1.07.2015

Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım? 2 Harika Cevap

Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım?
Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım?

Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım? 2 Güzel ve Etkili Cevap

Dostum, bu soru, aşk hastalarının en çok sorduğu sorulardan biridir. Bu yazımda, bu soru ile ilgili temel noktaları aydınlatmaya çalışacağım; fakat yazıyı dikkatle takip etmezsen bazı önemli noktaları gözden kaçırabileceğini hatırlatmak isterim.


Şimdi, madde madde, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, sorusuna ilişkin çok önemli saptamalar ile devam edelim.

Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım? 1. Cevap

1. Geri adım atmanın, daha ileri atlayabilmek için bir ön koşul olduğunu bilirsin. Yani daha ileriye atlayabilmek için geri adım atarız genelde. Bu tavır, hayatın diğer alanlarında böyle olduğu gibi, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, sorusu bağlamında böyledir.

Yaptığım benzetmeyi bütün yönleriyle kavrayamamış olabilirsin, daha açık anlatayım:

Geleneği olmayanın geleceği de olamaz, derler ya hani. İşte bu manada kullandım, geri adım atma metaforunu. Geçmiş yaşantını analiz etmeye çağırıyorum seni dostum.

Mademki, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, diye soruyorsun; o halde bu konunun can damarı olan "geçmişi irdeleme" ile işe başlamalısın. Yani ilişkinizdeki yanlış tutumları ve hatalı davranışları tespit edip bunların tekrar yaşanmasına engel olmalısın, diyorum.

İyi de, bu, "eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım"a cevap değil ki?

Dostum, bu yazıda, bilmen gereken bütün önemli hususları öğreneceksin. Fakat ben sana, işe bataklığı kurutmakla başlamanı öneririm.

İlişkinin kökeninde yatan ve ayrılmanıza sebep olan bataklığı kurutmadıktan sonra, atacağınız her adım, sizi biraz yıpratacaktır.

Bana kalırsa, şimdiden, acele etmeden, ilişkinizin aksayan veya tökezleyen taraflarını mercek altına almalısın. Zira bataklığı kurutmadan evvel, sivrisinekleri ortadan kaldırmaya başlarsan, ilişkiyi yıpratan hataların (ikinizi de taciz eden sivrisineklerin) tekrar ettiğini görüp yeniden ayrılmanın hüznünü yaşamak zorunda kalırsın.

Şimdilerde yaşadığın derin aşk acısının tekerrür etmemesi ve bir daha, sevdiğimi nasıl geri getirebilirim, sorusunu sormamak için, şimdiden tezi yok, ilişkinizi ameliyat masasına yatırıp incele, derim.

Konuyla ilintili olan bir şiir parçası geldi aklıma. Mehmet Akif, bir şiirinde şöyle der:

Tarihe tekerrürden ibarettir diyorlar.
Hiç ibret alınsaydı eder miydi tekerrür?


Aynı durum, bütün ilişkiler için de geçerlidir. İbret alınmayan hatalar tekerrür (tekrar) ederek yeni bir dağılma ve yıpranma sürecine sebep oluyor maalesef. Bu durum da bizim kan ağlamamıza sebep olmaktan başka bir işe yaramıyor.

Maalesef, tekrar eden bu hatalar, kalbimizin paramparça olmasına ve hayattan elimizi eteğimizi çekmemize yol açıyor yalnızca. Şair de bu yüzden, sakla yamalarını kalbim, demiyor mu zaten?

Şimdi, neden geri adım atman gerektiğini daha iyi anlıyorsun umarım.

Dilersen, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, şeklindeki sorunun ikinci noktasına gelelim.

Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım? 2. Cevap

2. Değerli dostum, bir kere, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, diyenler acele etmemeli. Onun hasretine dayanamıyorum, onu bir an önce yeniden sarmalıyım, ondan ayrı geçirdiğim her dakika, bana ıstırap dolu saatler yaşatıyor, gibi söylemleri ve bu söylemlere sebep olan aşk acısını yüreğine gömerek beklemelisin.

Beklemelisin, çünkü acele etmen halinde, birçok yanlış yapacağını sen de biliyorsun.

Ayrılığın ilk günleri ve ilk haftalarının, yalnızlık, çaresizlik ve öfke nöbetleriyle geçtiğini, özellikle öfke duygusunun seni sarıp sarmaladığını ve öfkeyle kalkanın zararla oturacağını çok iyi biliyorsun değil mi?

Amacın, ilişkinizin yeniden rayına oturması ise şayet, ilişkinin en etkili zehrinin acele etmek olduğunu bilmek zorundasın.

Ya eski sevgilim bir başka insanla birlikte olup beni hepten yıkarsa, ya ben ilişkimiz üzerine düşünürken o, bir başkasının kollarında mutluluğu ararsa?

Bu ve bunun gibi soruları sormakta haklısın; fakat bu haklılığın, bazı bilgilerden haberdar olmamandan kaynaklanıyor.

Eğer bu bilgileri öğrenecek olsan, hem acele etmekten vazgeçer hem de, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, sorusuyla ilgili tüm cevapları bütün yönleriyle anlamış olursun.

Şimdi, yüreğini yokla. Eğer hâlâ, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, diyorsan, şu sitede (tıkla) yazılanları dikkatle oku.


Bu sitede, eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım, sorusuyla ilgili her detayı bulacağını düşünüyorum.


İlgili kelimeler: eski sevgiliyi nasıl geri kazanırım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.