4.05.2016

Rüyada Ölmüş Birini Görmek Nedir, Mutlaka Okumalısınız!

ruyada olmus birini gormek

Rüyada Ölmüş Birini Görmek Nedir, Mutlaka Okumalısınız!

Sevgili okurlar, bu yazımızda size "rüyada ölmüş birini görmek"le ilgili 15 farklı ve şaşırtıcı tabir aktaracağız, ne var ki bu tabirlere geçmeden evvel iki noktanın altını mutlaka ama mutlaka çizmeliyiz, şöyle ki:

Rüyada Ölmüş Birini Görmek ve 2 Hayati Konu

1. Her rüya, yolumuzu aydınlatan bir fener olarak algılanır ve İslâm alimleri, her rüyanın bir hikmeti olduğunu ifade ederler. Yani hiçbir rüya boşu boşuna yaratılmaz ve Allah o rüya ile bize mutlaka bir mesaj verir.

2. Şimdiye kadar yüzlerce yaşanmış olay, bize rüyada ölmüş birini görmenin önemi ile alakalı örnekler sunmuştur, özellikle de bu rüyanın, rüya sahibine bir mesaj verdiğini kanıtlamıştır. İşte biz de yazımızda özellikle bu ilâhî mesajları mavi ile göstermeye çalışacağız, dolayısıyla her tabirden sonra gelen mavi uyarılara dikkat etmelisiniz.

Genel Olarak Rüyada Ölmüş Birini Görmek Ne Demek?

Bu rüya, genel olarak ölen kişinin yakınlığı ile tabir edilir ve şöyle denilir:

"Eğer rüyanızda gördüğünüz kişi, yakınlarınızdan biri ise, sizin uzun ömürlü olacağınıza ve güzel bir hayat geçireceğinize işarettir; ama rüyanızda gördüğünüz kişi yakınlarınızdan biri değilse bu rüya da sizin zenginliğe kavuşacağınıza işarettir."

Tabi bu rüyanın "yakınlık derecesi"ni tam olarak anlamak için aşağıdaki bütün tabirleri gözden geçirmekte fayda var, çünkü örneğin rüyada ölmüş babayı görmek ile ölmüş anneyi veya kardeşi görmek arasında yorum farkları yer alıyor.

Rüyada Ölmüş Biriyle Konuşmak Nasıl Yorumlanır? ( Rüyada Ölmüş Birini Görmek Ve Konuşmak Nedir?)

Rüyada ölmüş biriyle konuşmak, ölen kişinin kim olduğuna ve yakınlık derecesine bakılmaksızın "farkındalık" olarak yorumlanır. Yani bu rüya, rüya sahibinin gaflet uykusundan uyanacağına ve aklının başına geleceğine işaret eder. Rüyada ölmüş biriyle konuşmak, şu mesajı verir:

"Eğer gaflet uykusunda kalarak ömrünü harap etmek istemiyorsan, hayatının denetimini eline almalı ve yapacağın işlere kendin karar vermelisin. Artık bu bulanık atmosferden kurtulup aydınlığa ve netliğe kavuşmalısın."

Rüyada Ölmüş Anneyi Görmek Nedir?

Rüyada ölmüş anneyi görmek, kişinin gelecekte mutlu olacağına yorulur ve bu kişiyi "yaşam dolu bir gelecek" bekliyor denilir. Ne var ki bazı muabbirler (tabirciler) ölmüş anneyi görmenin mutluluk değil hayırlı evlat veya güzel kısmet olduğunu dile getirirler.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek Ne Anlama Gelir?


Ölmüş babayı görmek ise, babanın görülme şekline göre değişir ve birçok tabirci, babanın rüyadaki tavrını ve durumunu göz önünde bulundurup şunu söyler:

"Eğer babanız sizden razı ve memnun olarak konuşuyor veya mutlu olduğunu ifade ediyorsa siz de güzel bir hayata yelken açacaksınız demektir, fakat eğer babanız kötü bir durumda ise veya size rüyanızda pek fazla yüz vermiyorsa başınıza kötü şeyler gelebilir, yorumu yapılır."

Rüyada Ölmüş Dedesini Görmek Neye Delalet Eder?

Rüyada ölmüş dedenin görülmesi, aile fertleri içerisinde size ihtiyacı olan kişiler olduğunun göstergesidir. Dolayısıyla eğer rüyanızda ölmüş dedenizi gördüyseniz, aile fertlerini dikkatlice gözden geçirip derdini anlatmakta zorlanan birini tespit etmeye çalışmanız gerekir.

Rüyada Aileden Ölmüş Birini Görmek Neyin Göstergesidir?

Rüyada baba, anne veya dedenin görülmesinin tabiri yukarıda maddeler halinde yapıldı, eğer bunlar dışında aileden ölmüş birini gördüyseniz, bu rüyalar "karanlık rüyalar" olarak tabir edilir ve sizi şöylece uyarır:

"Şimdiye kadarki yaşantınızda başka insanlara karşı çok fazla kırıcı ve yıpratıcı olduysan, bundan sonra bu tavrından vazgeçmelisin, yoksa o kişilerden biri seni felakete sürükleyip ağzının tadını kaçırabilir."

