30.06.2015

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 20 Mükemmel Yol

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 20 Mükemmel Yol

Sevgili hemcinsim, kadın-erkek ilişkilerine yöneldiğim bu blogda "kendine bağlama sanatı"na ilişkin çok değişik ve etkili yol ve yöntemler aktarmayı planlıyorum. Bu yazımın konusu da, 20 mükemmel yöntemle erkeği kendine bağlamanın yolları. Bir kadının bu yöntemlerin birkaç tanesini bile kullanarak istediği erkeği kendine bağlayabileceğini düşünüyorum.


Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 1. Mükemmel Yol

1. Fıkradaki delinin yaptığını yapma sakın.

Delilerden biri, hastanede eline aldığı bir çekiç ile bir tahtaya çivi çakmaktadır; fakat ters giden bir şeyler vardır. Çünkü deli, çiviyi tersten çakmaya çalışıyordur.

Bunu gören diğer deli, arkadaşını şöyle uyarır: "Kardeşim, galiba yanlış çakıyorsun çiviyi, çünkü o çivi karşı taraftaki tahtanın olmalı."

Bu yolun, erkeği kendine bağlamanın yolları ile bağlantısını ve ilişkisini senin yorumuna bırakıyorum.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 2. Mükemmel Yol

2. Açık uçlu soruların gücünü kullan.

Kapalı uçlu sorular, cevabı evet-hayır şeklinde olan ve erkeğin konuşma imkanını kısıtlayan sorulardır; dolayısıyla erkeği açık uçlu sorularla açmaya çalışmalıyız.

Örneğin, neden bu kadar iyisin, şeklinde bir soru, güzel bir açık uçlu soru misalidir ve bu tip sorularla erkeğin üzerinde duygusal denetim kurman çok kolaydır.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 3. Mükemmel Yol

3. Kendini yok sayarak yola çıkma!

Bir erkeği kendine bağlamak istiyorsan, ortada onun bağlanacağı biri (yani sen) olmak zorunda değil mi?

Öyleyse sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazı, kendini yok saymayan ve erkeğin her arzusuna boyun eğmeyen bir kadındır.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 4. Mükemmel Yol

4. Güven ver ki...

Sana her anlamda güvenmesini sağlamalısın ki erkeği kendine bağlama hususunda zorlanmayasın.

Erkeğin kadından beklediği güven hissi, çok farklı şekillerde kategorize edilebilir; ancak bu grupların en önemli 2 tanesi şunlardır:

Bir: Onu aldatmayacağını bilmesi gerekir.

İki: Onun sırlarını başkalarına intikal ettirmeyeceğini bilmesi gerekir.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 5. Mükemmel Yol

5. Ne istediğini bil.

Evvela kendi arzunu ve isteğini netleştirmek, sonrasında da erkeğin hayattan ve senden ne istediğini kestirmek zorundasın.

Erkekten ne istediğini, ne beklediğini ve ne umduğunu bilmeyen bir kadın da, erkeğinin kendisinden ne umduğunu bilmeyen bir kadın kadar umutsuzdur; umutsuz olma.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 6. Mükemmel Yol

6. Onun özgürlüğünü ona ver.

Kendi özgürlüğüne onun müdahale etmesine müsaade etmemen gerektiği gibi, kendin de onun özgürlüğüne sınır çizmeye çalışmamalısın; çünkü erkekler kendi hürriyetlerine sınır çizen kadınlara "sinir" olurlar.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 7. Mükemmel Yol

7. "Şu işi kabul etsem mi?" taktiğini kullan.

Bu yöntemin özünde, erkeği bazı konularda kendisine danışılacak kadar güvenilir ve yetkin görme eğilimi vardır.

Erkekler, herhangi bir konuda kendisine danışan kadınlara duygusal anlamda sıkı sıkıya bağlanırlar. Bu sebeple, bazı konularda ona danışıp fikir almaya çalış.


Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 8. Kavanoz Yöntemi


8. "Şu kavanoza el atar mısın?" yöntemini de kullan.

Bir önceki yöntemde erkeğe danışma taktiğini kullanmak gerektiğini dile getirdim; bu yöntemde de benzer şekilde belli başlı konularda "ondan yardım isteme" tekniğine başvuracağız.

Bu iki taktiğin özünde de, "erkeğin gücüne" vurgu vardır ve erkekler kendisini güçlü gören kadınları severler.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 9. Mükemmel Yol

9. Mükemmeli oynama sakın.

Hiç kimsenin mükemmel olmadığını /olamayacağını herkes bilir; bu bağlamda erkeğin yanında kendini lüzumsuz yere kasıp sıkıntıya sokmana ve mükemmeli oynamana hiç gerek yok.

Şunu bil ki kendine bağlamak isteğini gönlünde duyduğun erkek de senin gibi onlarca kusura sahip, dünya böyle kuzum...

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 10. Mükemmel Yol

10. Onu olduğu gibi kabullen ve değiştirme girişiminde bulunma.

Az önce, onun da onlarca kurusu olduğu söyledim ya; onun bu hatalarını görmen için büyüteç kullanmana gerek yok, az biraz dikkat etsen yeter.

