmiyor da yeni öğreniyormuşum gibi yıkılıyorum her seferinde. kendime hayret ediyorum ınsan bunca zaman nasıl alışamaz. on ay oldu ayrılalı. acım hiç dinmiyor. işi bırakamıyorum patronumdan çok memnunum. yani işe bile duygularıyla yaklaşacak kadar aptalım işte anlayın. o da patronun oğlu gibi zaten onun da işten ayrılma gibi bir durumu yok. benim için hayat işkence gibi. hele evlenmeye kalkarsa ne yaparım hiç bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski sevgilisinden ayrılan birçok insan maalesef aynı kötü durumda. Allah sabır versin. İnşallah bu aşk acısından kısa zamanda kurtulup ferahlarsınız. Sağlıcakla kalın.

   Sil
 11. çok zor15:31

  Hizli cevabiniz ve guzel dilekleriniz için çok tesekkür ederim. Bana geri döndürme kitabini almami tavsiye etmediniz, böylece sizin sayenizde benim cozumumun unutmak ve vazgeçmek oldugunu bir kez daha anlamis oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli okurum, bazen gerçekten unutmak ve hiç düşünmemek en doğru yol olabiliyor. Eğer unutmak mümkünse ve bunu gerçekten başarabilecek durumda iseniz en iyisi, sen yoluna ben yoluma, demektir.

   Sizin ne halde olduğunuzu ve ilişkinizin seyrini her yönüyle bilmiyorum; anladığım bir şey var: Eski sevgilinizin bir başkasıyla birlikte olma durumu var ve bu sizi bayağı hırpalıyor. Bu durumda da onu tamamen unutmak en iyi çözüm yolu gibi duruyor.

   Yine de ilişkinin detaylarını en iyi bilen sizsiniz ve en doğru kararı siz vereceksiniz. Dualarım sizinle, sağlıcakla kalın efendim.

   Sil
 12. Kitabın adını soylermisiniz eski sevgiliyi kazanma yolları olan

  YanıtlaSil
 13. Adsız08:41

  rüyada eski sevgiliyi görmekle ilgili en güzel ve kaliteli yazı bu bence. en azından rüya tabirleri gibi yalan yanlış bilgilerle dolu değil. çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 14. Adsız00:05

  Rüyamda eski sevgilimi benim evime eşi ile gelip bana birseyler anlatırken gördüm . Bende onun için mi beni bıraktın diyordum kadında orada ama kadın konuşma engeli imiş konuşuyor ama engelli gibi bende diyorum sen beni bırakıp böyle biri ile mi evlendin.sonra annem geliyor eski sevgilim annemin kafasına vuruyor .ikimizin gözleri doluyor .gidiyor eşini alıp mutluyum ben diyor . Of içimden hiç cikmiyor zaten nden böyle rüyalar görüyorum . Eski erkek arkadaşım bir olay olmuştu annemle konuştuğunu sandı telefonda değildi aslında .acaba onun yüzünden mi evlendi . Sitem ediyor rüyama girdi .ama ben takip ediyorum sosyal hesaplardan gayet mutlu hiç beni aklına getirdiğini sanmıyorum .ama sürekli rüyama giriyor . Ne yapmam gerekiyor .Birde kimseyi hayatıma alamıyorum hala onu seviyorum

  YanıtlaSil

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.