Rüyada Ölmüş Birini Hasta Görmek Nedir?

Ölmüş birini hasta görmek, o kişinin ölümünün sizi çok etkilediği anlamına gelir ve rüyanın yorumu şöyle yapılır:

"Ölmüş bir kişinin hasta olarak görülmesi, rüya sahibine insan ilişkilerinde daha şefkatli ve yumuşak olması gerektiğini ifade eder. Bu tavır, rüya sahibinin daha çok sevilmesine ve itibar görmesine vesile olur."

Rüyada Ölmüş Birini Görmek ve Ağlamak Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada ölmüş birini görmek ve ağlamak, ömrün uzunluğu ve mutluluk ile tabir olunur. Rüya size şunu söyler:

"Eğer ömrünün uzun olmasını ve daima mutluluğun seni ve yakınlarını bulmasını arzu ediyorsan, başka insanlara karşı daha ılımlı ve yumuşak olmaya gayret göstermelisin."

Rüyada Ölmüş Birini Görmek ve Sarılmak Neye İşarettir?

Rüyada ölmüş birine sarılmak, sizin şefkatinize ve ilginize muhtaç olan insanların varlığına delalet eder ve size onlarla ilgilenmeniz gerektiği mesajını verir.

Rüyada Ölmüş Birini Yıkamak Ne Anlama Gelir?

Ölmüş birini yıkamak, rüya sahibinin merhametine işaret eder ve aynı zamanda rüya sahibinin maddi anlamda rahatlayıp birçok insana da bu anlamda katkı sağlayacağını gösterir.

Rüyada Ölmüş Birini Gülerken Görmek Nedir?


Rüyada ölmüş birini gülerken görmek, merhumun veya merhumenin iyilik ve hasenat beklediği anlamına gelir. Tabi rüyayı gören kişi siz olduğunuz için ölmüş kişinin sizden hayır ve hasenat beklediği anlamına gelir. Rüya size şunu söyler:

"Ey insan, benim hayrım senin hayrın ile tamama erecek ve ben bu sayede Allah'ın izniyle kurtuluşa ereceğim. Unutma ki ne verirsen elinle o gelir seninle."

Rüyada Ölmüş Birini Ağlarken Görmek Nedir?

Eğer rüyanızda ölmüş birini ağlarken gördüyseniz, merhumun veya merhumenin arkasından konuşup onu çekiştiren kişilerin var olduğu anlamına gelir. Oysaki ölmüş birinin arkasından konuşulmaz. Bazı tabirciler, merhumun veya merhumenin rüya sahibine bu duruma engel olması için göründüğünü ifade ederler.

Rüyada Ölmüş Birini Öpmek Neyin İşaretçisidir?

Rüyada ölmüş birini öpmek, çok yakında sizin veya yakınlarınızdan birinin ağır bir hastalıkla cebelleşeceği anlamına gelir ve rüya size tedbirli olmaya davet edip şunu söyler:

"Ey insan, hastalığın da sağlığın da Allah'tan olduğunu bil, ama tedbiri de asla elden bırakma. Çünkü senin alacağın tedbir sayesinde takdiri ilâhî, sana veya yakınlarına merhamet edecektir."


Rüyada Ölmüş Birini Canlı Görmek Ne Demek?


Rüyada ölmüş birini canlı görmek, sizin içinizde bir türlü aşamadığınız bir problem olduğunun kanıtı sayılır. Rüya şu mesaja sahiptir:

"Ey insan, içindeki derin yara tedaviye muhtaç ve onu tedavi etmenin en güzel yolu, kendini tanımaktan geçer."

Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek Nedir?

Rüyada ölmüş birinin yeniden öldüğünü görmek, rüya sahibinin ömrünün çok uzun olacağı ve huzurlu bir hayat geçireceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Ölmüş Birini Dövmek Neye Delalettir?

Rüyada ölmüş birini dövmek, sizin aşırı derecede duygusal ve hassas olduğunuzun işaretçisi sayılır, bu rüyanın mesajı ise şöyledir:

"Aşırı duygusal ve duyarlı tabiatın ile birçok duyarsız kişinin hedef tahtası haline gelebilirsin ve bu durum seni derinden sarsabilir. Dikkatli olmanda fayda var."

Evet, rüyada ölmüş birini görmekle ilgili birçok detayı sunmaya çalıştığımız bu yazı inşâallah işinize yarar. Allah'a emanet olun.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:İlgili kelimeler: rüyada ölmüş birini görmek

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdaki sekmelerden en alttaki "Anonim" kısmını işaretleyerek veya "Adı/URL" kısmına tıklayıp isminizi yazarak değerli yorumlarınızla sitemize renk katın. Yapılan yorumlar, yorumu yapan kişinin şahsi düşüncesi olduğu için blog yazarını bağlamaz. Yaptığınız yorumların küfür ve müstehcen içerikli olmamasına dikkat etmenizi rica ederim.