Fakat önemli olan, onu bu kusurlarıyla kabullenip "hatasız kul olmaz" prensibi ile hareket etmendir. Hadi bakalım, onu böylece bağrına bas.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 11. Mükemmel Yol

11. Dırdır ve dedikodu...

Erkeklerin çoğu dırdır ve dedikodudan hoşlanmaz; ancak bazı erkekler bu kuralı ihlal eder. Hatta bazıları, "dedikodu kumkuması" kadınlara bayılırlar. Dolayısıyla bu bilginin aydınlığında yürümeli ve damara göre şerbet vermeyi bilmelisin.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 12. Mükemmel Yol

12. İddialı bir duruşun olsun.

Bu yöntem, aklına "mükemmeli oynamak" algısını getirmesin; çünkü mükemmeli oynamanın birçok sakıncası olduğunu vurgulamıştım az evvel. Burada "iddialı duruş"tan kastım biraz "dişilik" biraz da "özgüven" kavramları ile ilgili.

Evet, kendinden emin ve özgüvenli bir şekilde dişiliğini kullanabilme becerisi, erkeği kendine bağlamanın en kestirme taktikleri arasında yer alır.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 13. Mükemmel Yol

13. Değişimden yana ol ve yeniliğe açık ol.

Günümüz erkeklerinin değişime en kapalı olanı bile, kadınların değişime ve yeniliğe açık olması gerektiğini bilinçaltında duyar.

Bu nedenle, varsa kötü yönlerini değiştirme gayreti içinde olduğunu ve daima kendini geliştirme arzusu ile hareket ettiğini erkeğe göstermek durumundasın.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 14. Mükemmel Yol

14. Onun içindeki duygusallığa hitap et.

Her erkeğin sert görünümü ardında sakladığı ve toplumsal baskı nedeniyle çoğu kez dışa vurmak istemediği duygusal çocuğa seslenebilmelisin.

Erkeğin içindeki bu duygusal damarı keşfedebilirsen ve o damara hitap edebilirsen muazzam bir güce sahip olursun.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 15 Mükemmel Yol

15. Ona güvendiğini hissettir.

Bir erkek için kendisine güvenen ve attığı adımlarda kendisini destekleyen bir kadın, dünyanın en değerli hazinesi mesabesindedir.

Bu sebeple bir kadının erkeği her konuda sonuna dek desteklemesi ve ona itimat etmesi, onu kendine bağlamanın çok önemli bir koşuludur.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 16. Kaçan Kovalanır Yöntemi


16. Kaçan kovalanır, kendini özlet; ama fazla nazın da aşık usandırdığı gerçeğini unutma.

Evet, belli bir noktadan sonra kendini özletmek zorunda olduğunu bilmelisin; çünkü onun seni görme arzusu ancak bu şekilde körüklenebilir.

Bu noktada kendini ağırdan satmalı; fakat çok ileri gidip onu soğutmamaya da dikkat etmelisin.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 17. Mükemmel Yol

17. Ortak zevkler yarat veya bul.

Ortak zevklerin kadınla erkeği birbirine yakınlaştırma hususunda bir hayli etkili olduğu, tecrübelerle sabittir; bu sebeple zaten var olan ama bilinmeyen ortak zevkleri keşfetmek veya yeni ortak zevkler yaratmak, onu kendine bağlama konusunda sana yardımcı olacaktır.

Aslında birçok kişinin birçok yönden birbirine benzediği ve ortak hobilere sahip olduğunu biliriz; işte bu noktada bu ortak hobileri keşfetmektir aslolan.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 18. Mükemmel Yol

18. Cool ol.

Rahatlık ve sükunet içindeki bir birey, iç dünyasının huzurunu dışa yansıtarak çevresine pozitif enerji yayar ve bu enerji, diğer insanları etki altına alır.

Durum böyle olunca, kadınların cool olması, erkeği kendi cazibe merkezine çekmesi anlamına gelir; zaten bizim de amacımız onu kendi varlığımıza çekmek değil mi?

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 19. Mükemmel Yol

19. Gülümse.

Nedense, tebessümün gücü her seferinde hafife alınır. Galiba bedava olması, insanın aklına alelade bir yöntem olduğu izlenimini getiriyor. Oysaki hava da bedava olmasına rağmen onsuz yaşamamız imkansızdır.

Benim görüşüme göre, bir insanın havaya olan ihtiyacı ne ise bir kadının da tebessüme olan ihtiyacı odur; zira bir kadın için "tatlı bir gülümseme" en güçlü ve tesirli silahtan daha işlevsel bir fonksiyon üstlenir.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 20. Mükemmel Yol

20. Bilginin güç olduğunu aklından çıkarma.

Bu dünya her anlamda güçlülerin ayakta kaldığı bir yer olduğu için, bilgi de güçle eşdeğer bir kavram olduğu için bilgiye yatırım yapmalı, her alanda bir şeyler öğrenmeye çalışmalısın.

Tam da bu noktada sana: "Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız cehaletin bedelini hesaplayın." sözünü hatırlatmak isterim.


Konuyla ilgili olarak şu kitabı da (tıkla) mutlaka okumalısın, derim.


İlgili kelimeler: eski sevgili, erkeği kendine bağlamanın yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.